Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Jaki olej do tdi?


marcinA4 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

A podaj Murzynku co to za Motul! Może się skuszę?(chociaż jestem świerzo po wymianie na Castrol Edge). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem MOTUL 5W30 Olej 100% syntetyczny "low SAPS" (1L) do silników benzynowych i Diesla grupy VW, spełniających normy EURO IV, z filtrem cząstek stałych. Aprobaty 504.00-507.00 z InterCars i niebawem jade do ASO go wymienic w aucie, teraz jezdze na SHell 5W30 LL i zobacze czy ten MOTUL bedzie lepszy.

Musialem taki zamowic poniewa moje A4 ma filtr czastek stalych :rolleyes: :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF ma filtr cząstek stałych ? Gdzie to wyczytałeś. Też mam 2004 rok i się zastanawiam jaki olej i tu mnie zastrzeliłeś.

Kurde gdzie na podkarpaciu ewentualnie lubelskie świętokrzyskie kupie od ręki motula specific 505.1 ?

Zna ktoś jakiegoś pewnego sprzedawcę ? Dzisiaj mi zaświeciła żólta kontrolka oleju i "min" a nie chcę dolewć już tylko wymienić.

Do tej pory miałem 5-W30 LL castrola jeszcze w niemcach zalany. Chcę kupić specifica.

A i jeszcze jedno. gdzie w b6 jest korek spustu oleju. Mi się wydaje że jest to pod czujnikiem poziomu oleju. Przynajmniej z etki tak to wygląda. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specyfik 505.1 tylko 507.00 , taki wlasnie kupilem w InterCars i taki jest zalecany do aut z filtrem czastek stalych. Z taka specyfikacja byl lany olej do tej pory w niemczech i taki wlasnie zakupilem a wyczytalem to w Elsie i tez bylem zaskoczony.

Najlepiej zadzwon do serwisu, podaj numer nadwozia i ci powiedza, ja tez sie tak upewnialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam podac?? Jaki model czy skad go wytrzasnalem?? PS. Dla klubu mamy rabaciki na bambino ;)

Murzyn do kogo się zgłosić żeby zamówić ten olej z rabatem?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. gdzie w b6 jest korek spustu oleju. Mi się wydaje że jest to pod czujnikiem poziomu oleju. Przynajmniej z etki tak to wygląda. ??

Korek spustu oleju znajduje się patrząc od przodu z lewej strony miski olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki_v6 w sumie to masz rację ten olej co podałem też taką normę spełnia. Tylko że to był long life.

Kupiłeś olej na zwykłe przeglądy 15000? Jakiej marki ?

edit:

chyba nie możesz mieć filtra cząstek stałych pre_pl pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki_v6 w sumie to masz rację ten olej co podałem też taką normę spełnia. Tylko że to był long life.

Kupiłeś olej na zwykłe przeglądy 15000? Jakiej marki ?

edit:

chyba nie możesz mieć filtra cząstek stałych pre_pl pisze

Obawiam sie ze mam DPF, pre_pl tez sie zdziwil, w linku ktory podales pisze ze 1.9 od 2004r mialy DPF a moj jest wlasnie 2004 i nawet pazdziernik.

Co do oleju to mialem dotychczas wlany jakis Shell z norma 504/507 , teraz kupilem Mobil 5W30 504/507 , wydaje mi sie ze jest to olej LL ale nie jestem pewien. Moze ktos to sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy motulu specific nie pisze że ta norma to jest long life ale że jest zalecany olej do długich przeglądów.

A co DPF to szukałem w etce na necie i w elsie i nic w tym roczniku nie znalazłem. Ja mam z marca AVF.

Napisz gdzie to wyczytałeś bo być może i ja to mam :no:

Podłubałem chwilę w necie i jedyne co znalazłem z filtrami cząstek to 1.9tdi ale 115km ostatnie sztuki z b6 i w nazwie mają DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy motulu specific nie pisze że ta norma to jest long life ale że jest zalecany olej do długich przeglądów.

A co DPF to szukałem w etce na necie i w elsie i nic w tym roczniku nie znalazłem. Ja mam z marca AVF.

Napisz gdzie to wyczytałeś bo być może i ja to mam :no:

Podłubałem chwilę w necie i jedyne co znalazłem z filtrami cząstek to 1.9tdi ale 115km ostatnie sztuki z b6 i w nazwie mają DPF.

Najlepiej bedzie jak zadzwonisz do ASO, podasz numer nadwozia i Ci powiedza czy masz czy nie, ja wlasnie tak sie upewnialem.

W dodatku mialem wlany olej Shell wlasnie z taka norma czyli 504/507 . Teraz wybralem Motula i zobaczymy jak sie spisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem w etce i nic nie znalazłem nt filtra cząstek stałych więc u mnie chyba jeszcze nie było.

BTw kupiłem motula z norma 505.01 233 zł w intercars.

O wymianie piszę w innym wątku :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem w etce i nic nie znalazłem nt filtra cząstek stałych więc u mnie chyba jeszcze nie było.

BTw kupiłem motula z norma 505.01 233 zł w intercars.

O wymianie piszę w innym wątku :wallbash:

A dzwoniles do ASO i sie upewniales ze napewno nie masz?

Co sie stanie jesli jednak bylby filtr czastek stalych a olej bylby do aut bez filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że nic. Normy normami a życie życiem. Już po fakcie wlałem i jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła pora u mnie na wymianę oleju...

Powiedzcie mi co sądzicie na temat Mobila 1?

Obecnie jeżdze na Esso 5W40 i się zastanawiam, zostawic ten sam czy zmienic na ten Mobil 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie naszukałem specyfikacji czy wymagań normy VW ale nic nie znalazłem. Myślę że jak zalecany jest syntetyk 5W40 lub 0W40 z normą VW to stosując olej sysntetyczny o tych samych parametrach ale bez świadectw VW nie powinno mieć negatywnego skutku. Osobiście nie zamierzam tego sprawdzać :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...