Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana czujnika ABS


krzysiek23

Rekomendowane odpowiedzi

powod

1.palaca sie kontrolka abs

2.palaca sie czerwona kontrolka hamulcow i 3 pikniecia(fis)

1.padlaczamy vaga zeby spr.ktore to kolo

gdy juz to wiemy przystepujemy do demontazu

-odkrecamy kolo

-wyciagamy czujnik abs(czasami jest tak zapieczony ze nie idzie go ruszyc,moj taki byl,wiec odkrecilem srube od przegubu wypchnalem polos z przegubem w strone skrzyni i wybilem stary czujnik)

ac2a3a7a4b3c22aam.jpg

-nastepnie wypinamy polaczenia czujnika z karoseria

033ba3facec6c91dm.jpg

a95d952d2aef311fm.jpg-wyciagamy

-wyciagamy oslone gumowa na poczatku (czujnik-nadkole) i wychodzi nam spod nadkola polaczenie czujnika z nastepna wiazka kabla

dac0947df431121fm.jpg

cf36bf0a29880464m.jpg

-rozpinamy polaczenie i wiciagamy ta strona przez zwrotnice

-montaz w odwrotnej kolejnosci

9e098b49d0c190cbm.jpg

koszt czujnika to 120zl(ceny zaczynaja sie juz od 80 zl)

po prawidlowym montazu kontrolki (abs-u,i czerwona hamulcow) powinna nam zniknac,a abs normalnie pracowac,jezeli tak sie nie stanie musimy poruszac czujnikiem na boki zeby go ustawic prawidlowo...

p.s pamietajmy tylko ze przy montazu nie mozemy go za mocno wcisnac bo bedzie nam tarl o pierscien abs na przegubie,wiec jak juz go wcisniemy,krecimy kolem i nasluc**jemy czy nic nie trze,ewentualnie cofamy go do tylu

robota bardzo prosta wymagajaca 30min pracy,chyba ze czujnik szybko wychodzi to i w 15min da sie zrobic..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki krzysiek za foto story napewno sie przyda, mialem objaw zapalania i gasniecia kontrolki abs. znalazlem tez przyczyne i narazie ja zaleczylem ale wymiana mnie nie minie. kabel pod gumowa koszulka przy uchwycie byl pekniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagac nie musisz jak masz takie zdolnosci manualne,ale bedziesz mial nie wielkie pole manewru do jego regulacji i wyciagniecia o ile wyciagniesz(tu ma znaczenie wlk.felgi)im wieksze kolo tym wiecej miejsca...jak masz czujnik do wyrzutu to ciagnij tak aby wyszedl nawet jesli sie rozwali do konca,jesli tylko czyscisz to nalezy to zrobic ostroznie,ja nigdy sobie nie utrudniam,sciagnac kolo to 2 min. a szarpac sie mozesz przy zalozonym kole kilka razy dluzej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem LAIKIEM W TYCH SPRAWACH

zrobiłęm tak

1sciągłem koło

2 podłożyłem coś pod auto

3 zobaczyłęm moją sonde przeczyściłem ją szczotką

4 lekko psikłem wd40 poczekałem zaczełem kręcić kombinerkami

5 wyszła z trudem ale udałosie

6 przeciągnąłem przewody tak jak na foto

7 wpychałem abs najpierw ręką potem przez deseczke delikatnie młoteczkiem 0,5kg wsuneła sie jakieś 3- 4 cm i OK (wcześniej przeczyściłem kanał na czujnik)

8 JAZDA PRÓBNA OK

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebóje pomocy gdyż mama uszkodzony czujnik ABS w Przednim kole i zamówiłem w sklepie czujnik lecz mowy czujnik posiada Trzy wtyczki a ten uszkodzony tylko jedną czy ten czujnik bedzie działał po zamontowaniu jezeli dwie wtyczki nie beda pod nic podpięte ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebóje pomocy gdyż mama uszkodzony czujnik ABS w Przednim kole i zamówiłem w sklepie czujnik lecz mowy czujnik posiada Trzy wtyczki a ten uszkodzony tylko jedną czy ten czujnik bedzie działał po zamontowaniu jezeli dwie wtyczki nie beda pod nic podpięte ??

Niestety nie będzie Ci działa ten czujnik i nie będziesz miał ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu maiłem uszkodzony abs czujnik został wymieniony kontrolki od abs-u zgasły i wszystko było ok w tej chwili pojawił sie kolejny problem mianowicie gdy dojeżdżam do skrzyżowania i wciskam sprzęgło aby juz sie zatrzymać i delikatnie wcisnę pedał hamulca odrazu włącza mi sie abs i pompa abs-u wydaje dziwne dzięki co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u mechanika przejechał sie autem kilka razy i stwierdził ze może być problem polegający na tym że nowy czujnik wykrywa inną prędkość niż pozostałe i przez to tak sie dzieje czy to możliwe? Ten mechanik nie posiada diagnostyki Vag i nie był wstanie się upewnić, na 100% co robić i jeśli faktycznie to jest przyczyną, co zrobić aby wszystko działało poprawnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiaze do tematu poniewaz kupilem czujnik jakis z 3ma wtyczkami i niewiem czy bedzie do mojego pasowal??? (chyba stary czujnik ma jedna wtyczke..)jest jakis numer czujnika do mojego? ...inteligenci w sklepach wciskaja byle co i teksty typu oj nada sie... byl jakis temat kiedys tu na forum bo czytalem go ale juz teraz niemoge znalesc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Muszę wymienić dwa czujniki. Na vagu wyszło, że lewy przód i tył.

-Jak wyjać sam czujnik z gniazda? Wyrwać go, wykręcić czymś czy jak?

-Jakiej firmy polecacie kupić? Na aledrogo zaczynają się od ok.40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złap kombinerkami(szczypcami) na końcu i rozruszaj i ciągnij do siebie, jeśli nie idzie to zacznij podważać. Ja założyłem 3msc temu najtańszy zamiennik i działa do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki prezesik za info.

Na aukcjach jest masa czujników do wyboru. Potrzebuje czujnik na lewy przód i tył. PYTANIE:

Czy każdy czujnik bedzie pasował do innego koła? Tzn. jeśli na aukcji pisze, że prawy przód to podejdzie np. do lewego tyłu/przodu itd.??? Na każde koło z osobna są takie same czujniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem uszkodzony czujnik abs w lewym przednim kole, szybka wymiana u mechanika i po problemie ale... Po wjechaniu w dziurę zaczyna palić się kontrolka abs.. Wyłączenie i włączenie silnika kasuje błąd następna dziura i znowu to samo i tak w koło macieju.. Mechanik sprawdzał cała instalacje i niby wszystko ok więc może ktoś z was wie w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie wskazywał,bo to nie ma nic wspólnego z prędkością pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba ma mam wszystkie objawy i na dotatek nie pokazuje prędkości .

Proszę o pomoc. W a4 b6 1.8 turbo zapaliła się kontrolka abs mryga kontrolka hamulca ręcznego na fisie wyskoczyła wielka kontrolka brems i na dodatek nie wskazuje prędkości. Vag pokazał błąd czujnika prędkości lewe koło. Czujnik wymieniony a problem nadal jest. Teraz nawet nie można policzyć się z modułem abs jak próbuje poloczyc się modułem abs to z pompy abs słychać delikatny chrobor jak by pompa nie mogła się załączyć. Co może być przyczyną pompa a może moduł. Pozdrawiam

A jednak sterownik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po umyciu auta i przejechaniu 15 km podczas hamowania załączył się abs po czasie wywaliło błąd kontrolki się palą ok podpinam się brak komunikacji z lewym kołem kupiłem nowy czujnik założyłem go i dalej to samo nic się nie zmieniło przez chwile wariował i dalej wywala lewe koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...