Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALF] Dołożenie żarówki świateł przeciwmgielnych w tylnej lampie


Sqarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie znalazłem tego tematu na forum, więc jeśli się powtarzam to proszę mnie poprawić :) Jeżdżąc ostatnio sporo w czasie mgły, zauważyłem że w mojej niuni, z tyłu świeci się tylko jedna żarówka od świateł przeciwmgielnych. Po wyjęciu oprawek żarówek z prawej lampy, okazało się że w miejscu gdzie powinna być w/w żarówka, jest wolne miejsce. W pierwszej chwili pomyślałem że ktoś specjalnie wyjął żarówkę, ale po obejrzeniu obudowy lampy okazało się że to seryjnie było, w lampie miejsce dla tej żarówki było zaślepione, był tam tylko otwór w kształcie prostokąta. Sprawdziłem oprawkę czy dochodzi do niej prąd, po włożeniu żarówki (12V,21W) i włączeniu przełącznika żarówka się zaświeciła, więc prąd jest :) pozostało tylko delikatnie wyciąć nożykiem a następnie dopiłować pilniczkiem otwór na żarówkę. W kloszu, od środka widać że jest odbłyśnik, więc żarówkę można założyć. Modyfikacja jest naprawdę prosta do wykonania. Może się komuś to przyda. Pozdrawiam. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzałem u siebie, u mnie też tam żarówki nie ma tylko że ja nie mam instalacji w prawej lampie pod żarówkę, brak ścieżek na płycie, także ja zrezygnowałem z drugiego przeciw mgielnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znalazłem tego tematu na forum, więc jeśli się powtarzam to proszę mnie poprawić :) Jeżdżąc ostatnio sporo w czasie mgły,..... Modyfikacja jest naprawdę prosta do wykonania. Może się komuś to przyda. Pozdrawiam. :>

Wiesz ze za takie cos mozna zamandacic?

Przeciwmglowe jest tylko jedno z tylu, to ze masz z drugiej strony na nie miejsce to nie oznacza ze w wersji europejskiej powinno tam byc swiatlo przeciwmglowe. W angliku np. przeciwmglowe jest z drugiej strony niz u nas. Poprostu lampa tak jak zbudowana zeby bylo latwo przekonwerowac ja na LHD lub RHD

Wiec nie uwazam tego za dobry pomysl i nie chialbym za toba jechac gdy masz wlaczone te 2 przeciwmgielne :good:

no offence :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znalazłem tego tematu na forum, więc jeśli się powtarzam to proszę mnie poprawić :) Jeżdżąc ostatnio sporo w czasie mgły,..... Modyfikacja jest naprawdę prosta do wykonania. Może się komuś to przyda. Pozdrawiam. :>

Wiesz ze za takie cos mozna zamandacic?

Przeciwmglowe jest tylko jedno z tylu, to ze masz z drugiej strony na nie miejsce to nie oznacza ze w wersji europejskiej powinno tam byc swiatlo przeciwmglowe. W angliku np. przeciwmglowe jest z drugiej strony niz u nas. Poprostu lampa tak jak zbudowana zeby bylo latwo przekonwerowac ja na LHD lub RHD

Wiec nie uwazam tego za dobry pomysl i nie chialbym za toba jechac gdy masz wlaczone te 2 przeciwmgielne :good:

no offence :good:

Kolego jeśli możesz to pokaż mi przepis, który zabrania posiadania drugiego światła przeciwmgielnego w samochodzie, w prawie Polskim. W Polsce dopuszczalne jest używanie dwóch świateł przeciwmgielnych z tyłu pojazdu (światła przeciwmgielne są światłami nieobowiązkowymi). Jeżeli jest jedno to musi być po lewej stronie, jeżeli dwa tego samego typu to muszą być symetrycznie umieszczone po dwóch stronach. http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/0262.htm rozdział 3 :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w przepisach , ale nie tylko audi posiada przystosowane obie tylne lampy pod przeciwmgłowe .

Fabrycznie jest założona żarówka tylko na jedną stronę . Być może lampy są uniwersalne w zależności od tego na jaki rynek trafią .

Ruch lewostronny lub prawostronny. I też wątpię w to że można założyć przeciwmgłowe na dwie strony.

A jednak kodeks drogowy dopuszcza 1 lub 2 przeciwmgłowe z tyłu ( DU. Nr 32 z 2003 roku poz 262.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre auta mają światła przeciwmgłowe w obu lampach oryginalnie :> np. ROVER 200, jest to jak najbardziej legalne :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze w avancie wytarczy wkreic zarowke, ja mam dwa chociaz prawie ich nie uzywam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram rowniez mam 2 swiatelka z tylu tylko ze musialem na nie zrobic miejsce w lampie bo dziury nie bylo ale za to instalacja juz byla gotowa. Polskie prawo dopuszcza 2 przeciwmglowe z tylu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zamienione ze stopem przeciwmglowe. fajnie to wyglada i poprawia bezpieczenstwo i widocznosc na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zamontuję z pewnością...

W Peugeocie 306, też miałem miejsca dwa, a tylko jedną żarówkę wsadzoną.

I szybko dołożyłem drugą.

Jakoś symetrycznie lepiej to wygląda moim zdaniem...

Jedno przeciwmgielne kojarzy mi się ze starymi ikarusami, albo z moim Trabim, gdzie dodatkowo trzeba było całkiem osobną lampę do zderzaka montować... tak samo jak od wstecznego :]

---------- Post dopisany 04-03-2013 at 08:36 ---------- Poprzedni post napisany 25-02-2013 at 09:34 ----------

zrobione ! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w B6 świecą 2 przeciwmgielne czy jedna ? Mam auto 4 lata ale tego nie wiem - ciężko to zobaczyć z miejsca kierowcy, poza tym mało kiedy sie tego używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jedna, chyba że ktoś już modził i dołożył 2 (tylko po co to?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w katalogu zobaczyć czy wkłady występują w dwóch czy w jednej wersji, czyli eu i uk, jeśli tylko w jednej to.powinno normalnie świecić drugie

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dołożyłem żaróweczkę i najczęściej wykorzystuję ją nauki jazdy dla miłośników lewego pasa. Nogi z gazu nie zdejmuję, a gościu z tyłu widzi jakbym hamował, wali w hamulce i posłusznie ucieka na prawy pas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyciel sie znalazł- dobrze ze takie coś w Niemczech jest karalne.

B7 ma seryjnie 2 światła przeciwmgielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...