Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi RS4 Avant 2.9 TFSI Glacier white - odebrana


turdzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Pięknie się sylwetka RS5 SB prezentuje :D

Panowie ile wagowo wychodzi w stosunku do coupe i RS4?

Fajnie, że nowy wzór kół dedykowany do RS5 SB wypuścili, ciekawe czy będą różne wersje kolorystyczne?

Orientujecie się czy konfigurator jest już dostępny?

BTW. Zanim RS5 SB wejdzie do sprzedaży to pewnie audi wypuści jakieś limit wersje RS4/RS5 (może performance?)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory sa te same co w coupe.

Sportback wazy Ok. 40 kg wiecej niz coupe czyli troche mniej niz RS4.

Zobaczymy co z tymi wersjami Performance.Na razie u mnie wogole sprzedaż wstrzymana i maja znow otworzyć w pierwszym kwartale 2019.RS3 zatrzymali produkcje ze względu na WLTP.

Edytowane przez turdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł dzięki za info!

Czyli praktycznie wszystkie mocniejsze wersje wstrzymane przez emisje ?

Prze....e...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kupiłem w dobrym momencie u mnie jeszcze dodatkowo cena moze wrosnąć po nowym roku o dodatkowe 10-15% bo cło wyliczane od CO2 i NOx a te wartosci z nowa norma bedą wyższe wiec znow zrobi sie bardzo drogie auto u mnie.

 

Tymczasem na ringu dzis przyłapane.Cos testują tylko co ? 

IMG_6173.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2018 o 21:18, turdzi napisał:

BTW fajne te felgi w tym SB .Chetnie bym je przytulił do siebie do RSa

IMG_6163.JPG

IMG_6165.JPG

SB piękna. A jak interior wygląda ? mam nadzieję, że już jak w nowych A6/A7 w dotykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiaj...

20180911_164903.jpg

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, turdzi napisał:

Hehe gdzie to dlaczego i po co :) ?

RS6 2018r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, turdzi napisał:

Tymczasem taka oto włoszke dziś pogonilem ?

IMG_20181002_180356_262.jpg

IMG_20181002_180356_261.jpg

Bardzo, bardzo fajny samochód! Pojeździłeś tym szybciej czy tylko spokojny cursing ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ja pocisnalem na tyle na ile warunki pozwoliły.

Auto fajne tak ale jest tez troche rzeczy ktore denerwuje.

Z plusów to chyba największym zaskoczeniem jest waga auta.Jest niesamowicie lekkie co jest mega zaskoczeniem bo podświadomie oczekuje sie ciężkiego kloca a tu wręcz przeciwnie co sprawia ze auto jest na prawde mega ostre w prowadzeniu bardziej jak jakiś HOT Hatch niz duży SUV.

Drugim zaskoczeniem jest zawieszenie ,całkiem komfortowe nawet w trybie RACE.

Mysle ze jest bardziej komfortowe niz w RS4 w Dynamic.To duży plus.

Oczywiscie dźwięk i silnik jest mega ale to co mnie troche rozczarowało to osiagi.Przy mocy 510KM i masie 1650 kg spodziewałem sie ze bedzie szybsze niz RS4 a miałem  wrażenie  jak by RS4 sie lepiej zbierało mimo ze wazy ze 100kg wiecej ale to moze kwestia tego ze sie wysoko siedzi.W kazdym razie spodziewałem sie WOW ależ to idzie ale jakos tego zabrakło.Moze dlatego ze mam tez szybki punkt odniesienia.

Fajna jest za to kalibracja skrzyni ZF tej samej co w RS4. W Race fajnie szarpie i strzela z biegów co dodaje ostrości autu ale jest to element ktory jest taki sam w QV jak i w 2.0 280KM czy nawet najtańszej Giuli 2.0 200 KM. 

Duży plus za manetki ktore sa wiele lepiej rozwiązane niz w Audi i innych markach.

To plusy i fajne rzeczy.

Z minusów to pozycja za kierownica która dla mnie po prostu dyskwalifikuje to auto bez względu jak dobre by nie było.Siedzisz wysoko a kierownica jest nisko i na płasko jak w Starze czy jakimś Busie a do tego daleko od ciebie.Po prostu totalna awaria w tego typu aucie.

Kolejnym wkurzającym elementem jest lewarek skrzyni.Jest tak tandetny ze masakra jak jakiś joystick z Atari 30 lat temu.Wszystko lata na mim i sie rusza a przyciski sa tandetne.

Oczywiscie ergonomi nie będę oceniał bo to kwestia przyzwyczajenia ale Niemcy sa bardziej intuicyjne.

Podsumowujac.

Balem sie troche do tego wsiadać bo czytałem i oglądałem recenzje i było sporo ryzyko ze stwierdzę ze ja tez chce takie i szkoda życia na nudne Audi.

Na szczesćie nic takiego sie nie stało i na pytanie czy bym sie zamienił odpowiedz brzmi nie :) ale trzeba przyznać ze w tym kolorze wyglada zjawiskowo.

U mnie dodatkowo w dół ściąga cena która jest wyższa niz doposażone RS6 Performance i dla mnie nie jest warte takich pieniędzy.Ale auto ciekawe bez wątpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, turdzi napisał:

Troche ja pocisnalem na tyle na ile warunki pozwoliły.

Auto fajne tak ale jest tez troche rzeczy ktore denerwuje.

Z plusów to chyba największym zaskoczeniem jest waga auta.Jest niesamowicie lekkie co jest mega zaskoczeniem bo podświadomie oczekuje sie ciężkiego kloca a tu wręcz przeciwnie co sprawia ze auto jest na prawde mega ostre w prowadzeniu bardziej jak jakiś HOT Hatch niz duży SUV.

Drugim zaskoczeniem jest zawieszenie ,całkiem komfortowe nawet w trybie RACE.

Mysle ze jest bardziej komfortowe niz w RS4 w Dynamic.To duży plus.

Oczywiscie dźwięk i silnik jest mega ale to co mnie troche rozczarowało to osiagi.Przy mocy 510KM i masie 1650 kg spodziewałem sie ze bedzie szybsze niz RS4 a miałem  wrażenie  jak by RS4 sie lepiej zbierało mimo ze wazy ze 100kg wiecej ale to moze kwestia tego ze sie wysoko siedzi.W kazdym razie spodziewałem sie WOW ależ to idzie ale jakos tego zabrakło.Moze dlatego ze mam tez szybki punkt odniesienia.

Fajna jest za to kalibracja skrzyni ZF tej samej co w RS4. W Race fajnie szarpie i strzela z biegów co dodaje ostrości autu ale jest to element ktory jest taki sam w QV jak i w 2.0 280KM czy nawet najtańszej Giuli 2.0 200 KM. 

Duży plus za manetki ktore sa wiele lepiej rozwiązane niz w Audi i innych markach.

To plusy i fajne rzeczy.

Z minusów to pozycja za kierownica która dla mnie po prostu dyskwalifikuje to auto bez względu jak dobre by nie było.Siedzisz wysoko a kierownica jest nisko i na płasko jak w Starze czy jakimś Busie a do tego daleko od ciebie.Po prostu totalna awaria w tego typu aucie.

Kolejnym wkurzającym elementem jest lewarek skrzyni.Jest tak tandetny ze masakra jak jakiś joystick z Atari 30 lat temu.Wszystko lata na mim i sie rusza a przyciski sa tandetne.

Oczywiscie ergonomi nie będę oceniał bo to kwestia przyzwyczajenia ale Niemcy sa bardziej intuicyjne.

Podsumowujac.

Balem sie troche do tego wsiadać bo czytałem i oglądałem recenzje i było sporo ryzyko ze stwierdzę ze ja tez chce takie i szkoda życia na nudne Audi.

Na szczesćie nic takiego sie nie stało i na pytanie czy bym sie zamienił odpowiedz brzmi nie :) ale trzeba przyznać ze w tym kolorze wyglada zjawiskowo.

U mnie dodatkowo w dół ściąga cena która jest wyższa niz doposażone RS6 Performance i dla mnie nie jest warte takich pieniędzy.Ale auto ciekawe bez wątpienia.

Spróbuj Alfa Romeo Giulia z tym motorem, wtedy mozesz miec problem ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, turdzi napisał:

Tymczasem taka oto włoszke dziś pogonilem ?

IMG_20181002_180356_262.jpg

IMG_20181002_180356_261.jpg

Włoska tandeta, Nie ma się czym niezdrowo podniecac. koleś prowadzi salon AR w mojej wiosce. Zawsze przyjeżdża do mnie każdym nowym modelem żeby oblukac i wiem co nieco.

W latach 80tych krążyła taka historyjka która mówiła o tym że gdyby nie włoska policja to AR już by dawno splajtowała :decayed:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ogi napisał:

Spróbuj Alfa Romeo Giulia z tym motorem, wtedy mozesz miec problem ;) . 

Myślę że tak ale M3 czy Giulia QV to auta które obecnie nie pasują do moich potrzeb więc zamiana była by tak czy inaczej mało realna.

Myślę że jeżeli chodzi o Stelvio QV to wygrał bym pewnie i tak Macan Turbo bo tam przynajmniej pozycja za kierownicą jest cymes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie jak wściekła ta Alfa, kierownik furmanki też pierwsza klasa ( w t-shirt i z roleksem na ręce ) :)

 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w koncu mialem czas zeby strzelic zdjecie bo od dwoch tygodni przejezdzam obok, ale nigdy nie mialem czasu zeby sie zatrzymac na zdjecie :D Widac, ze pan lubi wedkowac bo auto codziennie stoi :D

 

 

IMG_20181003_092426.jpg

IMG_20181003_092436.jpg

IMG_20181003_092448.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...