Przegląd w nowym wydaniu... Kto już był ?

53 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Pany był już ktoś ? Robią coś nowego ? Coś ciekawego mam w tym tygodniu jechać, więc zastanawiam się co tam wymyślili...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wrazie czego, jak już będziesz po "badaniu" to zdaj relację kolego, co i jak ci furaka maglowali:) szczerze powiem ze siedze sobie po tych forach, to na chlopakow padl blady strach z tymi przegladami:D:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kamil czym Ty się martwisz. Dajesz 100 i dowód po 10 minutach wracasz do domu z pieczątką :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolega był dziś na przeglądzie 1.8T BFB, wrócił do domu bez pieczątki, auto nie przeszło testu emisji spalin... (uprzedzam pytania ma katalizator) cały przegląd trwał około 30 min i trzepane było całe auto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe czy spaliny sprawdzał na ciepłym czy zimnym silniku. Mi też kiedyś jeszcze poprzednim autem nie chciał podbić za spaliny tylko że ja wtedy na stację jechałem 200 metrów zimą. Powiedziałem mu, że spaliny sprawdza się na rozgrzanym silniku i pieczątka siadła.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na ciepłym, był po odcinku około 40 km

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Teraz pytanie dlaczego ? Wtryski ? Bogata mieszanka ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    32 minuty temu, kamil-vag napisał:

Teraz pytanie dlaczego ? Wtryski ? Bogata mieszanka ?

no auto ma w gazie, może to to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możliwe że zła mieszanka LPG rozwaliła korekty PB... Tylko na gazie musiałoby być ubogo, żeby potem na benzynie podlewał... A analiza na jakim paliwie była ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    1 minutę temu, kamil-vag napisał:

Możliwe że zła mieszanka LPG rozwaliła korekty PB... Tylko na gazie musiałoby być ubogo, żeby potem na benzynie podlewał... A analiza na jakim paliwie była ?

Właśnie na gazie to robili . Może być już też katalizator do du...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na gazie... To pewnie źle miał ustawioną mapę LPG...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dzis byłem zaraz po godz 8. Przegląd wyglądał jak zawsze. Na samym poczatku diagnosta miał problem z programem, z aktualizacją. Po 40 min wszystko ruszyło. Głowną zmianą ma być to, że najpierw kasa a potem przegląd.

Wysłane z galaxy s7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Ja dzis byłem zaraz po godz 8. Przegląd wyglądał jak zawsze. Na samym poczatku diagnosta miał problem z programem, z aktualizacją. Po 40 min wszystko ruszyło. Głowną zmianą ma być to, że najpierw kasa a potem przegląd.

Wysłane z galaxy s7

Ja jadę w przyszłym tygodniu Radek masz DPF? Na jakiej stacji byłeś?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam wycięty DPF. Diagnosta pewnie z tego zamieszania nie sprawdził spalin.

Wysłane z galaxy s7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Mam wycięty DPF. Diagnosta pewnie z tego zamieszania nie sprawdził spalin.

Wysłane z galaxy s7

No rok temu mi trzepali lewy i prawy wydech jakby to miało znaczenie a na koniec nie podbił bo nie miałem gaśnicy daj znać gdzie byłeś muszę zmienić diagnostę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kamilu znając Twoje podejście do auta nie powinieneś wogole martwić się przeglądem ;) Prawda jest taka , że stacje które przymykały oko na niedociągnięcia dalej będą to robić, jakoś muszą utrzymać klientów... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chłopaki główna zmiana dotyczy bicia pieczątek bez auta na ścieżce diagnostycznej. Przegląd wygląda bez zmian jedynie uiszcza się opłatę przez a nie po. Co do dpf to kto wam bada zadymienie spalin? Od zawsze mam diesle i nikt tego nie robi. Wiecie jak ciężko schodzi sadza z posadzki hahaha 

14 godzin temu, Karasik2 napisał:

No rok temu mi trzepali lewy i prawy wydech jakby to miało znaczenie a na koniec nie podbił bo nie miałem gaśnicy daj znać gdzie byłeś muszę zmienić diagnostę

Ma znaczenie,  ustawa mówi wyraźnie jeśli są dwa wydechu to ma obowiązek sprawdzić oba a wartość wyższa uznaje się za wynik końcowy. A uwalenie za brak gaśnicy bez sensu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra byłem na przeglądzie

Płaci się z góry i wbijają cię na ogólnopolski bęben

Jak stwierdza usterkę masz przegląd negatywny i masz 14 dni by po usunięciu usterki wrócić do diagnostyki która wydała zaświadczenie

Płacisz wg cennika dodatkowo tylko za sprawdzenie czy usterka została usunięta

Ja dostałem negatywa ponieważ mam jedną oponę już na wymarciu i są widoczne pęknięcia (dodam że letnia bo zimowe wymieniam w przyszłym tygodniu) tak więc po wymianie mam wrócić zapłacić 20 zł i z głowy

Szkoda że nie wymienił najpierw :(

Najdziwniejsze jest to:

mam DPF a spaliny przy normie 0.5 miałem1.2!!  Czy to wogole możliwe?

Wahacze dolne popękane gumy

A lampy badane były chyba 20min stwierdzono że powinny być spryskiwacze po nie!!

To mam nie wpisane za to negatyw za oponę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurde gaśnica, opona... Szaleją na tych SKP, ja jadę jutro z rana i zobaczymy

A ten analizator spalin co mierzy ? CO2 i NO2 ? Zadymienie spalin ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie wydaje mi sie, ze na skp musiał być uszkodzony analizator, ze na gazie wyszedł zły wynik.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Karasik jeśli jeździsz dużo w mieście to może tak wyjść. Po przedmuchaniu wydechu będzie znowu ok. A jak nie to w łatwy sposób można podnieść normę zadymienia w autach do roku  produkcji 2008 na  3.0 a w młodszych do 1.5. Jak mi się będą czepiać to tobie tego myka i diagnosta nie ma prawa się przyczepić ani policja ani nikt inny :banan:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    3 godziny temu, Karasik2 napisał:

A lampy badane były chyba 20min stwierdzono że powinny być spryskiwacze po nie!!

A jaśniej czyli tak by Polak zrozumiał ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    A jaśniej czyli tak by Polak zrozumiał ???
    Zmieniłem H7 na LED z przodu wobec czego diagnosta stwierdził że muszą być w zderzaku spryskiwacze pod nie a ja nie mam.
    No ale po dyskusji i przebadaniu odpuścił temat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

W mojej okolicy jeszcze nigdy nikt mi nie sprawdzał spalin przed zmianami, ciekawe jak będzie teraz. Dajcie znać jak wypadają pomiary TDI bez kata ;)

Edytowane przez Undisclosed

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ja już po. Miałem w sumie fuksa, bo system się wykraczył. Ale zapytałem czy by przeszedł przegląd, to powiedział, że jeśli tylko by wyszła poprawna analiza spalin to bez problemu :P:P:P Zeskanowali tylko dowód, żeby później móc wbić w system... 

Co do spalin w TDI, ciekawe jakby przed przeglądem, dać EGR na krótko z podciśnienia by cały czas był na maks otwarty ? ? ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bez dpf zmieści się emisja spalin w euro4?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Bez dpf zmieści się emisja spalin w euro4?
    Ja mam DPF i miałem 0.9 a norma 0.5
    W przyszłym roku ma być 0.3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    2 godziny temu, Karasik2 napisał:

Ja mam DPF i miałem 0.9 a norma 0.5
    W przyszłym roku ma być 0.3

0.3 ale dla nowych aut bo stare bez zmian. U mnie bez dpfa i egra 0.4 po przedmuchaniu na autostradzie norma 0.7. Będę musiał podjechać do kumpla na stację po tygodniowej jeździe tylko po mieście.  Ciekawe ile pokaże. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cepik 2.0 w fazie " testów " w połowie WK rejestracja auta w ostatnich dniach nie była możliwa  u mnie na stacji na szczęście wszystko się udało wdrożyć bez zgrzytów. Co do waszych obaw - co miało przejść przegląd bo jest sprawnym samochodem przejdzie i na nowych zasadach. Zmieniło się jedynie: zapłata przed badaniem ( wyjątek FVAT przelewowa), dokonanie weryfikacji pojazdu z bazą cepik przed badaniem, traktowanie kwestii formalnej tzn. omyłki w dowodzie względem CEP mogą zostać zakwalifikowane jako Usterka Istotna - wynik negatywny, do tej pory również jak ktoś nie dopełnił swojego obowiązku o wbiciu adnotacji HAK, GAZ mógł przejść badanie z wynikiem pozytywnym, od poniedziałku już niestety NEGAT. 

Co do sprawdzania spalin - w benzynie robimy analizę spalin a w dieslu pomiar zadymienia. Z doświadczenia wiem, że zadymienie wyjdzie kijowo jak auto przed badaniem sporo jeździło w mieście... Jak jest przegonione i motor zdrowy wszystko wychodzi cacy.

Zmieniłem H7 na LED z przodu wobec czego diagnosta stwierdził że muszą być w zderzaku spryskiwacze pod nie a ja nie mam.

No ale po dyskusji i przebadaniu odpuścił temat

popieram - z tym chińskim gównem które nie ma wyraźnej granicy światło cienia  i emituje światło powyżej 2000 lumenów od razu nokautuje UI - Negatyw . To tak oślepia, że głowa mała .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    7 godzin temu, talib1990 napisał:

do tej pory również jak ktoś nie dopełnił swojego obowiązku o wbiciu adnotacji HAK, GAZ mógł przejść badanie z wynikiem pozytywnym, od poniedziałku już niestety NEGAT.

jak mam to rozumieć?? Auto mi wyszło z fabryki z hakiem a ja przy rejestracji w Pl zapomniałem dodać w starostwie że ma hak i teraz co ??? (jeżdżę bez haka ale chciałbym kiedyś wbić dowodu )

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta