Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 tfsi - praca silnika


raxonyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z silnikiem 2.0 tfsi 252 hp kod silnika CYPA. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już podobne objawy.

(podaję linki do nagranych filmów https://youtu.be/NkXAAvzF6I8 oraz https://youtu.be/h3R9hm9iQLk )

Silnik nierówno pracuje czuć drgania i stukanie. Dzisiaj byłem na serwisie i szykuje się wymiana odmy (stwierdzili że jest jakaś nieszczelność).

Czy ktoś z posiadaczy takiego silnika odkręcał korek od wlewu oleju na pracującym silniku ? Ja tak zrobiłem i silnik zaczął szarpać, praktycznie zgasł.

Może to coś innego auto jest na gwarancji i chciałbym rozwiązać problem, ale serwisy słabo diagnozują usterki jak nie pojawia się błąd na komputerze (w pierwszym serwisie powiedzieli że nowe auto to trzeba jeździć i się nie przejmować :D - jak się rozleci to zrobią )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Kurczę przykro słyszeć...

Brzmi podobnie jak awaria napinacza zmiennych faz rozrządu w TFSI 1 generacji (EA113) w A4 B7.

Wówczas żle napięty łańcuch uderza w napinacz i silnik klepie jak stary diesel.

Jesteś pewnie jedną z pierwszych osób, która zgłasza dziwną pracę TFSI najnowszej generacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakaś tragedia. U mnie nic takiego nie zaobserwowałem. Także ewidentna usterka jednostkowa. Zgłaszaj, niech robią. TO na pewno nie jest normalna praca silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek jestem umówiony w ASO, to już chyba 3 wizyta (auto kupiłem w marcu). Mam nadzieję że w końcu rozwiążą problem. Ogólnie to jestem zawiedziony jeżeli chodzi o naprawy gwarancyjne, wydaje się że zatrudniają tam ludzi którzy umieją odczytać błędy z komputera a jeżeli takie nie występują to wszystko jest ok :) Płacąc takie pieniądze za auto oczekiwałoby się że takie problemy będą szybko diagnozowane i usuwane. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Daj znać na forum co service zdiagnozował i jak podeszli do tematu.

Parę osób na forum ma te silniki w swoich autach...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2017 o 13:02, black4 napisał:

Witaj, 

Daj znać na forum co service zdiagnozował i jak podeszli do tematu.

Parę osób na forum ma te silniki w swoich autach...

Pozdrawiam

Witam,

odebrałem dzisiaj auto po wymianie odmy ale nic się nie zmieniło auto pracuje tak samo. Twierdzą że to jakaś pompa i mają wytyczne od producenta że takie dźwięki są w normie. Nie chce mi się wierzyć, to już drugie ASO więc nie wiem co dalej, jechać do kolejnego czy na razie odpuścić i może się coś rozleci to wtedy będzie wiadomo co było zepsute i naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Dzięki za informacje.

Wg. mnie łódzki serwis próbuje Cię zrzucić na drzewo.

Absolutnie taki dźwięk nie ma prawa występować i to w aucie tej klasy za ciężkie pieniądze!

Nie odpuszczaj i do skutku wyjaśniaj z ASO.

Jeszcze potem stwierdzą, że zaniedbałeś sprawę i niewłaściwie eksploatowałeś auto (patrz na klauzule wyłączeniowe w gwarancji!).

Kolega z forum Kosmita z naszego warszawskiego klubu ma A4 B9 z tym silnikiem i silniczek pracuje cichuteńko!

Skontaktuj się z nim, powołaj się na naszą rozmowę, może będzie w stanie pomóc z  diagnozą w ASO w Warszawie.

Pozdrawiam

Edytowane przez black4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no masakra.. weź kup ałdi za pół melona i wkurwiaj się od początku :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę jeszcze do serwisu w którym auto było kupione. Może tutaj mnie zlewają bo nie dałem im zarobić przy kupnie .Byłem w salonie w Łodzi jak kupowałem auto to sprzedawca mnie totalnie zlał i nawet nie wysłał szczegółów oferty do samochodu który konfigurowaliśmy, więc stwierdziłem że nie będę się prosił żeby mi sprzedał auto.

Jeżeli tam nic nie zrobią to tak jak mówi Kosmita, zostaną mi oficjalne skargi w ostateczności rzeczoznawcy, sądy i TVN Turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czym sie temat skonczyl ? Moj 190 KM na zimnym ma ewidentne drgawki zupelnie przystojace autu za tyle kasy .... lekka porazka...;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2018 o 18:56, Pietka napisał:

Moj 190 KM na zimnym ma ewidentne drgawki zupelnie przystojace autu za tyle kasy .... lekka porazka...;(

Mam to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic - na pierwsze pytanie serwis odpowiedzial...nie wiemy ;) 

Wyglada na to ze ten typ tak ma i trzeba pokochac... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...