Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem chyba z odmą.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie problem zauważylem zze caly motur jest zalany oliwa prawdopodbnie spod uszczelki pod napinaczem ale z tym obie poradze. Wydaje mi sie co prawda ze to przez zatkana odme. Dzis odkrecilem korek na zapalonym motorze i zauwazylem ze on nie podskakuje a zasysa go do środka dodam że auto dziwnie jakby nie ciągnelo powyzej 4k obr. Jakieś rady mam AVJ-a od maja swieżo po swapie i tych problemow nie było. :) 

Opublikowano

Nieszczelność odmy. Sprawdź odpowietrznik skrzyni korbowej

Opublikowano
  • Autor

A mozesz go wskazać jakąś fotką lub czymśkolwiek bo wszystkie schematy odmy na forum powygasały i nigdzie nie umie znaleźć.

 

Opublikowano
18 godzin temu, dugi6.91 napisał:

A mozesz go wskazać jakąś fotką lub czymśkolwiek bo wszystkie schematy odmy na forum powygasały i nigdzie nie umie znaleźć.

 

Bodajże nr 6

Screenshot_2017-11-30-16-10-15.jpg

Opublikowano

Proponuje przejrzeć cały układ odmy i czyszczenie bo jak tego nie robiłeś to na pewno jest tam trochę osadu 

Opublikowano

Jak u mnie padł zaworeknr 6 na schemacie to też miałem taki problem

Opublikowano

Jeśli chodzi o zaworek nr 6  radzę zakupić ori z ASO, bo mogą się dziać cyrki. Wymieniałem niedawno kilka elementów odmy i jeszcze raz muszę wymienić ten zaworek, bo przy zamienniku zasysa korek oleju.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 30.11.2017 o 16:11, Wojtek95 napisał:

 

Screenshot_2017-11-30-16-10-15.jpg

 

Zauważyłem , że pękło u mnie kolano  ( nr 2) .

Może to mieć wpływ na zwiększone spalanie?  

Ciężki dostęp. Wymieniał ktoś może bez wyciągania kolektora?

 

 

Opublikowano
9 godzin temu, nomad999 napisał:

Ciężki dostęp. Wymieniał ktoś może bez wyciągania kolektora?

Trzeba się nagimnastykować ale da się. Trzeba przesunąć zbiorniczek wyrównawczy i będzie lepszy dostęp.

Opublikowano
  Zauważyłem , że pękło u mnie kolano  ( nr 2) .

Może to mieć wpływ na zwiększone spalanie?  

Ciężki dostęp. Wymieniał ktoś może bez wyciągania kolektora?

 

 

 

Góra 20 minut roboty. Musisz tylko odkręcić zbiornik wyrównawczy, odpiąć od niego wtyczkę i już masz dostęp. Później tylko jedna opaska nr 8 z trójnika i blaszka zabezpieczająca nr 4. Spalanie jak najbardziej może być większe.

Sprawdź od razu zaworek numer 6.

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Opublikowano
6 godzin temu, cysiek18 napisał:

Góra 20 minut roboty. Musisz tylko odkręcić zbiornik wyrównawczy, odpiąć od niego wtyczkę i już masz dostęp. Później tylko jedna opaska nr 8 z trójnika i blaszka zabezpieczająca nr 4. Spalanie jak najbardziej może być większe.

 

 

Dzięki Panowie za rady. Jak to kolano  się nazywa ?

Opublikowano

Rura odpowietrzajaca 06A103213F. Tak jak koledzy pisali odkręć przy okazji zaworek nr 6 na schemacie i zobacz czy puszcza w jedną stronę. Z wymianą tej rury nie schodzi się tak 20 min ....Moja pękła równo z zabezpieczeniem na grubszej stronie i za ch...j nie chciała wyjść. 

Opublikowano
3 godziny temu, sitar napisał:

Rura odpowietrzajaca 06A103213F. Tak jak koledzy pisali odkręć przy okazji zaworek nr 6 na schemacie i zobacz czy puszcza w jedną stronę. Z wymianą tej rury nie schodzi się tak 20 min ....Moja pękła równo z zabezpieczeniem na grubszej stronie i za ch...j nie chciała wyjść. 

Dzięki. Już zamówiłem . FEBI za 70 zł ( drogo). 

Zaworek wymieniałem w zeszłym roku.

W dalszym ciągu mam podciśnienie w silniku. Korek wlewu oleju jest wsysany.  Może to być wina pękniętego kolana? Spalanie przez to może być wyższe?

 

Opublikowano

Może warto sprawdzić ten zaworek- na forum niektórzy wymieniali po kilka w ciągu roku

Opublikowano
3 minuty temu, sitar napisał:

Może warto sprawdzić ten zaworek- na forum niektórzy wymieniali po kilka w ciągu roku

Sprawdzę, mimo że zaworek z ASO.

Opublikowano

Warto wymienić bo pozalewa ci olejem silnik a i przez uszczelniacze na sprzęgło. Czy jest dobry sprawdzisz blokując przepływ przez waż pomiędzy zaworkiem a kolektorem - jak jest zły po zblokowaniu przepływu obroty powinny spaść.

Opublikowano
47 minut temu, keczu napisał:

Warto wymienić bo pozalewa ci olejem silnik a i przez uszczelniacze na sprzęgło. Czy jest dobry sprawdzisz blokując przepływ przez waż pomiędzy zaworkiem a kolektorem - jak jest zły po zblokowaniu przepływu obroty powinny spaść.

A jak nie zawór, to jaka może być inna przyczyna podciśnienia? Pewnie zablokowany przepływ któegos z węży.

Edytowane przez nomad999

Opublikowano
21 minut temu, nomad999 napisał:

A jak nie zawór, to jaka może być inna przyczyna podciśnienia?

Najczęściej jest to wina tego zaworu ale może jeszcze zawór regulacji ciśnienia nr 20 06A129101D z rysunku 145-085 mógłby mieć wpływ na podciśnienie. Wydaje mi się, że najpierw sprawdź zaworek 6 poprzez zdławienie przepływu od kolektora. Ja u siebie niedawno wymieniałem.

Edytowane przez keczu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.