[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)

Kowi87

Witam wszystkich, a co powiecie koledzy o takim czymś :

w moim audi A4 b5 zamiast żarówek które świecą na nogi kiedy się otworzy drzwi przednie założyłem ledy z przodu po 3 diody a pod tylnymi siedzeniami przykleiłem tzw taśmę led która można kupić w każdym sklepie elektonicznym , połączyłem je przewodem który jest połączony z leadami przednimi i gdy otwieram drzwi przednie zapala się światło z przodu pod nogami i z tyłu. Efekt na fotkach poniżej.

No Efekt nawet nawet a górne oswietlenie dłubiesz??

Chociaż wydaje mi sie ze nie swiecą za mocno te paski :mysli:

Kowi87 w nocy to te paski diodowe świeca aż za mocno założyłem pod tylnym siedzeniem pasek z około 15 Led-ów i powiem Ci ze elegancko to widać. Pytasz czy coś dłubałem , a wiec przy lampce co jest od podświetlenia nóg (z przodu) wyjąłem żarówkę i w to miejsce tam wlutowałem 2 przewody które poprowadziłem w progu aż do tylnego siedzenia i to wszystko :) , a resztę oświetlenia w aucie wymieniłem na LED-y z allegro i daje to naprawdę fajny efekt. Pozdrawiam

tzn ze otwierajac przednie drzwi zapala ci sie również tylne podświetlenie nóg :mysli: z tymi paskami ciekawa opcja jeśli chodzi o podświetlenie tyłu :naughty:Jarko dłubiemy :mysli::kox: :kox: tylko do czego sie podpiac żeby zapalały sie przy otwarciu drzwi tylnych

Jarko dłubiemy :mysli::kox: :kox:

a74d143eef8f659fmed.jpg

f11db5937e3455ccmed.jpg

dłubiemy :kox:

tylko do czego sie podpiac żeby zapalały sie przy otwarciu drzwi tylnych

a jak się zapala oświetlenie tylnej kanapy :?: Bo może by pod nie sie podpiąć :mysli:

Jarko ładnie dłubiesz :) .Dziś przystąpiłem do końcowego etapu zmiany na led i niestety nie skończyło się sukcesem.Mianowicie uciąłem wtyczkę od środkowej lampki i zacząłem przemieniać wszystkie kabelki ze sobą na zmianę . . . efekt ? niestety brak.Środkowa żarówka led działa tak jak powinna,ale boczne nie wallbash.Co by tu jeszcze zrobić żeby wszystko grało tak jak należy mysli ? Ktoś ma propozycje ?

a powiedzcie zrobiliscie podswietlenie nog na stale czy tylko po otwarciu drzwi??

Póki co takie oświetlenie ma tylko seba i moskal.

Jak będę u siebie robił to chciałbym tak żeby przy otwieraniu tylnych drzwi. Osobno tył i osobno przód :naughty:

Póki co takie oświetlenie ma tylko seba i moskal.

i ja tak samo bym chciał :kox: , więc czekam Jarko aż przebrniesz scieżke i napiszesz instruktarz co i jak :naughty:

hehe :naughty:

W tym tygodniu odebrałem Ba9S - zamówione w lutym :kox:

teraz to dopiero świeci :gwizdanie:

załatwię sprawę felg i biorę się za wnętrze.

Wydaje mi się że te rurkowe co mam - kilka małych diód - są trochę za słabe do tych Ba9S i na początek to zmieniam.

Póżniej robię nogi - przód i tył.

Na koniec będzie rarytas... klameczki na czerwono :kox:

najlepiej zrobic tak jak w nowym a6.

Po otwarciu swieca przod lub tyl mocno a po zamknieciu troche sie przyciemniaja ale swiaca non stop...tylko HOW?

najlepiej zrobic tak jak w nowym a6.

heh, no to fajne by było - trzeba Nam tu tylko jakiegoś magika które by wiedział jak taki układzik zrobić, a konkretnie z jakich elementów. Bo schemat do czegoś takiego jest dość łatwy :)

najlepiej zrobic tak jak w nowym a6.

SeBASTIAN na Balickiej...ale trzebaby bylo posiedziec nad nim i polookac bo raczej do przekazywania wiedzy to skory nie jest...:/

Można by coś porezać instalację.

mozemy obczaic...TYLKO jak to obadac...ja taki elektronik jak i alpinista... :)

Można by coś porezać instalację.

mozemy obczaic...TYLKO jak to obadac...ja taki elektronik jak i alpinista... :)

Tak nic nie odabasz bo nawet nie wiesz gdzie patrzeć i co tym steruje. A może właśnie jest jakiś prosty sterownik do tego :mysli:

kurcze, trzeba by Nam tu jakiegoś elektronika samochodowego... I chyba wiem gdzie takowego szukać :gwizdanie:

Zapytam, może ćoś będzie wiedział.

:hi: mam mały problem - jak podłączyć kabelki od lampki oświetlenia wnętrza w b5? :mysli: jakiś spec to po rozłączał po izolował i nic już z tego nie wiem :kwasny: mógł by ktoś zrobić fotkę jak to wygląda u was?? :notworthy:

przyjedź na spota to zobaczysz na żywo :naughty:[br]Dopisany: 09 Maj 2009, 17:37_________________________________________________Kowi :gwizdanie: rezamy :naughty:

ja już zamówilem :cool1:

To ja czekam na instrukcje hehehe co kupić ile sztuk i jak zamontować :kox: i zrobie dopiero póki co mam wydatek na regeneracje pompy bo po sofcie nowym nie domaga :thumbdown: a co do podświetlenia czerwonego na nogi pierwszy byłem i mam podobny efekt heheh(troszke słabiej ale i tak daje rade bawet w dzień widać poświate czerwonego :tongue4: tylko z tyłu jakoś smutno Jarko działaj działaj :decayed: