Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

a spojrzec strone wstecz to nie łaska? :facepalm:

co za len.. :thumbdown:

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/all-b5-oswietlenie-wnetrza-wymiana-led-info-1-post-50383/index38.html#post3306360

---------- Post dopisany at 20:38 ---------- Poprzedni post napisany at 20:34 ----------

Tylko problem z T4W jest taki, że zazwyczaj produkują takie świecące na wprost.

wlasnie akurat W TYM PRZYPADKU o to chodzi zeby swiecila na wprost a nie na boki, wiec to bez watpienia zaleta a nie "problem"

po co kupowac zarowke ktora swieci na boki jak i tak jest dookoła zaslonieta? :doh:

lepiej zainwestowac w zarowke ktora ma jak najwiecej diód na gorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie akurat W TYM PRZYPADKU o to chodzi zeby swiecila na wprost a nie na boki, wiec to bez watpienia zaleta a nie "problem"

po co kupowac zarowke ktora swieci na boki jak i tak jest dookoła zaslonieta? :doh:

Chyba nie zrozumiałeś problemu. A może ja go nie rozumiem bo tej lampki w rękach nie miałem.

Czy omawiana lampka:

3061099370.jpg

... nie ma tak samo wtykanej żarówki jak lampka od A4 B5 po lifcie? Czyli tak:

18.jpg

Jeśli tak to idealnym rozwiązaniem są te co sam zrobiłem:

29.jpg

Czyli takie świecące na wprost to świecą, ale cholera wie gdzie. A takie świecące naokoło to świecić w ściankę będą tylko z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ty nie zrozumiales problemu.

W B5 do 1998 (włącznie) w podsufitkach te zarowki byly wsadzane pionowo a nie poziomo jak w polifcie, wiec tutaj zarowka swiecaca w bok nie ma racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak.

A może ja go nie rozumiem bo tej lampki w rękach nie miałem.

Szkoda, że autor problemu nie pokazał fotki bez klosza, problem rozwiązałby się na starcie :)

Tutaj i tak bym zrobił panel z ledami na tym mocowaniu zamiast pojedynczego pada.

Ew. idealny byłby pojedynczy LED mocy, nawet nie cree, taki z latarki za 5zł z odpowiednim układem na 12V,

czy nawet takie LED-LED-LED lub LED-LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to zrobię później fotkę bez klosza swojej lampki w a4,ale jak sie patrzy na lampkę od dołu to żarówki są wkładane poziomo jak dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz taka jak wkleiles to masz pionowo, jesli taka jak soulmaster to poziomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz taka jak wkleiles to masz pionowo, jesli taka jak soulmaster to poziomo.

Może nie od środka, ale widać mocowania żarówek, więc bankowo pionowo.

3055610671_1

Więc takie świecące na wprost będą najlepsze:

ba9s_1whp.jpg

---------- Post dopisany at 10:50 ---------- Poprzedni post napisany at 10:46 ----------

A ja mam znowu inne pytanie.

Jest jakaś możliwość rozjaśnienia klosza?

Ori są dymione i nieco to światła zabiera. Jeśli nie jest to dymione powierzchniowo to pewnie nic z tym się nie da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do B6 kupiłem dziś jakieś dziadostwo i żałuję.

Dwie sztuki świecą słabiutko jakąś niebieską poświatą, a miały być białe.

A drugie dwie z diodami SMD okazały się obrócone o 90 stopni czyli zamiast świecić góra-dół to świecą w prawo i lewo.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nie jest taka lampka jak wrzuciles na pierwszym zdjeciu :facepalm:

---------- Post dopisany at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany at 12:39 ----------

I bedzie pasowac w/w zarowka. Ale bedzie to ledwo swiecic. Kup cos co ma zdecydowanie wiecej ledow. Ja mam o siebie 2x8 plus rurka 6 albo 8diod i jeszcze efekt nie jest taki jakbym chcial. Wiec takie gowienka z jedna dioda szkoda w ogole kupowac.

---------- Post dopisany at 12:52 ---------- Poprzedni post napisany at 12:44 ----------

Najlepiej jest wlozyc taki modol jak soulmaster, teraz troche zaluje ze wydalem kase na te ledy a nie pokombinowalem sam bo mozna to zrobic zdecydowanie lepiej.

---------- Post dopisany at 12:56 ---------- Poprzedni post napisany at 12:52 ----------

Mam dostep do obrabiarek cnc wiec moze tez jeszcze cos pokombinuje bo efekt koncowy urywa jaja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co najlepiej kupić do wszystkich trzech wejść te moduły? jak tak samo jak zwykła żarówkę bo nie czaje.Ja na razie chce dac żarówki bo chwilowo nie mam kasy..wiec nadal pytam jakie mam kupic zarówki do mojej lampki.Tak moja lampa mam mocowane zarówki:

20130325181.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Znalazłem na allegro kolesia, który sprzedaje gotowe zestawy LED'ów do oświetlenia wnętrza. Oświetlenie Audi A4 B6/B7 Avant (Wagon) wnętrza (3059020132) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Ja dzisiaj kupiłem, jutro pewnie dostanę, zamontuję, to dam znać co i jak wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłem spasuje Ci do Lampek do czytania ?

SMD_Interior_LED_bulbs_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłem spasuje Ci do Lampek do czytania ?

http://s15.postimg.org/wv7uvpto7/SMD_Interior_LED_bulbs_2.jpg

Te zaznaczone to są odpowiedniki W5W czyli jak do drzwi. Ale i tam słabo się nadają jak świecą naokoło.

To jeszcze raz dorzucę link do swojego tematu DIY.

DIY - Oświetlenie wnętrza - LED

Już nie jedno pytanie dostałem, więc powtórzę, że lutownica mi powiedziała PAPA ;/ Więc póki nie dostanę nowej to nijak nic nie wykonam ;/

A jeśli ktoś się uprze na takie custom lampki to ciężko mi powiedzieć jaki tego byłby koszt bo wyjść może tak samo lub drożej jak te na alledrogo. Zrobiłem to sobie, więc na koszta się nie patrzy bo zostaje satysfakcja no i nie jestem uzależniony od gotowców. Mogę światło mieć tam skierowane gdzie potrzeba. W dodatku nie mam już materiałów, więc wszystko trzeba od nowa zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłem spasuje Ci do Lampek do czytania ?

http://s15.postimg.org/wv7uvpto7/SMD_Interior_LED_bulbs_2.jpg

W opisie aukcji jest napisane: "*Zdjęcie żarówek na tym zdjęciu jest tylko przykładowe." więc liczę, że będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdą to napisz co w zestawie było i jak to się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozwiązałem problem z żarzeniem się lampek w bagażniku. Zakupiłem żarówki z CAN BUS'em.

Jest to dla mnie dziwne, bo z przodu mam rurkowe 42 mm zwykłe i wszystkie Ba9S też są zwykłe i z nimi nie ma problemu, ładnie się rozświetlają oraz ładnie zgaszają.

Z tymi 36 mm rurkowymi był taki kłopot, że po odpaleniu samochodu żarzyły podczas jazdy (po prostu nie dogasały do końca).

Gdyby ktoś miał taki sam problem, czy to z żarówkami w bagażniku czy z innymi to u mnie to pomogło.

Teraz będę rezał pakiet oświetlenia drzwi więc potem zdam relację zdjęciową jak wygląda całość (ale to chyba dopiero po świętach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...