Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARM] Wymiana klocków hamulcowych - jaki mam układ hamulcowy ?


Raffii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czeka mnie wymiana klockow hamulcowych na tyl tylko nie wiem jaki mam system hamulcowy ATE czy Lucas jak to mozna sprawdzic czy moze ktos mi pomoc dla ulatwienia dodam ze mam B5 1997r 1,6 benz. I czy konieczna jest wymiana plynu hamulcowego. Mam jeszcze jedno pytanie jak wymienic klocki hamucowe tylne prosze o dokladny opis (czytalem o tym w innych watkach ale nic z tego nie zrozumialem) Pozdrawiam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czeka mnie wymiana klockow hamulcowych na tyl tylko nie wiem jaki mam system hamulcowy ATE czy Lucas jak to mozna sprawdzic czy moze ktos mi pomoc dla ulatwienia dodam ze mam B5 1997r 1,6 benz. I czy konieczna jest wymiana plynu hamulcowego. Mam jeszcze jedno pytanie jak wymienic klocki hamucowe tylne prosze o dokladny opis (czytalem o tym w innych watkach ale nic z tego nie zrozumialem) Pozdrawiam :notworthy:

Posiadasz układ Lucas, klocki przód o numerze 8E0698151A.

Z tyłu musisz sprawdzić czy posiadasz zaciski aluminiowe czy żeliwne. (w Twoim roczniku były montowane oba typy)

Klocki hamulcowe dla zacisku żeliwnego - nr klocków 4D0698451A.

(ZACISK ŻELIWNY)

b24530884b657553.jpg

Klocki hamulcowe dla zacisku aluminiowego - nr klocków 8E0698451A.

(ZACISK ALUMINIOWY)

34e9c2ba006aa92b.jpg

Na wymianę tylnych klocków radzę oddać auto do warsztatu (jeżeli nie posiadasz narzędzi koniecznych do wkręcenia tłoczka). Tłoczki w tylnych zaciskach są WKRĘCANE i łatwo je uszkodzić przez nieumiejętne wciskanie tłoczka na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc wymienić tylne klocki musisz wkręcić tłoczek do środka nie jest to łatwe,uważaj na osłonkę tłoczka.Wkręć go do końca ,włóż klocki a odpowiedni luz sam się ustawi poprzez kilka krotne naciśnięcie hamulca.Pamiętaj zawsze po wymianie klocków zanim ruszysz naciśnij kilka razy hamulec w celu ustawienia (skasowania luzu) klocków.Jak tego nie zrobisz może być ała ,autko nie zahamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koro posiadam uklad typu Lucas to jakie klocki mam szukac do swojej niuni

Kolego, czy Ty potrafisz czytać?? Napisałem wyżej numery klocków hamulcowych. Podając te numery w sklepie (np. InterCars) sprzedawca pod Ci właściwy towar. Pozostaje jedynie wybór producenta, ale na to już Ci nie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem przez zakupem poczytaj forum, jest wielu innych producentów wartych uwagi. Jeżeli zamierzasz tylko zmienić klocki hamulcowe to już zostaw Samko, (włoski szmelc, nie mylić z Samco). Są piekielnie twarde. Mogę zagwarantować Ci, że przy następnej zmianie klocków do wymiany będą również tarcze. Jeżeli zakładałeś teraz nowe tarcze to czym prędzej zmień klocki na renomowanego producenta, w przypadku gdy tarcze masz na "dobiciu" możesz latać na samko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zacisku gdzieś powinno być wybite ATE lub Lucas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zacisku gdzieś powinno być wybite ATE lub Lucas

o których zaciskach piszesz?[br]Dopisany: 16 Marzec 2009, 17:02_________________________________________________

Panowie a w którą stronę wkręcamy tłoczek w prawo czy w lewo?

jak wskazówki zegara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wymieniam na tyle tarcze , klocki i łożyska .. z tym wkręceniem tłoczka to jest jakaś katorga... krece i krece i nic :wallbash:

musisz jednocześnie kręcić i bardzo mocno wciskać tłoczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wymieniam na tyle tarcze , klocki i łożyska .. z tym wkręceniem tłoczka to jest jakaś katorga... krece i krece i nic :wallbash:

tutaj masz to co potrzebujesz:

http://allegro.pl/przyrzad-do-wkrecania-tloczka-hamulcowego-i1694916300.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tylnych klocków wymaga posiadania specjalnych narzędzi. W innym przypadku przy próbie użycia czegokolwiek możesz uszkodzić zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...