Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2,0 T FSI Quattro S-line


Młody Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam na imię Darek i jestem z Krosna. Jestem szczęśliwym posiadaczem Audi. Od zawsze znaczek 4 kół był moim marzeniem. Wcześniej Opel Vectra i Toyota Avensis którą bardzo miło wspominam (prze wygodne auto). Audi jest jak na mnie trochę małe (187cm) i z tyłu nie ma wiele miejsca jednak samochodzik jest zacny.

Obecnie mam przejechane 14500km i nie zrobiłem żadnych przeróbek. Zamierzam może lekko przyciemnić szyby i oczywiście zmienić felgi na 18 od RS 4 bądź RS 6. Jedyny mankament wg mnie to czarne skóry które w lecie są tragiczne i boje się że jak szyby przyciemnie to będzie jeszcze większa tragedia.

Kilka zdjęć z zewnątrz... Wkrótce postaram się wrzucić te z wewnątrz. POZDRAWIAM i Witam wszystkich.

Ps. Spalanie to ok 10-12 w trasie ( w miare spokojna jazda) w mieście od 15 w górę. Średnio wychodzi mi 13.... Proszę o odpisanie posiadaczy takich samych modeli czy spalają Wam podobnie. ( na allegro rekordziści piszą po ok 7l.... :)

C7685318_1.jpg

C7685318_2.jpg

C7685318_3.jpg

C7685318_5.jpg

C7685318_6.jpg

C7685318_7.jpg

Dla posiadaczy amerykańskich wersji tak jak moja, polecam obcięcie rejestracji od góry i od dołu, wtedy nie trzeba jej brzydko wyginać...

Przepraszam za zdjęcia z otomoto ale akurat miałem tam zamieszczone na serwerze bo wystawiłem z chęcią zamiany na TDI Avancika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna. Prawie taka jak moja :)

Pomysł z przycięciem rejestracji może się nie spodobać niektórym policjantom. W końcu zniszczyłeś dokument państwowy.

To tak jakbyś przyciął paszport bo w okładki nie wchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladna :th:

Obnizyc troszke, zalozyc wieksze aluski i juz bedzie :kox:

Tylko nie RS6, za duzo juz ich, rs4 bedzie :good:

Cos wiecej o wyposazeniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik dobrze że napisałeś "prawie" :) bo masz prawie 2 tyle mocy w zapasie ;) powiedz mi jak u Ciebie ze spalaniem, bo jak to Vka to może nie być dużo wyższe... a co do rejestracji to jeszcze policja się nie przyczepiła, mam nawet czerwone lampy z tyłu i świecące kierunkowskazy (super efekt w nocy) i podobno już kierunki dozwolone...

Co do wyposażenia to wersja USA ma inne fotele, system audio symphony.

Generalnie nie jest to jakaś na maxa wypasiona wersja, el lusterka, fotele, tempomat, climatronic, tiptronic z łopatkami na kierownicy, abs, esp, szyberdach elektryczny.

Jak dla mnie brakuje czujnika cofania, fajna sprawa i xenonów - w USA praktycznie ich nie montują, nawet mało która a8 je ma. (ot takie zboczenie chyba).

Ps. Pytam z czystej ciekawości ( nie żebym był zwolennikiem) ale jako że dużo jeżdżę a auto dużo pali podjechałem zapytać się o gaz do tego samochodu. Dowiedziałem się że do silników TFSI jeszcze nie ma możliwości założenia bo coś tam jest inaczej poprowadzone i na dzień dzisiejszy nie da się. Co Wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna ale zastanawia mnie dlaczego tak wysoko stoi ? czyzby ktoś sobie tylko dołożyl pakiet zewnętrzny S-line? :mysli:

wrzuc jakies fotki wnętrza :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuber to jest opcja s line exterieur - nie wiem jak z zawieszeniem ale mam zewnętrzny pakiet s line. Węwnętrznego nie mam - a szkoda. Z tego co znalazłem w necie:

Pakiet S line Exterieur wersja europejska:

przednie zderzaki ze sportowymi wylotami powietrza

osłona chłodnicy w optyce S line

emblemat „S line” na osłonie chłodnicy

sportowe wykończenie listew w drzwiach

spoiler na pokrywie bagażnika

emblematy S line na osłonie chłodnicy i na listwach ochronnych drzwi z tyłu

progi w drzwiach z emblematem S line

tak więc możliwe że zawias jest od zwykłego... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac po zawiasie, to nie jest on Sline.

Mimo wszystko bardzo ladna. Daj fotki wnetrza.

I jeszcze 2 rzeczy. Zapomnij o gazie, masz super motor. :good:

Dla mnie B7 to tylko quattro w 3.0 tdi albo wlasnie 2.0 TFSI. Planowales zamiane na 3.0 tdi avant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvaro ma do sprzedania kompletny zawias S-line 1BE za 799zł :cool1:

na twoim miejscu jeszcze dzisiaj bym sie z nim kontaktował :gwizdanie:

http://www.a4-klub.pl/smf/kopletne_zawieszenie_sline_pochodzace_z_b7_limuzyna-t63925.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmek spalanie 3.0 TDI a 2.0 TFSI jest takie samo przy cenie ropy identycznej jak paliwa... Myślałem raczej o TDI 2.0 170KM znalazłem fajne autko

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5399628 2.0 TDI

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7559451 3.0 TDI

Raczej nie będę dużo kasy pakował w ten samochód - kusi mnie diesel :) ten moment. Wbrew pozorom te 200Km jest odczuwalne tylko na obrotach i to audi dopiero kopa dostaje jak się je nakręci, jadąc na trybie D wydaje się zamulone dlatego śmigam praktycznie cały czas na tiptronicu.

I na koniec - wiem że jak Audi to ładne czarne i każdemu piszecie że jak czarne to gratulujecie koloru :) mi osobiście podoba się też srebrny bądź ten błękitny z 3.0 jest o niebo praktyczniejszy i się tak nie nagrzewa w lecie. Wiecie że zanim dojadę z myjni do domu moje audi jest całe brudne ?? To jest bardzo denerwujące :) jasny kolor jest czysty dużo dłużej...

Rozważam też powrót do Avensisa :) bądź A6... A5 w tej kasie nie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie 3.0 TDI a 2.0 TFSI jest takie samo przy cenie ropy identycznej jak paliwa

Spalanie 3.0 tdi jest mniejsze od 2.0 tfsi, szczegolnie w trasie gdzie ja mam spalanie rzedu 7-9 (zalezy czy jade 120 czy 180) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody Darek bardzo mi się podoba czarny, ale za skarby świata nie chciałbym takiego koloru :wink4: właśnie z powodów o jakich mówisz :wink4:

ja mam manual, generalnie ~10-11 mam spalanie w trasie i podobne w mieście, 7.6 to mój zmierzony rekord w jedną stronę i ~21 w drugą :naughty:

rejestracji nie trzeba przycinać, ani wyginać, mieści się bez większych problemów, kierunki świecące wyłącz jak najszybciej, tylko i wyłącznie ze względu na własne bezpieczeństwo, kilka sytuacji gdy ktoś nie zauważy, że świeci a nie mruga i wyjedzie Ci pod maskę i naprawdę zrozumiesz moją teorię, mówie z autopsji :>

tylne czerwone, moim zdaniem ładniejsze od pomarańczy, ale mogą się gliny przywalić, ale problem nie aż taki duży będzie jak z docinaniem rejestracji, jak Malik wspomniał :gwizdanie:

żadnego gazu nie zakładaj, sprzedaj kup diesla, ale nie montuj gazu :no:

automat zabija frajdę z tego silnika, auto ciągnie od 2k obr do 5k, tylko nie czuć tego bez manuala.

Spalanie 3.0 tdi jest mniejsze od 2.0 tfsi, szczegolnie w trasie gdzie ja mam spalanie rzedu 7-9 (zalezy czy jade 120 czy 180)

nie twórzmy bajek, wiem ile pali 3.0 w nieco cieższym a6, zdecydowanie bliższe danym Cuber'a niż 9 przy 180, ja naprawdę chciałbym bardzo to zobaczyć ale żeby te 180 były nieco dłużej niż podczas wyprzedzania kogoś przez chwilę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twórzmy bajek, wiem ile pali 3.0 w nieco cieższym a6, zdecydowanie bliższe danym Cuber'a niż 9 przy 180, ja naprawdę chciałbym bardzo to zobaczyć ale żeby te 180 były nieco dłużej niż podczas wyprzedzania kogoś przez chwilę :evil:

nie tworzmy tez OT, ale 9 przy przelocie warszawa - gdansk w 3 godziny jest spokojnie do ogarniecia. zadnym autem benzynowym nie ebdzie to realne. nawet 110konny diesel ktorym jezdzilem wczesniej palil praktycznie tyle samo. a tu mam Q i TIPa, wiec mozesz nie wierzyc ale ja jestem w szoku jak oszczedne jest to zestawienie..

fakt ze przy jezdzie w okolicach 240 przez cala A1 - czyli ze 100km wyszlo spalanie 14,5 .... tez chyba bez tragedii...

ale oszczednosci przy dzisiejszych cenach paliwa maja sens jak sie robi spore przeloty roczne i to jest fakt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twórzmy bajek, wiem ile pali 3.0 w nieco cieższym a6, zdecydowanie bliższe danym Cuber'a niż 9 przy 180, ja naprawdę chciałbym bardzo to zobaczyć ale żeby te 180 były nieco dłużej niż podczas wyprzedzania kogoś przez chwilę

Nie bardzo rozumiem, mowilem o srednim ~9 (jazda autostrada A2 tipem). Podczas wyprzedzania do 180 kmh to i mozesz miec predzej 45 ale chwilowe.

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alvaro ma do sprzedania kompletny zawias S-line 1BE za 799zł :cool1:

na twoim miejscu jeszcze dzisiaj bym sie z nim kontaktował :gwizdanie:

Tak... z oski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...