Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] 2,0 T FSI Quattro S-line


Młody Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że spalanie masz ok. Poprostu normalnie jezdzisz :decayed: :decayed: :decayed:

bardzo ładna ale zastanawia mnie dlaczego tak wysoko stoi ? czyzby ktoś sobie tylko dołożyl pakiet zewnętrzny S-line? :mysli:

wrzuc jakies fotki wnętrza :naughty:

Cuber z tego co sięostatnio dowiedziałem od Patryka z CompSportu to zawias -20mm powszechnie uważany za element pakietu s-line jest oddzielną opcją. Poprostu w 90% przypadków jak ktoś zamawia pakiet s-line to zamawia też "zawieszenie sportowe" -20mm.

Podobno są to 2 oddzielne elementy.

Zresztą ojciec Patryka jezdzi b7 2.0 tdi 170km avant w pełnym pakiecie s-line ale ze zwykłym zawiasem (auto u nich od nowości- z salonu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik [...] powiedz mi jak u Ciebie ze spalaniem, bo jak to Vka to może nie być dużo wyższe... a co do rejestracji to jeszcze policja się nie przyczepiła,

W trasie udało mi się zejść najniżej do 11.2l, w mieście przy spokojnej jeździe ~14l, przy szaleństwach ~17l, bączki na śniegu ~30l :naughty:

mam nawet czerwone lampy z tyłu i świecące kierunkowskazy (super efekt w nocy) i podobno już kierunki dozwolone...

Ja lampy zmieniłem bo czepiali się na przeglądzie. A ciągle świecące się kierunki (tzw. e-codes) bez problemu wyłączysz VAGiem w minutę.

...podjechałem zapytać się o gaz do tego samochodu. Dowiedziałem się że do silników TFSI jeszcze nie ma możliwości założenia..

Proszę Cię, nie bluźnij! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a mam patent na te lampy czerwone z tyłu - wkłada się zielone żarówki i świeci na pomarańczowo, nie trzeba zmieniać lamp itd. Nie robie tego bo czerwone wyglądają extra. Co do spalania mojego średniego 13 to czasem wciskam czasem odpuszczam i wychodzi tyle. Jakbym gniótł cały czas to na baku bym 300 nie zrobił :) sprawdzone naukowo... Ciekawi mnie ten passat znajomego 3.2 TFSI 4x4 co ma silnik z audi 3.2 i pali mu w automacie 9-10... :)

Dzięki za porady w sprawie samochodu - 3.0TDI faktycznie ciekawy silnik i z mocą 233km pewnie miesza to moje 2.0 TFSI jak chce. Były te starsze ok 203KM. Jednak myśle że taki 2.0 TDI 170 KM by w zupełności wystarczył.

I raczej nie chciałbym skóry w środku... Ta w audi nie bardzo mi pasuje, w zimie ok w lecie tragedia.

ta z allegro ciekawa 2.0 TDI 170KM w pełnym pakiecie s line

C5399628_1.jpg

i wnętrze takie jak mi odpowiada

C5399628_3.jpg

Tutaj mamy przepiękny kolor 3.0 TDI tylko nie pełny pakiet s line - rozmawiałem z gościem i w środku s line, zderzak z zewnątrz zmienił ale nie ma progów s line i mówił ze z zewnątrz zwykłe - też piękne. Zawiecha obniżona jak widać

C7559451_2.jpg

C7559451_6.jpg

C7559451_3.jpg

PS. Nie wiem jak dla was ale dla mnie przód audi a4 b7 s line bądź S i RS wymiata inne wszystkie samochody... Jest poprostu przepiękny - A6 już taka nie jest, dopiero S8 :). Mój brat ma BMW 320d w M pakiecie i bardzo chwali jednak BMW jak dla mnie to w ogóle nie ma polotu i każdy na wsi właśnie takim wozem jeździ... Fajny tylko napęd na tył

I srebrna z ciemnymi szybami w nocy prezentuje się ładniej jak czarna moim zdaniem biała podobnie - tylko perełka (miałem takiego opla, piękny). Teraz biały jest modny

Takie audi jak ma siemian + 30 KM i ciemne szyby = wypas jaki mnie interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten passat znajomego 3.2 TFSI 4x4 co ma silnik z audi 3.2 i pali mu w automacie 9-10... smiley

Dwie rzeczy:

1. Ten motor 3.2 to nie jest TFSI tylko wolny ssak.

2. Takie spalanie (9-10l) z tym motorem to chyba tylko w trasie ze stala predkoscia przy 120-140 kmh.

Aha, jezeli juz 2.0 TDI to ja bym szukal 170PS quattro, nie FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie audi jak ma siemian + 30 KM i ciemne szyby = wypas jaki mnie interesuje :)

A dziękuje bardzo.

Tylko żeby zrobić u mnie jeszcze +30 KM czyli na ~205 KM to trzeba już dokładać cooler i zmieniać turbo na takie od 170KM.

Mam takie plany zresztą, ale wszystko kosztuje i trzeba to robić powolutku.

W najbliższym czasie mam zamiar wymienić zderzak na S4.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma BMW 320d w M pakiecie i bardzo chwali jednak BMW jak dla mnie to w ogóle nie ma polotu i każdy na wsi właśnie takim wozem jeździ...

Owszem, A4 B7 jest ładnym samochodem, szczególnie Avant w S-Line...

Jednak takie stwierdzenie, że BMW 320d w M-pakiecie jeździ każdy na wsi - proszęęę Cięęę...

Oba samochody mają swoje plusy i minusy i to jest bezdyskusyjne.

P.S. Jeden woli Audi, drugi BMW, trzeci ma to i to :wink4:

Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmen nie chodziło mi tu o akurat ten model bo e36 nie każdy jeździ na wsi bo jest droga - chodzi mi głównie o markę BMW która jest mocno popularna wśród takich tuningowców typu opel calibra... Samo BMW za większą kase to również klasa...

siemian napisałem +30KM bo w profili masz 140KM więc daje 170... Napisałeś jakieś 205 KM - (o taką moc mi nie chodziło).

PS. Siemian nie myślałeś o przyciemnieniu szybek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w profilu tak jest, ale na stronce o autku jest napisane że auto jest po programie w CompSporcie i ma ok. 175KM

Co do przyciemnianych szyb... sam nie wiem. Waham się. Ale chyba nie będe jednak przyciemniał.

Musiałbym zobaczyc na żywo identycznego avanta jak mój to wtedy bym pomyślał :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek , kilka dni temu rozmawiałem z kolegą z CompSport...

mówił że teraz u nich na TOPie jest przerabianie 2.0 TFSI , ponoć wymienili kilka gratów [ żadne duże nakłady] i wykręcili 309KM z tego silnika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, nawet nie widziałem, jak będe u nich znowu to musze wypytać Patryka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek , kilka dni temu rozmawiałem z kolegą z CompSport...

mówił że teraz u nich na TOPie jest przerabianie 2.0 TFSI , ponoć wymienili kilka gratów [ żadne duże nakłady] i wykręcili 309KM z tego silnika :wink4:

i wtedy to powinno pojechac szybciej niz s4 b7 :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano powinno tym bardziej że waga też jest niższa [na99%] :cool1:

i to o 250kg :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seru fajku to konkret :) tylko pewnie koszt takiego tuningu też jest nie mały a w sumie mocy to mi nie brakuje :) bardziej bym za dieselkiem się rozglądał ale zobaczymy. Szkoda że te 200km w tiptronic quattro nie wystarczają na bączki na asfalcie. Taka S4 pewnie bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady w sprawie samochodu - 3.0TDI faktycznie ciekawy silnik i z mocą 233km pewnie miesza to moje 2.0 TFSI jak chce. Były te starsze ok 203KM. Jednak myśle że taki 2.0 TDI 170 KM by w zupełności wystarczył.

jeżeli Twoja skrzynia działa podobnie do tej jaką miałem okazji jeździć w 3.0tdi to faktycznie lepiej sprzedać to auto i kupić manual.

Mocno byś się zdziwił na temat pozornej szybkości 3.0 zwłaszcza ~200 ps.

jednak wnioskuje że jednak nastawiony jesteś na diesla, a to słuszna decyzja w porównaniu do zakładania gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no jestem trochę nastawiony bo lubię moment obrotowy a przy tym że dużo jeżdżę sporo kasy idzie mi na wahę - wolę przeznaczyć to na coś innego. Sam silniczek jest bardzo zacny jednak te koszty eksploatacji mnie jako studenta trochę rujnują. Nie chciałem zajeżdżać nigdy takim wozem tankować gazu bo to lekki obciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klekot po wirusie w B7 jest OK, benzyna dla Szejków się nadaje no chyba, że w niedzielę do kościoła a gaz w takiej bryce to profanacja w biały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: pieniądze mam na paliwo tylko czy jest sens wydawać je aż nadto ? Można kupić TDI które jedzie bardzo fajne i pali połowę mniej a za zaoszczędzoną kasę kupie paliwo do motocykla :) Rozumiem jakiś nissan 350z co pali 13-15 ale moje audi Tfsi jak na ten silnik to trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: pieniądze mam na paliwo tylko czy jest sens wydawać je aż nadto ? Można kupić TDI które jedzie bardzo fajne i pali połowę mniej a za zaoszczędzoną kasę kupie paliwo do motocykla :) Rozumiem jakiś nissan 350z co pali 13-15 ale moje audi Tfsi jak na ten silnik to trochę dużo.

normalnie pali jak na kazdy silnik 2.0 z turbo i 4x4.Czego wy sie ludzie spodziewacie ze to bedzie na powietrze jezdzic ?

Ciekaw jestem tylko dzie jest ten co tak uparcie twierdzi ze jego 2.0 TFSI w B8 pali prawie tyle co TDI.Jak sam nie sprawdze to w zycu w to nie uwierze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...