Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz datę publikacji 17.01.2007 czyli prawie 4 lata. Wcześniej czyli o ilę dobrze pamiętam od 1991 było pobobnie. Co do pozwolenia to obecnie są trochę inne zasady ich wydawania i jeżeli masz prace na stałe to otrzymujesz je na czas nieokreślony odzrazu a nie jak kiedyś najpierw na rok później na pięć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zgadza sie , czyli nie zawsze tak bylo tylko teraz zmienili , ale swoja droga to troche dali ciala bo dla ta inforamcja jest nadal wiarygodna gdyz jest umieszczona na stronie urzedu celnego :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obywatel UE ze startu dostajesz pozwolenie pobytu na 5 lat musisz im jakoś udowodnić że chcesz być tu nie więcej jak rok abyś mógł jeździć autem z PL podstawą jest kontrakt nie przekraczający tego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestes łoś , jak nie chesz zaby ci panstwo splacilo odsetki.Ponad 80 % odsetek kredytu odpisujesz przez co placisz o wiele mniejsze podatki.Jak by mi tylko zona pozwolila to juz bym jezdzil S4 na kredyt :decayed:

Norwegia to eldorado dla kredytobiorcow. Ja caly czas kombinuje z kredytami byle mniej placic albo zeby mniejsze oprocentowanie bylo.

Z odsetkami jest tak ze juz w grudniu mozna sobie zamowic karte podatkowa na nastepny rok jezeli wiesz jakie oprocentowanie bedziesz placil. Wtedy odpowiednio obnizana jest zaliczka na podatek. Albo mozna poprostu odliczac to pozniej przy skladaniu zeznania podatkowego. 27% odsetek zaplaconych w skali roku mozna dostac spowrotem na "reke" :)

He kolejny dowód że to forum nie pomaga tylko w kwestiach motoryzacji niedługo będę musiał się bardziej zorientować w tym co napisałeś. Chociaż fakt słyszałem że opłaca się wziąć mieszkanie w stanie surowym na kredyt bo zwracają za cały wkład który udokumentujesz (czy jakoś tak) pewnie jesteście bardziej zorientowani w tym temacie.

Kiedys tak bylo w Norwegii z tego co wiem. Mozna bylo inwestycje w dom, remonty odliczac od podatku. Teraz tak jest ale w Szwecji. W Norwegii nie slyszalem.. Watpie bo pytalem jakos na poczatku roku bo w tym roku zainwestowalem w mieszkanie na wynajem u siebie w domu prawie 300tys NOK.

tego nie wiem ale NO to raj dla kredytobiorcow :)[br]Dopisany: 07 Grudzień 2010, 22:33_________________________________________________mozesz natomiat kupic mieszkanie do remontu.Zrobic remont polakami , po czym zrobic ponowna wycene wartosci.Mozna ugrac z pol banki albo i lepiej , zalezy od nieruchomosci.A w ta roznice wrzucasz sobie kredyt samochodowy , i zamiast 5,5% -6% odsetek masz 3% :wink4:

Tylko wrzucanie kredytu na samochod w dom sie nie oplaca bo splacasz to duzo dluzej.. Ale wiele osob tak robi bo wtedy tak sie nie odczuwa splaty kredytu na auto jezeli jest to wrzucone w "dom"..

Jeżeli pracujesz na czas nieokreślony i nie masz statusu pendlera bądź pracownika granicznego to i tak nie masz prawa poruszać się obecnie pojazdem zarejestrowanym w innym kraju mimo, że do roku pobytu masz jeszcze sporo miesięcy.

No tak, mozna jezdzic tylko jezeli przyjezdza sie pierwszy raz do Norwegii, majac umowe na rok. Pozniej mozna skladac podanie o pozwolenie na jeszcze jeden rok jezeli umowa o prace przedluzona jest na kolejny rok.. Znam takich co dostali takie pozwolenie od tolla.

Pisali ze po tym 2 roku wracaja do Polski na 100% :))

3 stycznia zakladam LEDy na tyl i orginalna kamere cofania :)

To co mnie przeraza w Norwegii to:

Moj kolega wlasnie dostal wyrok.. Jechal 102km/h w 60. Idzie na 14 do wiezienia zbijac palety, 5000zl mandatu, 3000zl koszty sadowe, zabranie prawka na 12 miesiecy i pozniej jeszcze egzamin teoretyczny... POWALONE to troche. No ale w ograniczneniach do 60 w Norwegii tak jest. To gorsze niz zabujstwo! :)

U mnie sypie od 3 dni non stop.

7dc0aa908f41bfd6.jpg

Dzisiaj wracam z delegacji do domu i kurcze odsniezam normalnie drogi, przynajmiej tutaj gdzie "aura zaskoczyla drogowcow". Nie wiem czy nie zamontuje przed wyjazdem do Polski takiej oslony aluminiowej bo troche sie boje o szorowanie brzuchem.

02.0978.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna ta osłona ;) ona jest dedykowana ? :tongue4:

Tak. Ta firma robi dedykowane oslony z alu i stalowe do Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna ta osłona ;) ona jest dedykowana ? :tongue4:

Tak. Ta firma robi dedykowane oslony z alu i stalowe do Audi.

jakie koszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie koszta ?

Zalezy od modelu, silnika i czy alu czy stal. Cos konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa zaklady robiace plyty do aut rajdowych , zrobia ci na zamowienie do kazdego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych oslon dedykowanych to od 1000zl do 3000zl zalezy od modelu i czy blacha czy alu.

Auto premium sprzedaje orginalne chlapacze do A4 B8 za 20zl na allegro :)

http://allegro.pl/oryginalne-chlapacze-do-audi-a4-i1325447976.html

Kupilem sobie na zime do Polski pomimo ze nie lubie chlapaczy...

Jutro wyprawa do serwisu. Wymiana stacyjki na gwarancji i sprawdzenie dlaczego czesto mam problemy z poziomem oleju w MMI.

Wymyslili ze stacyjke trzeba wymienic bo od pewnego czasu wyswietla mi sie ze mam slaba baterie w kluczyku. Juz 3 razy wymienialem baterie i dalej to samo.. Najczesciej pojawia sie ten komunikat jak wysiadam z kluczykiem w kieszeni a auto chodzi. Wysiadam z auta i odrazu pojawia sie komunikat o slabej baterii..

No i maja cos sprawdzic z czujnikami w klamkach z prawej strony bo ostatnio Advance Key szwankuje..

I zobacze odrazu jak jezdzi A7 3.0TDI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski się sypią... u szwagra w Q7 z 4 działa już tylko jeden ale za to historia z baterią mu się nie zdarzyła ani razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski się sypią... u szwagra w Q7 z 4 działa już tylko jeden ale za to historia z baterią mu się nie zdarzyła ani razu...

alf i jego śfagier :decayed:

żuć jakiekolwiek hasło przy fioletowejkanali,a zaraz usłyszysz-

-aaa mój szwagier... :polew:

żeby nie było OT,białe jest piękne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja wina że w Twojej familii latają jakieś japońskie wynalazki :decayed: EOT Wracając do tematu Advance Key super sprawa i co ciekawe auto nie gaśnie jak się odejdzie od niego z kluczem przy tyłku :decayed::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, tylko na fisie zaczyna piszczeć że nie ma klucza w aucie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze piszczy i sie swieci, ze nie ma kluczyka to jedno. Zona wsiada, nie patrzy na to, nie slyszy piszczenia i odjezdza. A kluczyk ma mezus w kieszeni....... :polew:

Mnie sie nie zdazylo ale mojemu koledze tak.. Dobrze ze moja zona ma swoj kundlowoz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...