Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Turbina do regeneracji?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, Tak jak w temacie, posiadam audiczke z silnikiem AHU i według zaleceń forumowiczów chciałem podnieść moc za pomocą tunera (najtańsza i najrozsądniejsza opcja w tym silniku), gdyż wydawało mi się że już mało mocy było i zastanawiałem się czy wyprzedzać. Pojechałem do tunera i powiedział że te silniki w serii mają ok 100HP, zdziwienie na mojej twarzy :). Stwierdził, że spróbuje uzyskać z tego ok 20HP i 40Nm więcej.

No to hamowania, przed pokazywało 88HP i 189Nm :/ czyli coś słabo.

Po zabiegu 102HP i 243Nm, no cóż efekt jest i czuć to podczas przyspieszania, zwłaszcza że moment poszedł mocno do góry. Tuner powiedział że turbo nie wyrabia już i można by było spróbować ją dać do regeneracji i powinno wskoczyć te 120HP. I tu nasuwa mi się pytanie, przed regeneracją turbo chciałbym sprawdzić z waszą pomocą turbo za pomocą VAG-a, których grup bym musiał zrobić logi dynamiczne i statyczne? Może coś innego jest nie tak, bo podobno te turbiny bardzo trwałe są. Dodam, że przebieg też nie jest niski bo 400k i może faktycznie turbo już nie daje rade i czas na regenerację. 4c61241e911e80f6e5f2129354575207.jpg

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Dynamiczne 3+11. Tuner wcześniej sam nie zrobił logów żeby sprawdzić czy wszystko w normie?

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor

Nic nie mówił o logach. Chce sam sprawdzić i usłyszeć waszą opinie.
Te dynamiczne osobno robić logi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
6 minut temu, Matiasa1989 napisał:

Te dynamiczne osobno robić logi?

Logi parami.

Opublikowano
  • Autor

Czyli z grupy 3 i 11 w tym samym czasie tak?
Dzwoniłem do tunera o te logi i powiedział ze oczywiście że robił stąd wniosek o regenerację turbiny bo nie podaje już takiego ciśnienia.
Ale chciałbym poznać jeszcze wasze zdanie.
Postaram się jak najszybciej zrobić te logi i je wrzucę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano

Przepływomierz zaniża przez co tnie dawkę. Spróbuj wyczyścić, jak nie pomoże to do wymiany. Filtr powietrza czysty?

Opublikowano
  • Autor
Przepływomierz zaniża przez co tnie dawkę. Spróbuj wyczyścić, jak nie pomoże to do wymiany. Filtr powietrza czysty?

Wszystkie filtry i olej wymienione jakieś 1k temu.
Przepływomierz rok temu nowy założony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

Zrob logi z dawkami..nie pamietam ktora to tam 008? Chyba. Co do przeplywki cos wedlug mnie swiruje lekko. A turbo tez niechetnie wstaje.

Opublikowano
  • Autor
Zrob logi z dawkami..nie pamietam ktora to tam 008? Chyba. Co do przeplywki cos wedlug mnie swiruje lekko. A turbo tez niechetnie wstaje.

Tez dynamiczne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Wszystkie filtry i olej wymienione jakieś 1k temu.
Przepływomierz rok temu nowy założony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W weekend spróbuje wyczyścić przepływke, czy mógłbyś mi podpowiedzieć jak to zrobić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Tez dynamiczne?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jadąc do domu zrobię logi grupy 008


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

Napisz ile spija oleju na 10 tys.

Opublikowano
  • Autor
Napisz ile spija oleju na 10 tys.

Na 15 tys. niecały litr oleju


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano

To jest ok,turbinę regeneruje się wtedy jak spija olej litrami,po regeneracji nie znaczy lepsza,zmień mechanika,podmień przepływkę.

Opublikowano
1 godzinę temu, Matiasa1989 napisał:


Na 15 tys. niecały litr oleju


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Takie zużycie oleju jest jak najbardziej prawidłowe,nie daj się namówić na regeneracje bo ta jest ok,kolega już pisał,regenerowane to dopiero czasami problemy,coś z przepływką jest nie tak,umyj albo podmień.

Edytowane przez Helga

Opublikowano
  • Autor
5 godzin temu, karaluch8 napisał:

Zrob logi z dawkami..nie pamietam ktora to tam 008? Chyba. Co do przeplywki cos wedlug mnie swiruje lekko. A turbo tez niechetnie wstaje.

Oto logi grupy 008:

http://vaglogi.pl/log-008_78QzKz6.html

http://vaglogi.pl/log-008_hzmHB6.html

Opublikowano
  • Autor
U, tnie lekko daweczke. Filtr powietrza nowy? Przepływka, najlepiej ori.

Co masz na myśli, że tnie daweczke?
Wieczorem sprawdzę jakiej firmy przeplywka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opublikowano
  • Autor

Co masz na myśli, że tnie daweczke?
Wieczorem sprawdzę jakiej firmy przeplywka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A wiec taka mam przepływke f1995a9cef5bb1ce6664e090d9aae4d8.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.