Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Termostat otwiera obieg przy 73 stopniach


WESP

Rekomendowane odpowiedzi

:shocked:

Prosze o podpowiedz....

poczytałem juz troszke na forum i w sekcji diesle i warsztat

ale .....

Czy nalezy wymienic termostat - skoro otwiera obieg przy 73 stopniach - w kabinie jest ciepło ale zrobie test na kanale 51 (prośba który przycisk nalezy przytrzymac na klimatronicu aby wywołać kody - ma ktos foto?)

Temperatura na blacie nie dochodzi do 90 tylko ok. 80 stopni

logów nie robiłem bo nie wiem u kogo moge zrobic w Radomiu (znacie kogos kto je robi - nie pytam o ASO)

Czy mozna starym sposobem przytkac chlodnice i czy to cos da ????

:slina:

Wiec czy wymiana termostatu pomoze - czytałem (sekcja warsztat) ze u niektórych po wymianie term. nic sie nie zmieniło odnosinie temp. na blacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 to się raczej nie sprawdzi na klimatronicu niestety.

Koszt termostatu to ponad 80 zł w ASO plus oring uszczelniający 4zł to nie taki duży koszt a teraz jeździsz na niedogrzanym silniku.Czujnik temperatury to raczejnie jest bo wtedy by Ci temperatura na zegarach wariowała więc raczej termostat.Nie zasłaniaj chłodnicy żadnymi tekturkami itd. to nie duży fiat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o podpowiedz....

poczytałem juz troszke na forum i w sekcji diesle i warsztat

ale .....

Czy nalezy wymienic termostat - skoro otwiera obieg przy 73 stopniach - w kabinie jest ciepło ale zrobie test na kanale 51 (prośba który przycisk nalezy przytrzymac na klimatronicu aby wywołać kody - ma ktos foto?)

Temperatura na blacie

Na twoim miejscu sprawdził bym najpierw przy pomocy VAG-a czujnik temperatury który może być uszkodzony. W dziale diagnostyka jest to bardzo dobrze opisane. Jeżeli zdecydujesz się na wymianę termostatu to masz linka z aukcja oryginalnego termostatu identycznego jak ten z ASO za niższą kwotę http://www.allegro.pl/item550412376_termostat_audi_seat_skoda_octavia_volkswagen_org.html Miałem podobne problemy i wymieniłem termostat a i tak skończyło się na czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się trochę podniesie a nawet dojdzie w lecie do 90, ale zastanów się ile będziesz jeździł na niedogrzanym (nawet w lecie), koszt dodatkowo spalanego paliwa szybko przekroczy koszt termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat masz na lewym boku silnika patrząc od strony miejsca kierowcy. Znajduje się on pod króćcem rurowym przykręconym do bloku za osłoną rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wymieniłem X 2008 ori 79 PLN (bo skakała temperatura)

Zastanwaima sie nad jednym - czy jak przyjda temp. letnie stan sie wyrówna (90) i bedzie ok?

jazda na niedogrzanym silniku to para wodna w komorze korbowej oraz pod pokrywa rozrzadu, a to skutkuje woda w oleju i szybsza smiercia turbiny, koszt 2000 :cool1:

rowniez nastepuje wieksze zuzycie turbiny, przez smarowanie olejem ktory nie osiagnal temperatury roboczej, wieksze zuzycie paliwa, silnika itp, itp...

warto oszczedzac te 84 zl, :mysli: moze trzeba bylo kupic daewoo lanos, byloby duzo taniej... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien termostat, dziwne ceny tutaj padają ja wymieniłem termostat koszt 34 zł plus 20 zł wymiana, dodam ze nie kupowałem w aso , teraz temp 90 stopni i ani drgnie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien termostat, dziwne ceny tutaj padają ja wymieniłem termostat koszt 34 zł plus 20 zł wymiana, dodam ze nie kupowałem w aso , teraz temp 90 stopni i ani drgnie :tongue4:

tia. nieori termostaty to loteria, tobie sie trafil ok, jezeli ktos trafi na felerny, wyda o wiele wiecej... takie oszczednosci sa nieoplacalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież termostat to nie jest skąplikowane urządzenie jak jest nowy to powinien działać poprawnie a co ori dzaają na innej zasadzie? , płaci sie tylko za ASO ,za termostat bez sensu przepłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nalezy wymienic termostat - skoro otwiera obieg przy 73 stopniach - w kabinie jest ciepło ale zrobie test na kanale 51 (prośba który przycisk nalezy przytrzymac na klimatronicu aby wywołać kody - ma ktos foto?)

W B6 nie ma mozliwości sprawdzenia temperatury i innych rzeczy na klimatroniku..., tylko w B5 była ta opcja :hi:

przecież termostat to nie jest skąplikowane urządzenie jak jest nowy to powinien działać poprawnie a co ori dzaają na innej zasadzie? , płaci sie tylko za ASO ,za termostat bez sensu przepłacać

Były juz przypadki, że ktos załozył termostat za kilkanascie złotych i przestał działac po paru dniach..., także lepiej nie ryzykowac i kupic ori :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w takim razie mam pytanie jak poznac czy mam do wymiany czujnik G62 czy termostat..? mam AWX i autko przy jezdzie po miescie trzyma sie na blacie na temperaturze około 80.. po podpieciu do vaga wyszlo 78-83 a autko latało sporo wczesniej po obwodnicy krakowa więc odpada zimny silnik.. jak sie go troche potrzepie po drodze jest i 90 stopni ale jak zjechałem na stacje postałem an luzie kilka minut 2-3-4 tempertura znow spada na blacie tak jak podczas jazdy po mieście.. co może być nie tak .. czy termostat...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież termostat to nie jest skąplikowane urządzenie jak jest nowy to powinien działać poprawnie a co ori dzaają na innej zasadzie? , płaci sie tylko za ASO ,za termostat bez sensu przepłacać

Ciekawe ale mijające się z prawdą ( znajomy trafił na dobry za trzecim razem)

Aczkolwiek żaden nie był zepsuty całkowicie ( nie trzymały temperatury raz za dużo raz za mało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...