Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, kamil-vag napisał:

To co mówicie, że rozrząd DAYCO ? A jak bym chciał pojedynczo to co najlepiej wybrać ? Pompa Hepu swego czasu była modna...

bierz cały zestaw Dayco, ja cały czas zakładam i nic sie nie dzieje

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kamil-vag napisał:

 Pompa Hepu swego czasu była modna...

Rzeczywiście  lata temu te pompy nie miały sobie równych, odlew, wirnik wyśmienitej jakości i łożyska od najlepszych firm.

Obecnie bywa różnie i nie dotyczy to wyłącznie Hepu, konkurencja cenowa zmusiła księgowych do obcinania kosztów co niestety przełożyło się na jakość.

Sporo zależy również od użytkowników, okresowa wymiana płynu.

Demontowałem pompę ORI Aisin w dieslu Toyota po 20 latach / 350 tys. km,  stan super nawet łożysko OK /powinna być wymieniona wraz z rozrządem przy ok. 210 tys.km / ale teraz poszła nowa już zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dev napisał:

ten rozrzad kupisz za ok 350zł

No właśnie widziałem, na motostacji DAYCO KTBWP2961 za 315 zł ? więc cena za taki zestaw naprawdę dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupic jeszcze cały zestaw DOLZ-a za ok 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.wymieniam u siebie rozrząd z napinaczem hydraulicznym (tłumikiem drgań) i mam problem.mianowicie gdy ustawie odstęp 4mm pomiędzy napinaczem a tłumikiem to szczelina ta się zmniejsza po skreceniu kluczem I jest jakieś 2.5 mm.jak to wyregulować żeby było stale te 4mm?

Edytowane przez lukaszzburdon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nowego tematu zakładać bo mam pytanie w sprawie rozrządu. Wymieniłem rozrząd i przejechałem 19 tys. ale niestety cieknie mi z pompy płyn. Pytanie do Was czy wymieniać rozrząd od nowa ? Czy tylko pompę wody ? Macie rację że pompy firmy hepu są słabej jakości i właśnie tej firmy była założona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa + raczej nowy pasek, i tak musisz zrzucać wszystko do wymiany paska i tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 07:38, lukaszzburdon napisał:

Witam.wymieniam u siebie rozrząd z napinaczem hydraulicznym (tłumikiem drgań) i mam problem.mianowicie gdy ustawie odstęp 4mm pomiędzy napinaczem a tłumikiem to szczelina ta się zmniejsza po skreceniu kluczem I jest jakieś 2.5 mm.jak to wyregulować żeby było stale te 4mm?

Wszystko nowe, bo za parę tysięcy będziesz beczał że coś się wy...ło. załóż zestaw Dayco, najlepszy stosunek cena-jakość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem żeby wymienić wszystko na nowe bo zbyt długo jeżdżone z tym wyciekiem i faktycznie słabo to wygląda żeby później trzeci raz brać się za to samo. Pozdro. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z jakim momentem dokrecic te sruby odkola wałka rozrzadu? silnik 1.9 TDi AWX 130 KM

jedni pisza ze 20 Nm plus 45 stopni 

drudzy ze 25 Nm

no chyba ze wystarzty  na oko to zrobic

pytam poniewz na dnia bede ustawial kat synchronizacji wałka rozrzadu poniewaz moj jest w zakresie 1.7 do 2.8 na plusie

 

kolo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kubabkb napisał:

Panowie z jakim momentem dokrecic te sruby odkola wałka rozrzadu? silnik 1.9 TDi AWX 130 KM

jedni pisza ze 20 Nm plus 45 stopni 

drudzy ze 25 Nm

no chyba ze wystarzty  na oko to zrobic

pytam poniewz na dnia bede ustawial kat synchronizacji wałka rozrzadu poniewaz moj jest w zakresie 1.7 do 2.8 na plusie

 

kolo.jpg

25Nm

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kubabkb napisał:

jak na zlosc jeden klucz mam do 20 Nm a drugi od 28Nm

dzieki Dev za pomoc

Spokojnie możesz dać 28-30

Gwint M8 przy śrubie 10.9 jest obliczony na 34Nm

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie mam pytanko, co jest nie tak ze blokada nie wchodzi na wszytskie zeby? w zestawie sa 2 rodzaje tylko ...silnik to 1.9 AVFIMG20220701191253.thumb.jpg.5cf7f79729e6d43cf2ddaa3ad5c43b01.jpg

IMG20220701184354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zła blokada

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dev napisał:

zła blokada

Dzieki Dev za szybka opowiedz, blokady mam z kompletu firmy farys, teraz byłem w dwoch sklepach motoryzacyjnych i to co mieli na sklepie to praktycznie to samo co ja mam, twierdzili ze musi pasowac...no to ja juz niewiem. patrzac po internecie do 1.9 AVF blokada ma miec numery T10050. i tu mam pytanko do Ciebie, z jakiej firmy to zamowic? bo cos nie moge tego znalezc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, chcialbym kupic rozrzad, pompe wody i paski. komplet. 

wauzzz8e64a012118

jaki polecacie?

mialem ori zalozony w 2017 roku, wsio bylo lux ale km przejechane i trzeba wymienic.

gdzie to ogarne w uczciwych pieniadzach i zeby jutro wyslali :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał Sidor napisał:

cześć, chcialbym kupic rozrzad, pompe wody i paski. komplet. 

wauzzz8e64a012118

jaki polecacie?

mialem ori zalozony w 2017 roku, wsio bylo lux ale km przejechane i trzeba wymienic.

gdzie to ogarne w uczciwych pieniadzach i zeby jutro wyslali :)?

 

Kup Dayco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie trochę z innej beczki. Wymieniony komplet rozrządu z pompą wody. Przejechane lekko ponad 1000km i pytanie brzmi czy jeśli będe miał teraz wymienianą uszczelke pod głowicą to pasek wsadzić nowy czy może być na starym pasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...