Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4b6 150km +Quattro


disp18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie napędu 4x4 (stały) chciałbym się dowiedzieć czy jest to trwały napęd czy trzeba się przygotować na jakąś ewentualną naprawę ?, czytałem gdzieś ze trzeba co jakiś czas wymienia olej, jaki byłby najlepszy, o ile wychodzi więcej spalanie ?, Na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie audi 4x4 ?

Z góry dziękuję za pomoc, 

Pozdrawiam, 

Edytowane przez disp18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q jest praktycznie bezobsługowe. Może zdarzyć się wyciek na uszczelniaczu i chyba tyle. Jedni mówią że jeśli jest poziom to nie wymieniają inni zmieniają olej. Dramatu nie ma bo przerabiałem. Uszczelniacz chyba 170 w ASO i 1.5 oleju za chyba 90. Spokój. Przy kupnie sprawdzasz czy nie ma wycieku i czy nie szarpie przy przyśpieszaniu. Ja już nie kupię ośki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dość sporych przebiegach i z racji wieku podpora wału też już prosi o wymianę i nie każdy chce się podjąć tego, bo wg. audi wał jest częścią nierozbieralną w tym modelu ale wszystko da się zrobić ?  Objawy to uderzenia w "plecy" przy zmianie biegów lub ruszaniu.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo przy tym napędzie występują nie 4 a 10 przegubów.
Powoduje to czasem wibracje na karoserii które bardzo ciężko zidentyfikować i może być tak, że trzeba po kolei przeguby zmieniać.
Możliwe też luzy na flanszach dyfra i wycieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @disp18, zużycie paliwa jest większe, a osiągi słabsze. Nie wiem czy już kupiłeś coś czy nie,bo post stary, ale generalnie quattro kupuje się dla trakcji i bezpieczeństwa czynnego. Tam gdzie inni w trudnych warunkach są już na progu bezpieczeństwa i uslizgu:travolta:, ty dopiero zaczynasz zabawę z uśmiechem na twarzy:banan2:!!!

I za ten właśnie uśmiech płacisz cały rok większymi kosztami eksploatacji

 :quattro: to inny wymiar jazdy 

Pzdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalania  większe  o mniej więcej  1l 

Kolejny mój  samochód  też będzie z quattro 

Z seryjną mocą trochę  słabo to jedzie 

Zimą  albo na mokrym można  poszaleć 

Edytowane przez Adamek4119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 22:10, dayd_4 napisał:

Kolego @disp18, zużycie paliwa jest większe, a osiągi słabsze. Nie wiem czy już kupiłeś coś czy nie,bo post stary, ale generalnie quattro kupuje się dla trakcji i bezpieczeństwa czynnego. Tam gdzie inni w trudnych warunkach są już na progu bezpieczeństwa i uslizgu:travolta:, ty dopiero zaczynasz zabawę z uśmiechem na twarzy:banan2:!!!

I za ten właśnie uśmiech płacisz cały rok większymi kosztami eksploatacji

 :quattro: to inny wymiar jazdy 

Pzdr. 

Tak kupiłem już a4b7 bez quattro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...