Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 Avant 2.7 BiT / S-Line Plus/ Quattro/Recaro/Rotor 19"/Big Brakes 345/300


MichałA4

Rekomendowane odpowiedzi

Z ogarnianiem czegoś to wieczny wyścig. :P Robi WOW!

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: Jakbyś zgadł jedno zrobisz to drugie się wysypie i tak w koło , ale na tą chwilę nie jest źle,  chodź zawsze może być lepiej. Przykład głupi czujnik oleju w misce , tyle co on mi krwi napsuł to tylko ja wiem , całą wiązkę przejrzałem od niego i nic wszystko dobrze, a wskazania dalej od czapy , wyczytałem gdzieś na forum ,że może być problem z wiązką licznika i pinami które gdzieś niekontaktują , myślę dobra sprawdzę dokładałem kilka rzeczy do tych kostek może coś zje...em , ale nie też wszystko na miejscu żaden pin się nie wysuną. Dopiero   na samym końcu kupiłem ori czujnik i co .... działa jak trzeba , a jak wyjmowałem stary to się okazało, że był zainstalowany  zamiennik :facepalm:  a ja na to wcześniej nie zwróciłem uwagi nawet  .... :doh:

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne B6 ? kolor nie daje mi spokoju no jest za..... . Na samym początku w swoim miałem  problem z czujnikiem oleju ale na szczęście odrazu wymieniłem go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor to największy plus tego auta , mi też się mega podobał zresztą tak samo jak LZ5F, i tylko tych konfiguracji szukałem i jak tylko coś się trafiło to nie wybrzydzałem, na szczęście trafił się w miare przyzwoity egzemplarz.

Żeby nie było tak kolorowo auto też ma swoje wady ,ale stopniowo je likwiduje :) Z czujnikiem to była taka akcja że ten zamiennik wyglądał jak nowy i dlatego pomyślałem że pewnie ktoś już przy tym grzebał , podmienił czujnik i to nic nie dało wiec pewnie uszkodzona jest wiązka i tak sobie zapewniłem robote na kilka wieczorów po pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryka to wypuszczała jako dodatek? Musiałbym u siebie wywalić wizytownik, który przydaje się np. na bramkach autostrady.

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie było to montowane w RS4 i służyło do zmiany charakterystyki wydechu itp.  ja ten przycisk zaadoptuję do zmiany map w sterowniku silnika .

Pierwsza mapa będzie całkowicie seryjna  AVF, a druga zmodzona z lekkim plusem, będzie miało to większy sens jak wpadnie nowe turbo , ale nie wszystko na raz:lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk "szport" jak u mojego Taty w firmowej Astrze :D Ale to fakt, fajny bajer i czasem naprawdę się przydaje- a to wyprzedzić, a to poszaleć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MichałA4 napisał:

Pierwsza mapa będzie całkowicie seryjna  AVF, a druga zmodzona z lekkim plusem, będzie miało to większy sens jak wpadnie nowe turbo , ale nie wszystko na raz:lol1:

Pierwsza wariant ECOMOD, druga PEŁEN OGIEŃ. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł w używce nie trafisz , napisz do obojetnie jakiego ASO i Ci to sprowadzą.

Ja brałem go z Wrocławia na allegro bodajże nick VW_Wrocław kosztował jakieś grosze, a i pamiętaj o tym że jest w dwóch wersjach chrom i black nr z chromem masz na foto.

Wtyczka do niego pasuje od:

-wł ESP

- wł PDC

- diody AirBag OFF

I ma nr :

4D0971636

...a i musi mieć osadzone chociaż 4 piny bo tyle ma ten włącznik.

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał a jak będzie realizowana zmiana ? Przez jakiś dodatkowy układzik ? Czy gdzieś będziesz podawał sygnał bezpośrednio do ECU ? 

Ja pytałem to przy 3 mapach nie da rady tego zastosować... musi być właśnie 2 mapy. Czyli przełączanie 0/1. 

Zmiana manetką tempomatu też jest wygodna, no ale taki przycisk to klasa sama w sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichałA4 napisał:

Paweł w używce nie trafisz , napisz do obojetnie jakiego ASO i Ci to sprowadzą.

Ja brałem go z Wrocławia na allegro bodajże nick VW_Wrocław kosztował jakieś grosze, a i pamiętaj o tym że jest w dwóch wersjach chrom i black nr z chromem masz na foto.

Wtyczka do niego pasuje od:

-wł ESP

- wł PDC

- diody AirBag OFF

I ma nr :

4D0971636

...a i musi mieć osadzone chociaż 4 piny bo tyle ma ten włącznik.

Ok. Dzięks :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamil-vag napisał:

Michał a jak będzie realizowana zmiana ? Przez jakiś dodatkowy układzik ? Czy gdzieś będziesz podawał sygnał bezpośrednio do ECU ? 

Ja pytałem to przy 3 mapach nie da rady tego zastosować... musi być właśnie 2 mapy. Czyli przełączanie 0/1. 

Zmiana manetką tempomatu też jest wygodna, no ale taki przycisk to klasa sama w sobie ;)

Kamil mi to ogarnia Adrian z WWE-Tuning i z tego co rozmawialiśmy to mówił że do przełączania potrzebny jest jakiś dodatkowy ukladzik. Ja na poczatku myslalem że obejdzie sie bez tego ,ale przy przycisku sie nie da, za to przy zmianie map z manetki tempomatu już tak :)

Ja chciałem zmiany map mieć po guziku, jakoś tak dla oka przyjemniej :) zamysł jest taki aby przy ori mapie guzik swiecił na biało, a przy chipsie na czerwono, bo wskazań obrotomierzem map przy tym guziku też za bardzo nie idzie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MichałA4 napisał:

Kamil mi to ogarnia Adrian z WWE-Tuning i z tego co rozmawialiśmy to mówił że do przełączania potrzebny jest jakiś dodatkowy ukladzik. Ja na poczatku myslalem że obejdzie sie bez tego ,ale przy przycisku sie nie da, za to przy zmianie map z manetki tempomatu już tak :)

Ja chciałem zmiany map mieć po guziku, jakoś tak dla oka przyjemniej :) zamysł jest taki aby przy ori mapie guzik swiecił na biało, a przy chipsie na czerwono, bo wskazań obrotomierzem map przy tym guziku też za bardzo nie idzie zrobić.

Ja będę to robił u Adriana po zimie ale własnie po tempomacie, wtedy jest możliwość 3 map i koszt przycisku i dodatkowego modułu odchodzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam właśnie 3 mapy po tempomacie ? i tak jest fajny bajer i tak, no ale przycisk to przycisk, jak ori... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak właśnie jest ... ta samą rzecz można zrobić na kilka sposobów, ja zrezygnowałem z większej liczby map bo uważam ,że dwie mi spokojnie wystarczą , nie muszę mieć procedur czy popsów, a jedynie seria vs mod :)

Odkąd wpadłem na trop tego guzika to stał się on moim must have i wszystko pod niego przygotowałem tak ze teraz już go nie odpuszcze.

Adrian wspominał że po guziku u siebie ma 6 map wiec w razie co da sie to rozbudowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...