Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 Avant 2.7 BiT / S-Line Plus/ Quattro/Recaro/Rotor 19"/Big Brakes 345/300


MichałA4

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2019 o 22:16, MichałA4 napisał:

 

Adrian wspominał że po guziku u siebie ma 6 map wiec w razie co da sie to rozbudowac :D

 

Po huk mu  6 map ? :eusathink:....

 

 

Edytowane przez dekiel 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2019 o 22:16, MichałA4 napisał:

o tak właśnie jest ... ta samą rzecz można zrobić na kilka sposobów, ja zrezygnowałem z większej liczby map bo uważam ,że dwie mi spokojnie wystarczą , nie muszę mieć procedur czy popsów, a jedynie seria vs mod :)

Pierwszą to eco, czyli jedynie więcej Nm. Na co dzień wystarczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień i na przeglądy:decayed:  a druga do zabawy i czasem pojeżdżenia troche mocniej, jak ogarne turbo to wtedy się to lepiej sprawdzi. 

Adrian musi być o krok do przodu przed innymi , podejrzewam że te mapy nie są tylko dla zachcianki, ale też służą do testów samych rozwiązań ,modułów itp. Tak że chłopak wie co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta opcja z "S".

A tak z ciekawości to chodzi tu bardziej o ekonomię czy oszczędność silnika? Przecież moc np. 200KM jest OK do normalnej jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, johnnythebest napisał:

Ciekawa ta opcja z "S".

A tak z ciekawości to chodzi tu bardziej o ekonomię czy oszczędność silnika? Przecież moc np. 200KM jest OK do normalnej jazdy :)

Z powietrza nie powstanie te 200 KM. Ekonomia ekonomią, ale bardziej zachowawczy program odciąży układ napędowy. Jak wspomniał @MichałA4 na przeglądzie nie będzie podstaw do obiekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, george napisał:

Z powietrza nie powstanie te 200 KM. Ekonomia ekonomią, ale bardziej zachowawczy program odciąży układ napędowy. Jak wspomniał @MichałA4 na przeglądzie nie będzie podstaw do obiekcji. 

Z odciążeniem układu napędowego ma sens, natomiast mam pytanie co do przeglądu. Co ma piernik do wiatraka skoro na przeglądzie nie sprawdzają Ci mocy itp., chyba że czegoś nie rozumie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jedna mapa jest seryjna, ja mam tak u siebie, czyli z EGR ON, seryjne dawki, MAF ON itd... bo zazwyczaj podniesienie mocy wiąże ze zwiększeniem zadymienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kamil-vag napisał:

bo zazwyczaj podniesienie mocy wiąże ze zwiększeniem zadymienia :P

A no faktycznie :decayed: Teraz mi się wszystko poukładało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dobrze prawią , tu nie chodzi o moc itp właściwie i tak 99% czasu śmigam na serii, swoją drogą wypluł 145 KM na ori sofcie tak że całkiem przyzwoicie jak na przelot 350k .

Na seryjnej mapie mam całą ekologie włączoną, dawki fabryczne  , bez żadnych kombinacji i liczę że w razie gdyby jakiś nadgorliwy diagnosta wpadł kiedyś na genialny pomysł pomiaru spalin to jednak przejdzie to badanie :lol1: z kolei na chipsie wprost odwrotnie tak jak Kamil mówił EGR OFF paliwa opór i .....  dymu jak z ciepłowni :polew:  

Jestem zadowolony z tego moda , działa to tak jak chciałem no i wygląda jak by wyjechało z fabryki. 

Teraz pora zająć się czymś innym..... wpadł mi w ręce w dobrej cenie zderzak z pdc i spryskami tak że może pdc przód + wizualizacja na LED-zie, coby się nie nudzić za bardzo przez zimę  :eusathink:

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MichałA4 napisał:

Chłopaki dobrze prawią , tu nie chodzi o moc itp właściwie i tak 99% czasu śmigam na serii, swoją drogą wypluł 145 KM na ori sofcie tak że całkiem przyzwoicie jak na przelot 350k .

Zdrowa seria! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2019 o 11:06, kamil-vag napisał:

Po prostu jedna mapa jest seryjna, ja mam tak u siebie, czyli z EGR ON, seryjne dawki, MAF ON itd... bo zazwyczaj podniesienie mocy wiąże ze zwiększeniem zadymienia :P

Dokładnie. Jedziesz na programie jakim chcesz i diagnosta , i nadgorliwa drogówka może naskoczyć. Co z tego że z tyłu 'byc może był BATORY'   przed chwilą jak nie dymi a wartoścci spalin są w normie. Coś się komus przywidziało  :naughty:Mega praktyczny mod . Po za tym nie trzeba smigać non stop na dokoksowanym programie jedziesz na mocnym kiedy chcesz.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał co tam słychać , 'Lady in red " ma sen zimowy  czy eetam?  :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł wywołałeś mnie do tablicy to musze coś skrobnąć żeby temat pajęczyną nie obrósł ?

Póki co mam zapier...ol w robocie i autko spadło na dalszy plan, ale nie oznacza to że nic sie nie robi.

Czekam cierpliwie na lakiernika ma mi ogarnąć przedni zderzak bo chce dołożyć PDC . Huk też strzelił tylną wycieraczke ,plyn lał się do klapy i też zginła, na szczęście upolowałem drugą w pierwszym lakierze i stanie bdb to też się przy okazji wrzuci. Tak że jest co robić nie mam tylko trochę czasu wszystkiego wrzucać..... ech coś musze na to zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że a4 w czerwieni może tak elegancko wyglądać , kozak !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zobacz w jakim stanie jest silnik wycieraczki . Warto uszczelnić i sprawdzić też połączenie do spryskiwacza aby cudów z przeciekaniem nie było. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichałA4 auto fajne i znajome mi :D 

Listwy S4 masz ori czy zamiennik z allegro ? 

Nakładki pedałów dodają środkowi uroku jednak. Tak patrzę to w cholerę drogie wszystko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo :) mów co wiesz :D  ja nie lubie zamienników wole troche w czasie odłożyć moda i kupić ori niż bawić się w laminaty , dopasowania itp, a z tego co obserwuje to ceny z roku na rok tych taili rosną. Swoją drogą nie rozumiem tego fenomenu, części do nowszych modeli typu zderzaki, listwy elementy pakietów są tańsze niż do starego strupka B6 czy B7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij na pw skąd brałeś listwy albo nakładki na pedały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś żadna tajemnica listwy są ori od S4 zabrane z poprzedniej furmanki , a nakładki dostałem w spadku po poprzedniku, prawdą jest że dodają charakteru wnętrzu ale też swoje kosztują, prawdopodobnie jak miałbym je sam kupić to bym się mocno nad tym zastanowił:eusathink:

Teraz w dobie kryzysu naszło mnie na zmiany, wpadnie nowe - stare koło o zmienionych trochę parametrach tj 19"9j et33 z oponą 225/35, zobaczymy jak to siądzie :eusathink:

 

IMG_20200325_084126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tak to się ułożyło:eusathink::

Felga 19"9j et33 

Opona 225/35/19

Koła jeszcze nie na aucie, ale wygląda to lepiej niż zakładałem , nie ma tragedii z tym naciągiem :decayed:

 

IMG_20200325_141425.jpg

IMG_20200325_141431.jpg

IMG_20200325_141459.jpg

IMG_20200325_141832.jpg

IMG_20200325_141847.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...