Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Ogromny wyciek


srokett

Rekomendowane odpowiedzi

witam. dowiedziałem się, że mam spory wyciek oleju, mechanik nie jest w stanie powiedzieć skąd dokładnie i powiedział, że silnik do wyjęcia i uszczelni go całego i wówczas da mi gwarancję, że później nie będzie żadnych z tym problemów. ta zabawa ma mnie skrobnąć ponad 3 tys. może brzmi ta informacja zbyt ogólnie, ale tylko tyle wiem na chwilę obecną, bo pracuję daleko od domu i samochodu. poradźcie coś proszę, bo powietrze ze mnie zeszło na tą wieść.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się, że mam spory wyciek oleju, mechanik nie jest w stanie powiedzieć skąd dokładnie i powiedział, że silnik do wyjęcia i uszczelni go całego

mechanik i nie potrafi zlokalizować wycieku - uszczelni go całego - co ma go zamiar zalać żywicą epoksydową ?

radzę Ci pilnie poinformować tego mechanika aby nie dotykał łapami tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tekst o wyciaganiu silnika... chce Cie naciagnac na kase. Wystarczy podnosnik i odpiecie przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. dowiedziałem się, że mam spory wyciek oleju, mechanik nie jest w stanie powiedzieć skąd dokładnie i powiedział, że silnik do wyjęcia i uszczelni go całego i wówczas da mi gwarancję, że później nie będzie żadnych z tym problemów. ta zabawa ma mnie skrobnąć ponad 3 tys. może brzmi ta informacja zbyt ogólnie, ale tylko tyle wiem na chwilę obecną, bo pracuję daleko od domu i samochodu. poradźcie coś proszę, bo powietrze ze mnie zeszło na tą wieść.

pozdrawiam

Kolego zadzwoń do domu powiedz żeby zmienili mechanika, albo niech poczekają z naprawą do Twojego powrotu, bo ten "mechanik" fachowiec to raczej nie pomoże tylko chce Cię naciągnąć na wydatki. Pewnie któraś uszczelka się popsuła i wystarczy ją wymienić, silnika też nie trzeba wyciągać tak jak już Flyer pisał, dobry mechanik dysponuje podnośnikiem i wcale nie musi być drogi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się bezpiecznik spalił, to on by robił pewnie przegląd całej elektryki... Wziąć trzeba lampę, podnieść auto i obejrzeć, a źródło wycieku się znajdzie. Pewnie jakiś simmering się wysypał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację to czyste naciąganie, miałem trochę do czynienia z tym silnikiem w A6 i jest tam ciasno pod maską ale praktycznie wszystko da się uszczelnić bez wyjmowania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuacje, koleś powiedział ze nie może zlokalizować wycieku bo silnik wokoło zalany olejem. Pojechałem na myjnie wymyli mi silnik pojeździłem dwa dni i było widać dokładne miejsce wycieku a okazało sią ze to uszczelka pod klawiaturą zaworów (koszt 50 zł) :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia: To już mój drugi V6 więc wiem co piszę!

-Górna miska olejowa

-uszczelki pod pokrywami zaworów

-chłodnica oleju

-i najlepsze: Pokrywa z przodu silnika w której jest osadzony simer wału korbowego

To są miejsca w krórych najczęściej pojawiają się wycieki-oczywiście może leciec z innego miejsca!

A co do twojego mechanika to koledzy wyżej się już wypowiedzieli :thumbdown:[br]Dopisany: 03 Marzec 2009, 16:26_________________________________________________Aha zmień prefix rodzaj napędu RWD w A4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mycia - próbowałem kiedyś wymyć 'flaki' no i przyznam, że ciężko było i całego go nie domyłem, ale abstrahując od wspomnianego 'fachowca' nasuwa mi się inne pytanie - czy lepiej znaleźć wyciek i wymienić uszczelkę a po kilkuset kilometrach szukać źródła ew. następnego wycieku? - dostałem ememesem fotkę śladów wycieku i faktycznie garaż jest nieźle zawalony. co do mechanika - samochód zabieram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki lubią się też pocić z powodu np. zapchanej odmy, kiedy wymieniałeś.? Silnik mogą ci umyć w warsztacie mechnicznym, spryskują specjalnymi środkami i później wodą pod ciśnieniem. Wtedy zlokalizujesz dokładne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie popryskaj CAR MAX jakoś tak to się nazywa butla 0,5 litra kosztuje 12 zł potem na myjke ciśnieniem i masz czyściocha, a skoro jest tak duży wyciek będziesz wiedział już jak z myjki do domu dolecisz. Najlepiej jak na podnośniku będziesz mył, to już wtedy z góry i z dołu będzie fajny matowy, a zaraz potem gdzieś się będzie świecił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc po śladach na zdjęciu to raczej od strony kierowcy

Jak od strony to może lecieć z powrotu z turbiny, lub spod miski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tysiaki za uszczelnienie silnika - nawet z wybudowaniem - to cena jakaś abstrakcyjna, a wręcz niewiarygodnie wysoka. To oczywiste ... .

Jednak ... aby "oddać sprawiedliwość" :slina: nie zapominajmy, że w razie wycieku spod TYLNEGO uszczelnienia wału korbowego - demontaż silnika jest nieunikniony i konieczny "natychmiast" (np. dla dobra sprzęgła).

Reasumując sądzę, że mechanik użył jakiegoś skrótu myślowego lub Srokett czegoś po prostu niedosłyszał. 3 kzł. ... JEDYNIE za uszczelnienie V6-tki nie jest możliwe ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak by jakiś "pseudomechanik" powiedział że: "uszczelni go całego i wówczas da mi gwarancję" to pewnie by mnie już nie zobaczył.

A może spuścił by połowe oleju i zalał na stan doktorami i oto całe uszczelnianie. Zmień mechanika!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. rozmawiałem z gościem i sens jego wypowiedzi mniej więcej mieści się w zakresie mojego opisu całej sytuacji. pytałem go o szczegóły, ale jak usłyszałem, że nie ma sensu wyszorować silnika i najpierw tak sprawdzić i dopiero potem ferować wyroki rozmowa szybko się skończyła. szkoda, bo już kilka razy z jego usług korzystałem i byłem bardzo zadowolony. w każdym razie samochód pojechał do innego kolesia, pułap cenowy radykalnie się zmniejszył i rozmowa była dużo bardziej merytoryczna. dzięki wielkie za pomoc. temat na szczęście zamknięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawisz auto, to pochwal sie rezultatem [usterkami].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...