Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 2019 2.0 TFSI 150PS


Andik1970

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, 

Wtrącając swoje dwa grosze do małego off-topu ...

Fakt stylistyka najnowszych modeli audi to kwestia mocno dyskusyjna...

Wg. mnie wysmakowana linia nadwozia skończyła się na A5 B9 Sportback i TT. Wszystkie kolejne delikatnie mówiąc rozczarowują ... 

Natomiast odnośnie kwestii jakości materiałów. Bezdyskusyjnie nowe modele nawet górna półka typu Q8 nijak się nie mają do flagowcow choćby sprzed 15 lat...

Pozdrawiam ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moje pierwsze A4 z nowej generacji, wcześniej miałem q7 pierwszej generacji i wiele innych marek premium. Wniosek jest następujący ... im dalej w las tym z jakością coraz gorzej. Faktem jest, że technologicznie przeskok na przestrzeni  15-20 lat jest nieprawdopodobny jednak wprost proporcjonalny do spadku jakości stosowanych materiałów. Ale tak już bedzie bo mozemy zapomnieć że samochody będą nam służyć przez kilkanaście lub jak dawniej kilkadziesiąt lat (podobnie RTV, AGD itp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 09:30, Kosmita napisał:

Robimy OT ale jeszcze przeciągnę go trochę.. 

Audi dało strasznie d*py po pierwsze z silnikami i dostowaniem ich do nowych wytycznych WLTP. Przez co sprzedaż strasznie siadła i przegrywali ze schodzącym BMW 3 oraz C klasą przed samym liftem. Po 2 Audi w połowie wymiany gamy modelowej zmieniło projektanta i styl. W związku z tym A3, A4, A5, Q5 i Q7 mimo, że w miarę nowe to wyglądają już staro, a szczególnie w środku jest mega różnica na minus, w stosunku do A7, A6, Q8, Q3, A1 itd czyli wszystko co wyszło później, gdzie te wnętrza są bardziej nowoczesne. 

Tu akurat kompletnie sie nie zgodzę.Stare to faktycznie jest ale A3 i mimo ze dostało VC to po prostu jest juz na rynku bardzo długo.

A4 , Q5 czy Q7 z VC sa absolutnie up to date jezeli chodzi technologie i design i konkurencje.To po prostu A6/A7 i Q8 i Etron poszły do przodu zastępując panel klimatyzacji ekranami.Jest to absolutnie naturalna kolej rzeczy ze nowsze modele dostają nowinki techniczne ale B9 jest nadal na tyle młodym autem ze niczego jej to nie odebrało zwłaszcza patrzac na  konkurencje czyli nowa 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, turdzi napisał:

Tu akurat kompletnie sie nie zgodzę.Stare to faktycznie jest ale A3 i mimo ze dostało VC to po prostu jest juz na rynku bardzo długo.

A4 , Q5 czy Q7 z VC sa absolutnie up to date jezeli chodzi technologie i design i konkurencje.To po prostu A6/A7 i Q8 i Etron poszły do przodu zastępując panel klimatyzacji ekranami.Jest to absolutnie naturalna kolej rzeczy ze nowsze modele dostają nowinki techniczne ale B9 jest nadal na tyle młodym autem ze niczego jej to nie odebrało zwłaszcza patrzac na  konkurencje czyli nowa 3.

Napisałem jak to się przedstawia od strony Audi. Mi też mój panel podoba się bardziej.. ale nawet acc w a7 działa lepiej i są to modele technologonie ciut lepsze niż to co mamy w a4/5/q7 itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tu wszystko podoba ... nawet pomimo wyboru tylko klimatyzacji automatycznej. 

AB47E2F4-CE04-40F6-9262-BAFB04B782AE.jpeg

B5D7F76A-9010-421B-8C16-451C05877160.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można coś więcej o silniku? Wrażeniach z jazdy, spalania? Zamówiłem podobne auto trochę w ciemno, jeździłem 1.4 150ps oraz 2.0 190ps i miałem cichą nadzieję, że ten nie będzie gorszy od 1.4 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dynamikę jest bardzo przyzwoicie, samochód fajnie się zbiera a silnik oraz układ wydechowy dają przyjemny dźwięk. Co do spalania to w cyklu miejskim po przejechaniu 300 km od nowości 10,7 l/100km, trasa przy przepisowej jeździe (nie autostrada) 7,2 l.

Moze jak się samochód ułoży za jakiś czas to te wartości trochę opadną. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 09:30, Kosmita napisał:

Po 2 Audi w połowie wymiany gamy modelowej zmieniło projektanta i styl. W związku z tym A3, A4, A5, Q5 i Q7 mimo, że w miarę nowe to wyglądają już staro, a szczególnie w środku jest mega różnica na minus, w stosunku do A7, A6, Q8, Q3, A1 itd czyli wszystko co wyszło później, gdzie te wnętrza są bardziej nowoczesne. 

nowoczesne może i tak, ale czy ładniejsze, lepsze to bym nie powiedział. Dla mnie takie A4/5 czy Q7 wygląda całkiem fajnie jak jest dobrze wyposażone. Archaiczna to można powiedzieć jest poprzednia A6. Ale żeby środek tych A4/5, Q7 był na minus w porównaniu do obecnych A6/7, Q3/8 bym nie powiedział, a już w ogóle w kwestii jakości. Siadam w A6 z deską obszytą skórą, jakimś wykończeniem elementów deski w metalu czy coś i przynajmniej ja odczuwam tandetę, skóra jest dla mnie jakimś wytworem skóropodobnym, jakość gorsza niż w poprzednich wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już będzie, samochody projektuje się na lata nie dziesięciolecia. Jedyne co przybywa to systemów bezpieczeństwa w wersjach podstawowych, to akurat jest na plus. Dziwi mnie, że w markach premium stosuje się pseudo skóry, pseudo metal czy pseudo drewno a czasem brak jest możliwości nawet za dopłatą zamówić prawdziwe materiały zamiast ich eco zamienników. Z drugiej strony dostępność samochodów jest znacznie łatwiejsza niż kiedyś, więc nie narzekajmy tylko cieszmy się że żyjemy jako osoby w sile wieku w obecnych czasach a nie na przykład w latach 70’ czy 80’ ubiegłego stulecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2019 o 12:51, DonDżonson napisał:

nowoczesne może i tak, ale czy ładniejsze, lepsze to bym nie powiedział. Dla mnie takie A4/5 czy Q7 wygląda całkiem fajnie jak jest dobrze wyposażone. Archaiczna to można powiedzieć jest poprzednia A6. Ale żeby środek tych A4/5, Q7 był na minus w porównaniu do obecnych A6/7, Q3/8 bym nie powiedział, a już w ogóle w kwestii jakości. Siadam w A6 z deską obszytą skórą, jakimś wykończeniem elementów deski w metalu czy coś i przynajmniej ja odczuwam tandetę, skóra jest dla mnie jakimś wytworem skóropodobnym, jakość gorsza niż w poprzednich wersjach.

A gdzie nie masz skóropodobnego wytworu. W c7? Jak nie weźmiesz exclusive’a to wszędzie ta sama d*pa, a najgorsza jest „skóra” zdobiàca alcantarę :) 

co do wnętrz to się zgodzę - jak pisałem już wyżej, napisałem ten post patrząc na oficjalne zdanie Audi, a nie swoje, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kosmita napisał:

A gdzie nie masz skóropodobnego wytworu. W c7? Jak nie weźmiesz exclusive’a to wszędzie ta sama d*pa, a najgorsza jest „skóra” zdobiàca alcantarę :) 

co do wnętrz to się zgodzę - jak pisałem już wyżej, napisałem ten post patrząc na oficjalne zdanie Audi, a nie swoje, pzdr

Nie zgodzę się z tobą. W a6 c7 które ma skórzaną tapicerkę jedyne elementy które są jakiegoś materiału skóro podobnego to wnęka tylnego podłokietnika oraz boki tylnej kanapy na łączeniu z plastikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kosmita napisał:

A gdzie nie masz skóropodobnego wytworu. W c7? Jak nie weźmiesz exclusive’a to wszędzie ta sama d*pa, a najgorsza jest „skóra” zdobiàca alcantarę :) 

co do wnętrz to się zgodzę - jak pisałem już wyżej, napisałem ten post patrząc na oficjalne zdanie Audi, a nie swoje, pzdr

Mi nawet nie chodzi co jest prawdziwa skórą co nie, z jakiego zwierzęcia czy mojego sąsiada czy jego psa. Tylko że wcześniej nawet jeśli to był plastik to przynajmniej wizualnie a tym bardziej w dotyku był on przyjemny. Teraz w A6 jak zobaczyłem górę deski pomyślałem ale zaoszczędzili, strasznie tandetna ta wersja podstawowa, później przeglądając wyposażenie dowiedziałem się że to jakaś skóra za wcale niemałe pieniądze.

A z tą zdobiąca alcantare to chodzi ci tapicerkę foteli alcsntarowych ze skórzanymi boczkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KaMjEd napisał:

Nie zgodzę się z tobą. W a6 c7 które ma skórzaną tapicerkę jedyne elementy które są jakiegoś materiału skóro podobnego to wnęka tylnego podłokietnika oraz boki tylnej kanapy na łączeniu z plastikami.

Masz 4 możliwości w Audi:

plastiki, pakiet eco skóry, pełny pakiet skórzany, i indywidualny pakiet skórzany exclusive z wyborem koloru skór i szwów. Więc wszystko należy porównywać biorąc pod uwagę, w co samochód jest wyposażony. Gołe c7 jest tak samo biedne jak goła b9. 

13 godzin temu, DonDżonson napisał:

A z tą zdobiąca alcantare to chodzi ci tapicerkę foteli alcsntarowych ze skórzanymi boczkami?

Dokładnie. Wredy eko skóra jest tylko do wyboru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2019 o 07:38, Andik1970 napisał:

Jeżeli chodzi o dynamikę jest bardzo przyzwoicie, samochód fajnie się zbiera a silnik oraz układ wydechowy dają przyjemny dźwięk. Co do spalania to w cyklu miejskim po przejechaniu 300 km od nowości 10,7 l/100km, trasa przy przepisowej jeździe (nie autostrada) 7,2 l.

Moze jak się samochód ułoży za jakiś czas to te wartości trochę opadną. 

 

Dzięki za opinię. Chętnie poczytam więcej wrażeń z jazd, bo na razie nie znalazłem innych testów tej wersji silnika.

Nawiązując do ciekawego offtopu dotyczącego wnętrza generacji b9 - uważam, że jest to najciekawsze stylistycznie i ergonomiczne wnętrze, wszystko jest w miarę dostępne i poukładane. Zastąpienie większości przycisków ekranami uważam osobiście za błąd. Natomiast wszystko wskazuje, że tego właśnie oczekują klienci albo wymusza konkurencja. Ja jestem zadowolony bo dzięki tym zmianom w bazowej wersji otrzymam dopracowane zagary analogowe :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia odnośnie spalania są podobne jak kolegi @Andik1970. Z samego silnika jestem bardzo zadowolny zarówno z osiągów jak i dźwięku który jest naprawdę przyjemny dla ucha. Bardzo miło zaskoczył mnie obustronny wydech. Spodziewałem się zaślepek z dwóch stron z których jedna ma poprowadzony wydech a tu taka niespodzianka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można się czegoś przyczepić, jednak z mojego punktu widzenia i bardzo szerokiej historii motoryzacyjnej ( na obejrzenie której serdecznie zapraszam)

https://www.autowcentrum.pl/kierowca/andik35/

mogę powiedzieć, że za takie pieniądze audi zrobiło naprawdę przyzwoity samochód w którym zwrócono uwagę na liczne szczegóły (piękny grill, wyciszenie dwóch wydechów, atrakcyjnie wyglądające dodatki w opcji s-line i jeszcze kilka innych). Jazda tym samochodem to prawdziwa przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 20:41, Andik1970 napisał:

z mojego punktu widzenia i bardzo szerokiej historii motoryzacyjnej ( na obejrzenie której serdecznie zapraszam)

https://www.autowcentrum.pl/kierowca/andik35/

Ale kolekcja! Szacunek i gratulacje. Skoro tak doświadczony kierowca mówi, że silnik jest ok, to już mogę spać spokojnie :] W końcu było do czego porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? ... jest jedna rzecz która irytuje mnie w tym samochodzie to zbyt czuły system „ start - stop „ Przy połączeniu z automatyczną skrzynią biegów w ruchu miejskim zachowuje się jakby nie kontrolował sytuacji. Jeszcze dobrze samochód nie zatrzyma się a już silnik jest wyłączony, dosłownie ułamek sekundy później dotykając gazu uruchamia się ponownie powodując w odczuciu kierowcy konflikt z tym co chce zrobić skrzynia w momencie uruchamiania silnika oraz kierowca naciskając pedał gazu i system auto hold. Jakieś to takie niedopracowane w współdziałaniu tych systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego trzeba go dezaktywować na stałe i mieć święty spokój ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jedrekx napisał:

dlatego trzeba go dezaktywować na stałe i mieć święty spokój ;)

Zrobiłem to w pierwszej kolejności na samym początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...