Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie sterownika centralnego zamka w A4 B5 - opis i zdjęcia


MENTOS

Rekomendowane odpowiedzi

Prezesik dzieki za podpowiedz ^^ Z domykaniem szyb bede sie bawil jak troszke sie ociepli bo jak narazie nie chce mi sie bawic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesik dzieki za podpowiedz ^^ Z domykaniem szyb bede sie bawil jak troszke sie ociepli bo jak narazie nie chce mi sie bawic :D

Nie ma co sie bawić kabelek do masy z bezpiecznikiem na wszelki niewypadek i lecisz wszystkie kabelki przy otwartych szybach i znajdziesz w jedna chwile :)

Max 30 minut roboty z podłączeniem :)

Dostałem takie cudo + instrukcję proszę o wyjaśnienie jak podłączyć to aby prawidłowo działało. Potrzebuje tylko otwieranie, zamykanie i kierunkowskazy nic więcej. Do której instrukcji się zastosować

Imgur: The most awesome images on the Internet

Masz instrukcje sterowanie minusem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, pany pomocy... w mojej b5 przedlift z 1995r, kod silnika adr motorek 1.8 mam problem z centralnym. Nie znalazłem nic na odpowiedz w tematach o centralnym. Ale do rzeczy. pewnego dnia podchodzę do auta wyje alarm, no to go rozbrajam, kierunki migły i tu problem drzwi dalej zablokowane. ok wkładam kluczyk otwieram i znowu zdziwko otworzyły się tylko drzwi kierowcy. Nie działaja lampki po otwarciu drzwi na pompie centralnego nie ma zasilania, bezpieczniki dobre. Co moze być przyczyną? Dodam ze sterownik od alarmu nie oryginalny. Czy moze być wina alarmu ze nie podaje prądu na pompkę centralnego zamka?

Pomózcie nie wiem gdzie szukać juz


Juz znalazlem awarie I usunalem pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI ATH-UL01 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Od razu z samochodem miałem zainstalowaną centralkę Noxon T5 z alarmem ale nie było domykania szyb. W aucie mam tylko dwie przednie elektryczne szyby i chciałbym podłączyć wolny czerwony przewodzik zaznaczony na foto żeby po przycisnięciu dlużej przycisku zamykania te szyby się domknęły. Czy wystarczy abym tak jak w pierwszym poscie swój czerwony cienki kabel wpiął do tej kostki przy nogach?

6gdw75bf.jpg

nemckv4q.jpg

Dobra juz ogarnąłem

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, kupiłem sterownik Maxicar 686-13027. Podłączyłem zgodnie z pierwszym postem (kolory kabli oczywiście się różnią) i mam problem, bo odskakuje mi klapa jak otwieram auto z pilota. Dodam, że reszta działa jak należy, nawet domykanie szyb. Siedziałem dłuży czas i po prostu nie wiem gdzie jest błąd. Skończyło się tak, że odpiąłem kostkę od centralnego zamka w klapie.

Schemat: http://imgur.com/4p5G6vZ

Z kabli, które wiszą luzem zostały mi szary, zielony, fioletowy.

Macie pomysły jak to naprawić? Chciałbym, żeby klapa się odblokowała, ale dopiero po naciśnięciu przycisku na niej lub przytrzymaniu przycisku na pilocie odskakiwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik tylko dla modeli, które były wyprodukowane od połowy 96r i dalej. B5-tki wyprodukowane wcześniej czyli jak moja, miały kable innych kolorów i niektóre w innym miejscu. Także poradnik trochę niedopracowany, należy dodać w jakich dokładnie latach były produkowane modele z taką instalacją jak w poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma problem otóż kopiłem sterownik podłączam według instrukcji i nic. Chce podlączyc tylko sterowanie zamkiem i migacze i gdy wszystko podlaczone centlaka tylko cyka i swieci sie dioda juz wszystkie możliwe kable od centralnego zamka podpiąłem i dalej nic tylko cykanie. Pomocy Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy jest możliwość by przycisk który służy do otwierania klapy bagażnika podłączyć tak by po naciśnięciu zapalało się oświetlenie wnętrza tak jak po otworzeniu drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.elmax-alarmy.pl/photo/ster_lb402kpl.jpg

Kupiłem taki sterownik podłączyłem według instrukcji kolegi z pierwszego postu działa ok tylko przy otwarciu z pilota otwiera mi tylną klape w avancie co zrobić by nie otwierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie donośnie sterownika centralnego zamka. Otóż kupiłem sterownik który ma jeden kabel od kierunkowskazów i problem polega na tym, że nie wiem jak podłączyć, gdyż mam w Audi a4 b5 2 kable od kierunkowskazów (lewy/prawy) jak podłącze kable od kostki z 1 kabelkiem sterownika centralnego to pali bezpiecznik ze świadomego powodu. Czy może ktoś pomóc odnośnie tego problemu ? Miał ktoś podobną sytuację ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma jeden kabel od kierunkowskazów

dolutuj dwie diody prostownicze np 6A oznaczenie 6A10 i masz wyjścia na dwie linie kierunkow, lewa strona kierunków i prawa strona kierunków

albo przekaźniki typ 561 albo mikro przekaźnik z dwoma stykami np taki: https://www.google.pl/search?q=mikro+przekaznik+12v&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=nPNbWNnEFcHb8Ae5g6KoCg i tak samo uzyskasz dwa wyjścia.

Wątek stary, ale nikt nie pokusił się o wpięcie w PCB V94 czyli pompki central-zamka, jest na niej cud przekaźnik który steruje bezpośrednio silniczkiem pompki, i temat zamknięty. Częsta praktyka stosowana w golfach dwójkach i trójkach, audi wszelkiej maści, cygara, setki, osiemdziesiątki i inne produkty na kompresorach.

Dodatkowo w nowszych

modelach jest wszystko we wtyczkach pompki, zasilania, kierunki no i sławetne sterowanie centralem....

Schematy ELSA do wyłapania na internetach, multimetr w rękę i montaż w moment opanowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź, jestem w takich sprawach mało obeznany ale wreszcie nie będę musiał kombinować i zastosuje prawdopodobnie przekaźnik 561. Dzięki wielkie za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź, jestem w takich sprawach mało obeznany ale wreszcie nie będę musiał kombinować i zastosuje prawdopodobnie przekaźnik 561. Dzięki wielkie za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Pozdrawiam ;)

przekaźnik 561

jeden przekaźnik nie podoła, ma jeden styk, i dalej będziesz w punkcie wyjścia,

diody lutujesz tak http://i1244.photobucket.com/albums/gg567/albi888/diody_zpsca7b63c7.png

i sprawucha załatwiona.

A jak chcesz z przekaźnikami to tak: http://i1244.photobucket.com/albums/gg567/albi888/przek_zps841dedde.png

Grafiken von hier ausgeliehen: http://www.audi80.pl/topics74/b3-b4opis-instalacji-sterownika-centralnego-zamka-z-pilota-vt36493.htm

Powodzenia.

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden przekaźnik nie podoła, ma jeden styk, i dalej będziesz w punkcie wyjścia,

diody lutujesz tak http://i1244.photobucket.com/albums/gg567/albi888/diody_zpsca7b63c7.png

i sprawucha załatwiona.

A jak chcesz z przekaźnikami to tak: http://i1244.photobucket.com/albums/gg567/albi888/przek_zps841dedde.png

Grafiken von hier ausgeliehen: http://www.audi80.pl/topics74/b3-b4opis-instalacji-sterownika-centralnego-zamka-z-pilota-vt36493.htm

Powodzenia.

Okej, teraz rozumiem w takim razie diody będą najprostszym dla mnie rozwiązaniem. Wielkie dzięki. Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wlasnie wzialem sie za montaz sterownika zgodnie z opisem z pierwszego postu, ale trafilem na zagadke, wiem ze sterowanie pneumatycznym wymaga czasu sterowania 3,5 w instrukcji mam napisane "Przestawic w zaleznosci od wykorzystania jumper J1 w pozycje 0,5s lub J2 3,5s" tylko gdzie ten caly jamper? na obudowie nic nie widze...mam go juz na starcie rozpolowic :decayed:

sterownik.png

EDIT:
rozpolowilem i w srodku jest zworka :facepalm:

Edytowane przez pdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobić żeby klapa bagażnika otwierała się osobno a nie razem z drzwiami?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2009 o 15:19, MENTOS napisał:

Po długich oczekiwaniach sprzedawca odezwał się i przeprosił za instrukcje do sterownika,przez pomyłkę wysłał z innego sterownika.

To instrukcja montażu i schemat które dostałem dziś emailem :

:kox: KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ! :kox:

6403b8bad2802c07m.jpg

4e616dec43781376m.jpg

Może komuś się przyda.

według której opcji z tego shematu podłaczyłes bo mi tylko kieruki mrygaja a pompka nie reaguje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...