Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie sterownika centralnego zamka w A4 B5 - opis i zdjęcia


MENTOS

Rekomendowane odpowiedzi

Co do immo powinno wystarczyć przełożenie pestek ze starych kluczyków do nowych

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub wizyta u klucznika na dorobianie grotów i kodowanie pestek.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jest ten problem właśnie że mam jeden kluczyk tylko od momentu zakupu ;/ i właśnie chciałbym sie dowiedziec co mnei czeka jak bym chciał dorabiac te kluczyki z pilotem w scyzoryku jak te z aukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spokojnie pestki do immo mozesz dorbic u majstra koszt do robienia 1 około 80pln bynajmniej u mnie w wiosce

By HTC Desire 820

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sciagnac te plastiki aby dostac sie do kostek? Nie chce czegos polamac...

Edytowane przez Nygys019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ogarnolem plastik (nie zauwazylem zaslepionej srubki). Mam natomiast problem bo nie mogę podłaczyć tego sterownika... mam a4 b5 z 96r i podlaczylem sterowanie 2xmasa pod tą kostkę nad pedalami, ale zero reakcji na zamku. Potem doczytalm ze moze nie dzialac bo w pierwszych modelach jest sterowanie w kostce po lewej (i to się zgadza) podobno tu ma byc podpiete wyzwalanie + i -.Na kostce znalazlem przewod od pompki i tutaj mam problem bo nie wiem jak mam to podlaczyc? W instrukcji do schematu wyzwalania + i- jest tak:Jeden przewod to zamknij/otworz ,drugi +12V i dwie masy.Czy jak rozetnę ten przewod od pompki centralnego mam pod jeden koniec wpiąć zamknij/otworz a pod drugi koniec podpiąć przewod +12V ? Nie chce kombinować zeby nie spalić czegos dlatego będe wdzieczny za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał może problem z otwierająca się klapą bagażnika razem z otwieraniem drzwi z pilota ? Po zamontowaniu sterownika centralnego zamka ? Wszystko ładnie mi działa tylko ta klapa otwiera mi się razem z zamkiem w drzwiach. Klapa unosi się jak po otwarciu przyciskiem przy klapie. Widziałem ktoś miał taki problem, ktoś poradzi ? Podlaczylem otwieranie do tej fioletowej kostki pod stopami, pierwszy pin po prawo na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wszystko podłączyłem jak w pierwszym poście i wszystko super hula :D

Mam jednak pytanie. Chciałbym podłączyć domykanie szyberdachu z kluczyka, i tutaj nasuwa mi się pytanie i prośba. Czy wie ktoś który przewód (jaki kolor) jest od sterowania szyberdachem ? Wiem że muszę go połączyć z zielonym przewodem z centralki. Jeśli ktoś miałby zdjęcie tej kostki ewentualnie podał mi kolory przewodów w tej kostce i kolor przewodu w który miałbym się wlutować, aby sterować szyberdachem, byłbym wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wszystko ładnie chodzi według opisu , ale jest problem z domykaniem szyb ponieważ nie mam kabla czerwono brązowego w kostce jest jakiś inny podpinam się pod niego ale szyby się nie zamykają :(

Kabel o innym kolorze sprawdzałem miernikiem i pojawia wię wywołanie napięcia (-) ale szyb nie zamyka po podłączeniu do zielonego przewodu :huh: proszę o pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, domykanie szyb i szyberdachu

Bym nie pisał gdybym nie sprawdził ;)

Podłączyłem wszystko według drugiego schematu w tym temacie i zamyka mi szyby do polowy a szyber do konca , okazało się ze nie mam zasilania (-) na zielonym kablu idącym z centralki. Nie mam pojęcia dlaczego :/

Edytowane przez Hiper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko zabieram sie na dniach za instalowanie tego sterownika i chcialbym sie dowiedziec czy sterowanie jest z minusa a moze z masy ? Autko to Audi A4 B5 98 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam ori alarm to nic nie będzie jak podlacze centralke ??

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy, pierwszy raz to robiłem i nie wiem co dalej ;D
Otóż zakupiłem sterownik zamka centralnego Bloker STig, podłączyłem zgodnie z instrukcją (B5 ma sterowanie masą tj. minusem tak? ) tj:
* pomarańczowy kabel z sterownika do zielono-czerwonego,
* biały kabel do zielono-czerwonego,
*pomarańczowo-czarny do niebiesko-czerwonego,
*biało-czarny do niebiesko-czerwonego
*czerwony i czarny (odpowiedzialny za zasilanie) do + i - odchodzącego z radia,
* dwa żółte złączone i podłączone do śruby karoserii samochodu.

Po podłączeniu sterownika przyszedł czas na test...
Otóż test wypadł negatywnie, ponieważ drzwi ani się nie zamykają ani nie otwierają. Przy naciśnięciu pilota słychać ze sterownika "cykanie" (co by świadczyło o tym, że jest dobrze podłączony aczkolwiek elektrykiem nie jestem). Wpiąłem nawet diodę, aby zobaczyć czy po naciśnięciu przycisku zamykania dioda mruga i mruga...

Podsumowując sterownik podłączyłem wg. instrukcji, ale nadal nie działa ktoś coś potrafi poradzić? Napotkał się z takim problemem?
Normalnie jestem gotów wysłać piwko kurierem za trafną pomoc biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste złe podłączyłeś kabelki nie zawsze kolory u ciebie Misza sie zgadzać ja u siebie leciałem z kalblem podpiętym do masy i znalazłem co gdzie podłączyć

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego odpinalem kostki i sprawdzalem ktora za co odpowiada i metoda prob i bledow doszedlem jak to podlaczyc :D Tylko domykanie szyb mi nie dziala :D Mozliwe tez jest ,ze kabel od masy Ci sie odpial i sterownik nie dziala (ja tak mialem ). Jest troszke z tym zabawy ,ale naprawde warto a radocha z wykonanej roboty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domykanie szyb może nie działać bo np masa za krótko daje ze sterownika u mnie tak było . Poza tym do zamykania śluza dwa kable jeden tylko zamyka a drugi zamyka z szybami taka podpowiedz :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...