Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

Pawciu

Te Rohana na foto to jednak 11x20" ET30 a 10,5x20 ET25 to dedykowany size do RS4/5 B9 przez wielu producentów felg,

Pozdrawiam ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2019 o 15:51, turdzi napisał:

To prawda ale z kolei a skandynawii asfalt daje o wiele większe opory toczenia. Roznica do DE to prawie 0,5 Nawet do 1,0L.

Co wpływa też na zużycie opon, jest szorstko .

TURDZI  P4 słuchasz  ?    ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał:

Owszem, koszt mandatu to 50zl ale nie wiesz jednej rzeczy, ustawodawca przewidział kare do 5000zl za takie działanie. Trafisz drugi albo trzeci raz na tego samego policjanta i jedna ratę kredytu masz z głowy 

Bardziej połowę ;) Ale wiedziałem o tym. Natomiast naprawdę albo musiałbym cwaniakować albo nie wiem co musiałoby się stać żeby dostać aż taki mandat/grzywnę.. 

Jednak oczywiście jestem świadomy konsekwencji ;)

 

Ps. @turdzi jak stoisz z naciśniętym hamulcem i przerzucasz z D na R i tak dalej to czujesz wibracje najbardziej odczuwalne na pedale przy przełączaniu się biegu?

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem pewnie nie bo bym zwrócił uwagę, jak będę jechał to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW co będziesz robil z OEMowymi felgami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, turdzi napisał:

BTW co będziesz robil z OEMowymi felgami ? 

Na zimę zostawiam niestety ;) wiem, że byś chciał..

Daj znać w wolnej chwili bo już po doświadczeniach z a4 jestem wyczulony, a mam wrażenie, że mi na takich wysprzęglaniach itd coś uderza i wibruje. To na razie jest ledwo wyczuwalne ale nie wiem czy już coś się zaczyna czy to taka jest ta skrzynia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy auto żyje zawsze troche swoim życiem jak by sie nie starali nie ma dwóch takich samych :) Moja czasem zgrzyta jak stoję nierówno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były foty z niedzieli, to teraz kilka z soboty ;) 

612D525E-E3E7-41F6-8DA8-93D0C12208E2.jpeg

A33F8DFD-8FAE-4A32-BBEB-63E1F4EDFBE9.jpeg

164836A4-B174-46EF-A7E2-8762AD38AE4A.jpeg

8CFA78FC-A816-46AA-8FD8-A55BD21D4AB9.jpeg

7C406DA8-B29B-4CAB-9517-67186111B3F4.jpeg

6DA6B852-D443-46C0-94CE-5CA0F400B87C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piknie Panie :)

Szkoda że nie pojechałem bo na 1/4 mili nudy na maxa były

Ps. daj cynka jak coś ciekawego będzie organizowane

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdzi napisał:

Sprawdziłem nic nie wiruje z D na R.

Dzięki. Czyli jeszcze chwilę i będę walczyć znowu ze skrzynią.. Ja pierdziele, 5k km..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę do salonowej RS5 i zobaczę czy tam też to występuje. Ogólnie dwie rzeczy, ale zaznaczę, że to bardzo delikatne symptomy i jestem przewrażliwiony po tym co się działo z A4.

Gdy stoję autem i mam nogę na hamulcu wciśniętą to przy przełączaniu raz na D raz na R i tak kilka razy, czuję na pedale wyczuwalne drgania przy przełączaniu biegu i obroty falują. Praktycznie za każdym razem. 2 - takie same drgania czuje czasami przy hamowaniu gdy skrzynia jest rozsprzęglana. Delikatne wibracje odczuwalne na aucie.

Jak tak jest wszędzie i w każdym RS-ie to nie przeszkadza to raczej w ogóle, ale jak tak nie ma wszędzie tzn, że zaczyna się coś co będzie postępować w przyszłości..a to mnie już teraz wkurza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie z N na D obroty się zmienia bo zapinasz konwerter a więc musi być zmiana w obrotach bo wtedy skrzynia jest już spieta z silnikiem. Pamietaj że to ZF a nie Stronic a więc zasada działania jest inna. Odnośnie wibracji to nie wiem ale auto ma 5k i jest na prawdę mało prawdopodobne aby coś było nie tak. Ta skrzynia jest bardzo pancerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, turdzi napisał:

Przy zmianie z N na D obroty się zmienia bo zapinasz konwerter a więc musi być zmiana w obrotach bo wtedy skrzynia jest już spieta z silnikiem. Pamietaj że to ZF a nie Stronic a więc zasada działania jest inna. Odnośnie wibracji to nie wiem ale auto ma 5k i jest na prawdę mało prawdopodobne aby coś było nie tak. Ta skrzynia jest bardzo pancerna.

Dziś próbowałem na nówce rs5 sportback (500km przebiegu) i to samo jest. Jeszcze w jeździe zobaczę bo mam 8-go zrobić sobie rundkę przez rs4, rs3, s6/7. To porównam. Może faktycznie przesadzam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 13:29, Kosmita napisał:

Ceramika i folia ochronią samochód przed piaskiem, kamykami oraz tymi robalami.

ale masz gościu jakiś problem z kamykami ???

 

?

 

fajny wózek, gratuluję :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kamyk napisał:

ale masz gościu jakiś problem z kamykami ???

 

?

 

fajny wózek, gratuluję :)

ha ha :) Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję dziś polatać RS4 no i musze przyznać że jeździ to mega fajnie :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...