Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo rozsądne spalanie jak na takiego potworka - poziom spalania akceptowalny dla normalnego śmiertelnika - pomijając sam zakup pewnie serwis będzie najbardziej odczuwalny dla portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 100 km zrobiliśmy po mieście troche ostrzej i pol baku wciagnelo. Ale do 275 na autostradzie bylo. Takze jak trzeba to jesy czym a jak trzeba to mozna rozsadnie. Ideał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kosmita napisał:

Dziś 100 km zrobiliśmy po mieście troche ostrzej i pol baku wciagnelo. Ale do 275 na autostradzie bylo. Takze jak trzeba to jesy czym a jak trzeba to mozna rozsadnie. Ideał :)

Nie jest zblokowany do 250, czy kupiles jakas wersje z podniesiona blokada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 11:55, Bristol napisał:

i jakie wtedy miałeś wrażenia ?? 

banan z twarzy mi nie zszedł do końca dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Korton555 napisał:

Nie jest zblokowany do 250, czy kupiles jakas wersje z podniesiona blokada?

Z tego co pamiętam to pakiet RS Dynamic czy coś takiego - kilka bajerów + limiter przesunięty na 280. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 01:05, Kosmita napisał:

Spalanie po niemalże 1000km po samej trasie w dosyć dużym ruchu i dunamicznej jeździe z dziećmi (więc bez przesady) wyszło tak jak na fotce. Bak na 360km jest w 100% akceptowalny ;) 

7D05FE98-5F3D-470A-B2E3-2529BDCD7C74.jpeg

Ja z dziecmi na pokładzie to schodzę poniżej 9L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, miron78 napisał:

bardzo rozsądne spalanie jak na takiego potworka - poziom spalania akceptowalny dla normalnego śmiertelnika - pomijając sam zakup pewnie serwis będzie najbardziej odczuwalny dla portfela

Serwis jest dwa razy droższy niż zwykłego auta ale tam też różnica czy 4 czy 6 cylindrów.

Większy problem w tym że tego auta nie mogą dotykać mechanicy nie mający certyfikatu Audi Sport więc oczekiwanie na serwis trochę dłuższe przynajmniej u mnie.

Edytowane przez turdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Nawet głupiego oleju wymienić poza serwisem nie wolno?

A kto to sprawdzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kupuje RSa to stać go też na odpowiedni serwis w ASO a nie gdzieś poza i tyle kropka

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bristol napisał:

Jak ktoś kupuje RSa to stać go też na odpowiedni serwis w ASO a nie gdzieś poza i tyle kropka

Coś Ci się chyba pomyliło,  nikt nikomu nie musi mówić co ma robić że swoim autem za ile i gdzie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dev napisał:

Coś Ci się chyba pomyliło,  nikt nikomu nie musi mówić co ma robić że swoim autem za ile i gdzie.

To wiadomo :) 

To moje zboczenie ?  Że zawsze na Audi miałem wszystko udokumentowane w ASO nawet najmniejsze pierdoły.  Pomimo świadomości że poza ASO często robią lepiej i oczywiście taniej. Taka moja wada... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza ta 40ka w kółku tuż przy temperaturze zewnętrznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czyta aktualną dozwoloną prędkość (znak drogowy),

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem filmik jak korba przeleciała przez miskę w RSie :decayed: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dekiel 13 napisał:

Co oznacza ta 40ka w kółku tuż przy temperaturze zewnętrznej ?

ograniczenie prędkości jakie było na danym sczytane przez kamerę

 

2 godziny temu, Bristol napisał:

Jak ktoś kupuje RSa to stać go też na odpowiedni serwis w ASO a nie gdzieś poza i tyle kropka

przecież to niekoniecznie chodzi o koszty, ale czasami ASO bynajmniej nie są tymi odpowiednimi serwisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DonDżonson napisał:

ograniczenie prędkości jakie było na danym sczytane przez kamerę

 

przecież to niekoniecznie chodzi o koszty, ale czasami ASO bynajmniej nie są tymi odpowiednimi serwisami?

No niby tak ale z drugiej strony ktoś może pomyśleć że "oszczędzane" 

Ja już zostawiłem z 5K ponad porgramowo na wymiany oleju ale przynajmniej mam wszystko wbite i git.Prywatnie bym pewnie z 1/3 tej kwoty wydał ale bez papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, turdzi napisał:

Ja już zostawiłem z 5K ponad porgramowo na wymiany oleju ale przynajmniej mam wszystko wbite i git.Prywatnie bym pewnie z 1/3 tej kwoty wydał ale bez papierów.

a ja mam 3 nowe firmowe auta które duzo jezdzą i co 10000km mają wymienianą oliwę i mam w d... ASO, jezdze tylko na okresowe przeglady co 30 tkm

auta jadą z moimi filtrami i olejami

b-81044-212717-olej-silnikowy-fanfaro-67

 

gdy sam wymieniam to całkowity koszt wymiany oleju  jaki ponoszę w jednym aucie wynosi dokłądnie 150zł (olej 6 litrów 5W30, filtr Mann)

wszystko trwa raptem 15 minut

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

a ja mam 3 nowe firmowe auta które duzo jezdzą i co 10000km mają wymienianą oliwę i mam w d... ASO, jezdze tylko na okresowe przeglady co 30 tkm

auta jadą z moimi filtrami i olejami

b-81044-212717-olej-silnikowy-fanfaro-67

 

gdy sam wymieniam to całkowity koszt wymiany oleju  jaki ponoszę w jednym aucie wynosi dokłądnie 150zł (olej 6 litrów 5W30, filtr Mann)

wszystko trwa raptem 15 minut

 

No tak ale trzeba wziąć pod uwagę że nie każdy ma podnośnik czy kanał w garażu a także chęć a zwłaszcza czas żeby się babrac z czymś takim.

Inna kwestia jest taka że nie oddam auta za 600K Heniowi w stodole żeby zaoszczędzić parę złotych.Jacy by nie byli partacze w ASO to przynajmniej zawsze mam gwarancję i podstawę do roszczeń jak zrobią coś nie tak.

Poza tym robiłem parę wymian oleju w przypadkowych zakładach w innych autach i było narobione więcej szkód z tej okazji niż oszczędności wie jakoś się wyłączyłem.Moze to jest zaskoczenie tsk elementarna rzecz jak wymianę oleju też nie każdy potrafi jak życie mnie nauczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEV ten filmik ze zgubioną korbą to z niebieską RS3 8V?

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...