Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi RS5 Sportback 2.9 Bi-Turbo TFSI 450ps 600nm Nogaro Blue


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.07.2019 o 10:23, Kosmita napisał:

Dajcie spokój. Paliwo mnie teraz zżera.2500-3000 zł miesięcznie przy tylu km co ja robię to sporawo.. 

Nie narzekasz mówisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jedrekx napisał:

jeździłem w piątek RS5tką, jakiejś wielkiej różnicy w stosunku do Coupe nie odczułem. przyspieszenie jak dla mnie to kosmos (no tak, jeżdżę dieslami :decayed: ), generalnie fajne auto. ale czy warte prawie 600k - specyfikacja testowego auta to podobno ok 597 tys - to już bym się mocno zastanawiał.. ;) jak rozmawiałem z opiekunem Audi Sport to niby ok 5800 netto miesięcznie miałoby wyjść w racie, dużo.

No sporo jak się popatrzy na konkurencję ale tak na prawdę SB nie ma jej za bardzo bo żaden z konkurentów nie robi tego nadwozia w AWD. Dodatkowo RS5 daje najlepsze połączenie komfortu i osiągów ale to nie usprawiedliwia wysokiej ceny z kolei coś podobnego to już A7 czy Panamera a to sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, turdzi napisał:

Nie narzekasz mówisz :)

Turdzi, lubimy się ale nie róbmy takich rzeczy. Kopiujesz wycinki mojej wypowiedzi, usuwając z jej środka fragmenty oraz końcówkę aby przypasowało..

Po 1 pisaliśmy o marudzeniu, nie narzekaniu. To było marudzenie, że dużo pali? Raczej „Uśmiechnięta” odpowiedź na pytanie kolegi kiedy zakładam lpg. Po prostu wpierdziela tego paliwa i to jest fakt. Podzieliłem się nim. Ale w żadnym wypadku nie marudzę na ten temat. Forma mojej odpowiedzi nie jest również narzekaniem. 

Przy kopiowaniu mojej wypowiedzi usunąłeś moje uśmiechy oraz końcową konkluzję, która była pozytywna i również z uśmiechem, co całkowicie zmieniło obraz wypowiedzi.

Podsumowując pali dużo ale daje jeszcze większą frajdę z jazdy i takie mam podejście do tematu ;) 

Edytowane przez Kosmita
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 22:41, Bristol napisał:

Jutro wrzucę zdjęcie szaraka :) 

Co ze zdjęciami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosmita mnie tylko chodzi o to ze to nie wina samochodu ze duzo pali a kierowcy.

Kiedys tak mozna bylo narzekać. Takie EVO czy STI paliło 15-18l bez znaczenia jak się jechało. Dziś takim RS3 czy RS4 schodzi się do spalania zwykłego A4 i to bez żaden napinki. Tyle w temacie z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy prawdzie w oczy, takich aut nie kupuje się z myślą o niskim spalaniu czy wolnej jeździe. Kupuje się je po to żeby mieć w końcu frajdę z jazdy, @Kosmita ją ma i nie ma.co drążyć tematu ;) 

swoją drogą Kosmita, planujesz jakiś wypad na Nürburgring?

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Langista napisał:

Spójrzmy prawdzie w oczy, takich aut nie kupuje się z myślą o niskim spalaniu czy wolnej jeździe. Kupuje się je po to żeby mieć w końcu frajdę z jazdy, @Kosmita ją ma i nie ma.co drążyć tematu ;) 

swoją drogą Kosmita, planujesz jakiś wypad na Nürburgring?

Na pewno nie swoim autem :) Ale na tor Łódź pewnie skoczę z jakimś szkoleniem udoskonalania jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na co dzień jeździsz bez rejestracji z przodu? Nie było problemów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to zastanawiało, niby europejska wersja ma na grillu podkładkę pod rejestrację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.lexlege.pl/prawo-o-ruchu-drogowym/art-132/

Cytat

8. W przypadku, o którym mowa w ust. 4, zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie. 

Innymi słowy - jeśli masz usterkę (np. brakująca tablica rejestracyjna), którą naprawisz jeszcze podczas kontroli (czytaj: zamocujesz tablicę), to policja nie ma prawa zatrzymać Ci dowodu rejestracyjnego.

Ale to tylko kwestia zatrzymania dokumentu. Przed ewentualnym mandatem za nieprawidłowe oznakowanie samochodu nie chroni. Maksymalna grzywna, wg. Art 97 Kodeksu Wykroczeń to niemało, bo 3 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę bez. Wywaliłem tą podkładkę. Czepiają się czasami.

Na razie raz miałem zatrzymanie ewidentnie przez blachę. Mam takie wąsy wkładane w grill i w ciągu minuty jestem w stanie założyć blachę. Raz musiałem to faktycznie zrobić ale bez mandatu. Jak się gada z nim bez cwaniakowania to jest luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie felgi chcę zarzucić na przyszły sezon. BCF kute. 20" szerokie na przynajmniej 10" lub 10,5". Oczywiście w gloss black.

Podejdą?

b8fa598e3fdeac6020839a5d2be24ec1.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kosmita napisał:

Jeżdżę bez. Wywaliłem tą podkładkę. Czepiają się czasami.

Na razie raz miałem zatrzymanie ewidentnie przez blachę. Mam takie wąsy wkładane w grill i w ciągu minuty jestem w stanie założyć blachę. Raz musiałem to faktycznie zrobić ale bez mandatu. Jak się gada z nim bez cwaniakowania to jest luz.

Bo w 90% przypadków, to jakie mamy podejście do policjanta odbija się dwukrotnie :)

Kuzyn też miał podrobioną Vectrę, auto na zloty tylko, więc zderzak przedni nowy bez dziur na tablice ładnie wygląda. Po Raceizmie jak ze stadionu wypuścić co drugie auto za tablice nie chcieli, ogarnął sobie trytki i jak się czepiali to złapał spinkami i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że podejdą i wzór i rozmiar np. 10,5 x 20" ET25. Podobny wzór do Rohany RFX11 Pozdrawiam ?

audi-rs5-rohana-rfx-11-gloss-black-wheel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kosmita napisał:

Jeżdżę bez. Wywaliłem tą podkładkę. Czepiają się czasami.

Na razie raz miałem zatrzymanie ewidentnie przez blachę. Mam takie wąsy wkładane w grill i w ciągu minuty jestem w stanie założyć blachę. Raz musiałem to faktycznie zrobić ale bez mandatu. Jak się gada z nim bez cwaniakowania to jest luz.

U nas nie ma cudowania, łapie policja i SG za brak tablic. Trzepią nawet nowożeńców za zakładanie tabliczek "Młoda Para", nie ma zmiłuj.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dev napisał:

U nas nie ma cudowania, łapie policja i SG za brak tablic. Trzepią nawet nowożeńców za zakładanie tabliczek "Młoda Para", nie ma zmiłuj.  

To nie cudowanie. Jak złapią to się zakłada i już. Nic więcej nie mogą Ci zrobić poza mandatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 15:52, black4 napisał:

Pewnie, że podejdą i wzór i rozmiar np. 10,5 x 20" ET25. Podobny wzór do Rohany RFX11 Pozdrawiam ?

audi-rs5-rohana-rfx-11-gloss-black-wheel

Te też biorę pod uwagę ;) tylko 10,5 to szerokie już jednak. Chyba skłaniam się do 10”

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kosmita napisał:

To nie cudowanie. Jak złapią to się zakłada i już. Nic więcej nie mogą Ci zrobić poza mandatem.

Owszem, koszt mandatu to 50zl ale nie wiesz jednej rzeczy, ustawodawca przewidział kare do 5000zl za takie działanie. Trafisz drugi albo trzeci raz na tego samego policjanta i jedna ratę kredytu masz z głowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...