Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

No ja mam 312mm... ogolnie tarcze oz malo dostępne z powodu tego iz pekaly...

Wysłano z Galaxy S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No ja mam 312mm... ogolnie tarcze oz malo dostępne z powodu tego iz pekaly...

Wysłano z Galaxy S5

Gdzie pękały? Mieszkasz w DE?

Ja na swoim przykładzie widzę że Ferodo daję radę . dzisiaj kolejne kilka hamowań z ponad 190km/h do świateł i dym z hamucly jak się zatrzymałem i nic :decayed:

Nie będę nikomu polecał OZ bo moim zdaniem nie warto przepłacać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mieszkam w de...

No to masz problem :decayed: Na pewno nie zakładaj tego zestawu ate co pisałeś. Poszukaj u siebie jakiegos trw czy brembo. Nie wiem jak z dostępnościa ferodo w de ale myślę że chyba są :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Dev moze u mnie przyczyna wyebania tarcz znowu..... sa klocki ori audi do tarczy 345 oz? nie byly one jakos specjalnie drogie ale juz sam nie wiem , jakbym zalozyl ate lub ferodo bylo by lepiej?

Tarcz ferodo 345mm nie dostaniesz. Klocki natomiast tak. jak chcesz to wal :hi:

nie chodzi mi o tarcze ferodo Endrju ..... tarcze mam nowki oz 345 .... tylko mialem do nich zalozone ori klocki audi .....hamulce docieralem ......przez jakis czas bylo ok i teraz zaczyna mi bic przy hamowaniu coraz gorzej znowu , i zastanawiam sie czy przez te klocki mi tarcz nie wyebalo ....teraz tak ciekawy jestem czy jakbym przetoczyl te tarcze (bo nie chce co 4 miesiace zmieniac tarcz ) i zalozyl do nich klocki ferodo lub ate byla by poprawa czy za jakis czas nie bedzie tak samo

pod żadnym pozorem nic nie przetaczaj, stracisz z miejsca gwarancje. Raczej przez klocki Ci tarcz nie pokrzywiło.

Albo nieprawidłowy montaż albo nieprawidłowa eksploatacja. Skoro dla Audi wszyscy mówią że robi ferodo galfer pagid to powiedz co zmieni wymiana klocków oem na ferodo bądź galfer ?:))

Pozdrówki

marcin

Kmiot w DE jak poszukasz to znajdziesz heble taniej niż u nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....


Kmiot w DE jak poszukasz to znajdziesz heble taniej niż u nas :)

wiem ze taniej :) tylko pytanie jakie :D kazdy mowi co innego hehe. dla kazdego inny producent lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ATE wydało oficjalne oświadczenie że klocków ATE ceramic nie można łączyć z nacinanymi lub nawiercanymi tarczami :hi:

Ale połączenie klocków ATE Ceramic z tarczami Zimmermann Sport klienci bardzo chwalą, osobiście też testowałem i bez zastrzeżeń ;)


Ale szczerze mówiąc nie sądze żeby oryginalne klocki były przyczyną bicia. pRzecie to galfer albo Ferodo z oznaczeniami OOOO :wink:

Może być też Pagid lub Jurid a od 2011/2012 roku również Zimmermann robi klocki dla Audi na pierwszy montaż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Dev moze u mnie przyczyna wyebania tarcz znowu..... sa klocki ori audi do tarczy 345 oz? nie byly one jakos specjalnie drogie ale juz sam nie wiem , jakbym zalozyl ate lub ferodo bylo by lepiej?

Tarcz ferodo 345mm nie dostaniesz. Klocki natomiast tak. jak chcesz to wal :hi:

nie chodzi mi o tarcze ferodo Endrju ..... tarcze mam nowki oz 345 .... tylko mialem do nich zalozone ori klocki audi .....hamulce docieralem ......przez jakis czas bylo ok i teraz zaczyna mi bic przy hamowaniu coraz gorzej znowu , i zastanawiam sie czy przez te klocki mi tarcz nie wyebalo ....teraz tak ciekawy jestem czy jakbym przetoczyl te tarcze (bo nie chce co 4 miesiace zmieniac tarcz ) i zalozyl do nich klocki ferodo lub ate byla by poprawa czy za jakis czas nie bedzie tak samo

pod żadnym pozorem nic nie przetaczaj, stracisz z miejsca gwarancje. Raczej przez klocki Ci tarcz nie pokrzywiło.

Albo nieprawidłowy montaż albo nieprawidłowa eksploatacja. Skoro dla Audi wszyscy mówią że robi ferodo galfer pagid to powiedz co zmieni wymiana klocków oem na ferodo bądź galfer ? :))

Pozdrówki

marcin

Kmiot w DE jak poszukasz to znajdziesz heble taniej niż u nas :)

Marcin w sumie juz nie wiem szukam wszystkich mozliwych przyczyn, jako ze wczesniej mialem taki sam problem chociaz wtedy mialem zestawuzywany to nie dziwilem sie temu, a teraz montaz prawidlowy jak najbardziej , eksploatacja rowniez, docieralem jak zalecal producent , nie bylo zadnych gwaltownych hamowan .....a tarcze i tak pogielo , jak sa zimne to jeszcze w miare ale jak sie rozgrzeja to masakra, dziwie sie poniewaz nie ma na nich praktycznie sladow uzytkowania klocki biora rowno , no wszystko jest ok a znowu to samo , dlatego nie wiem sam co juz myslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE wydało oficjalne oświadczenie że klocków ATE ceramic nie można łączyć z nacinanymi lub nawiercanymi tarczami :hi:

Ale połączenie klocków ATE Ceramic z tarczami Zimmermann Sport klienci bardzo chwalą, osobiście też testowałem i bez zastrzeżeń ;)

Ale szczerze mówiąc nie sądze żeby oryginalne klocki były przyczyną bicia. pRzecie to galfer albo Ferodo z oznaczeniami OOOO :wink:

Może być też Pagid lub Jurid a od 2011/2012 roku również Zimmermann robi klocki dla Audi na pierwszy montaż ;)

Zimmermann nie robi klocków na pierwszy montaż. tarcze owszem

Nie wiem czemu klienci chwalą ate ceramic. Dla mnie do oddanie 100zł na komplecie marketingowi firmy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zimmermann nie robi klocków na pierwszy montaż. tarcze owszem

Od 2011/2012 robi, między innymi dla Audi, BMW, Mercedes'a i Porsche a w tym roku podpisali też umowę z Land Roverem :)


Nie wiem czemu klienci chwalą ate ceramic. Dla mnie do oddanie 100zł na komplecie marketingowi firmy :hi:

Jestem podobnego zdania ;) Jak już klocki o jasnej mieszance, których pyłu nie widać na alusach to lepiej Jurid White, często wychodzi wiele taniej niż ATE Ceramic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może być też Pagid lub Jurid a od 2011/2012 roku również Zimmermann robi klocki dla Audi na pierwszy montaż

masz jakieś info w jakich referencjach ?

Wiemy że klocki zimmermanna są jakie są :), filtron też robi filtry na 1 montaż do vaga. Z tego co pamiętam to jedną sztukę, powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


masz jakieś info w jakich referencjach ?

Nigdy o konkretne referencje nie pytałem ale wiem, że bardzo dużo nowych Audi wyjeżdża z tymi klockami z fabryki.

Przy najbliższej okazji poproszę o kilka przykładowych referencji.


Wiemy że klocki zimmermanna są jakie są :)

No właśnie widzę, że na tym forum nie cieszą się dobrą opinią ale generalnie to powiem Ci, że nie można się do nich przyczepić, cenowo w wielu przypadkach wypadają bardzo fajnie. Jakościowo z moich doświadczeń nie ustępują niczym klockom Ferodo i na równi z nimi stawiam te klocki. Mamy też już ogromną rzeszę klientów, która po przetestowaniu klocków Zimmermannn nie chce innych klocków :) No ale wiadomo, nie ma produktu idealnego, który by podpasował każdemu. Stosujemy te klocki również w mocniejszych autach, które są czasami użytkowane na torze np Audi z serii S oraz RS, BMW z serii M i w połączeniu z tarczami Zimmermann Formula Z robią na prawdę furore i nie jest to jeden czy dziesięć przypadków a sporo więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na lokalnym rynku klocki zimmermanna zupełnie nie są popularne, w Niemczech sytuacja ma się tak samo. Po tym jak w fabryce Lumaga można było zobaczyć klocki zimmermanna to też raczej stawianie ich na równi z firmą która jest w heblach od zawsze jest lekkim naciągnięciem. Cenowo breck też super wychodzi, całkiem nieźle hamuje ale nie pozycjonuje się go tak wysoko jak ate,pagid lub ferodo. Daj znać które referencje oem audi teraz są produkcji zimmermanna, zakładaam że nie klocki do caddyego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziku byli u Ciebie ludzie z brecka?

Mają fajną apkę na androida dla warsztatów. Jest tablica z najpopularniejszymi klockami z kodami QR i zczytujesz go telefonem i w ten sposób jeśli masz numer klienta u ich dystrybutora automatycznie się zamawiają :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie byli, my jesteśmy małym sklepem i do takich nie trafiają:), mój dobry znajomy dystrybutor brecka jest mi bardzo cennym źródłem informacji z pierwszej ręki jak i z ichniejszej fabryki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


u nas na lokalnym rynku klocki zimmermanna zupełnie nie są popularne

To owszem, zgodzę się ale jeśli chodzi o sprzedaż internetową no to jak średnio dziennie sprzedajemy np 40 kompletów to w okolicach 20 jest to właśnie OZ, ludzie bardzo dużo o to pytają :)


stawianie ich na równi z firmą która jest w heblach od zawsze jest lekkim naciągnięciem.

Jasne, masz racje ale swojej opinii nie opieram na tym co kto gdzie i dla kogo a na tym jak się klocki spisują w użytkowaniu, testowałem na prawdę przeróżne klocki w połączeniu z różnymi tarczami i tak jak tu już wiadomo, że tarcze Zimmermann to czołówka (swoją drogą to miło czytać to po 20 latach od tego jak zaczęliśmy zwozić do Polski pierwsze komplety tych tarcz :) ) to w połączeniu z tymi tarczami klocki Zimmermann nie wypadają gorzej w różnych testach, warunkach itp niż klocki Ferodo ;) Poza tym tak jak pisałem, chłopaki z WLKP i okolic, którzy śmigają po torze w PZN na prawdę bardzo chwalą te klocki w połączeniu z tarczami Formula Z, oczywiście jeśli chodzi o bardziej budżetową wersję no bo jednak mistrzostwem są te tarcze w komplecie z DS'ami :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramiczne to wydatek nie setek a tysięcy złotych :decayed:

A tak serio, masz pewnie na myśli klocki "ceramiczne" czyli z domieszką ceramiki np ATE Ceramic lub Jurid White. Jeśli zależy CI tak bardzo na czystych felgach to owszem można kupić ale wydajesz dwa razy tyle co za normalne dobre klocki a jedyna różnica to właśnie czystsze felgi z powodu zastosowania jasnej mieszanki ciernej. Warto ? Sam zdecyduj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...