Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

ATE srate, przepłaciłem. Moja opinia o nich to kicha czarne plamki sie porobiły na tarczach, pył z klocków sie osadza niemiłosiernie na feldze, hamuja ok ale estetyka minus wielki.

Powoli znikaja te plamki ale żeby nowe tarcze i klocki ATE i takie coś srajs, wydany hajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ATE srate, przepłaciłem. Moja opinia o nich to kicha czarne plamki sie porobiły na tarczach, pył z klocków sie osadza niemiłosiernie na feldze, hamuja ok ale estetyka minus wielki.

Powoli znikaja te plamki ale żeby nowe tarcze i klocki ATE i takie coś srajs, wydany hajs.

miałem to samo na starych tarczach ate, ale myślałem ze to wina klocków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie tarcz i klocków hamulcowych. Auto Audi a4 b7 2005 19tdi. Mam upatrzone trzy zestawy tarcz i klocków hamulcowych przód. Proszę o pomoc, podane ceny dotyczą kompletu.

1. tarcze matowe ATE PowerDisc + klocki ATE cena 435 zł

2. tarcze Brembo + klocki Brembo P85085 cena 396 zł

3. tarcze Bosch + klocki Bosch cena 314 zł

Jeszcze planuje wymienić płyn hamulcowy na nowy Dot 4 Bosch !

Wszystkie tarcze zwykłe wentylowane bez żadnych nacięć ! do normalnej jazdy.

Które wybrać, może jakiejś innej firmy ? Proszę o pomoc

Edytowane przez zak2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie tarcz i klocków hamulcowych. Auto Audi a4 b7 2005 19tdi. Mam upatrzone trzy zestawy tarcz i klocków hamulcowych przód. Proszę o pomoc, podane ceny dotyczą kompletu.

1. tarcze matowe ATE PowerDisc + klocki ATE cena 435 zł

2. tarcze Brembo + klocki Brembo P85085 cena 396 zł

3. tarcze Bosch + klocki Bosch cena 314 zł

Jeszcze planuje wymienić płyn hamulcowy na nowy Dot 4 Bosch !

Wszystkie tarcze zwykłe wentylowane bez żadnych nacięć ! do normalnej jazdy.

Które wybrać, może jakiejś innej firmy ? Proszę o pomoc

coś nie sądzę ze ten pierwszy zestaw kupisz za 435zl. Sama tarcza pd pewnie około 180zl /szt:whistling:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki w poprzednich postach polecali zestawy Ferodo, ewentualnie kombinację: tarcze Otto Zimmermann + klocki Ferodo DS Performance,

Ja z kolei przymierzam się do słapa (1.6, ADP) ze standardowych 280/13 na 288/28. Mam używane tarcze z kompletnymi zaciskami Ate i klockami Jurida (9275 79).

Tylko zaciski w całości, razem z klockami zostały zdjęte z tarcz i nie wiem którą tarczę do którego kompletu dopasować. Tarcze albo zaciski mają jakieś oznaczenia co do strony montażu?

Poza tym nie ma jakichś problemów przy takim słapie, jaki planuję? Tzn. przykręcam tarczę do piasty, zakładam i dokręcam zacisk z klockami, dokręcam przewód elastyczny, zalewam, odpowietrzam i już?

Wszystkie wymiary są tożsame? A co z maściami? Na piastę pod tarczę coś dać? Jakieś czyszczenie i malowanie zacisków?

Fotki:

http://postimg.org/image/dshyvy3gf/

http://postimg.org/image/olu2i7a4f/

http://postimg.org/image/8v8zokqv3/

http://postimg.org/image/4oo598r9b/

http://postimg.org/image/5s89l7bwf/

http://postimg.org/image/8wixhzsov/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze 1 sztuka 165 zł + 2 sztuka + 165 klocki byly tansze ale koniec aukcji all... Teraz już zestaw Ate za 495 zł

Zestaw Otto Zimmermann + klocki Ferodo DS Performance na aukcji kosztuje 457 zł

Więc co które lepsze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei przymierzam się do słapa (1.6, ADP) ze standardowych 280/13 na 288/28. Mam używane tarcze z kompletnymi zaciskami Ate i klockami Jurida (9275 79).

Tylko zaciski w całości, razem z klockami zostały zdjęte z tarcz i nie wiem którą tarczę do którego kompletu dopasować. Tarcze albo zaciski mają jakieś oznaczenia co do strony montażu?

Poza tym nie ma jakichś problemów przy takim słapie, jaki planuję? Tzn. przykręcam tarczę do piasty, zakładam i dokręcam zacisk z klockami, dokręcam przewód elastyczny, zalewam, odpowietrzam i już?

Wszystkie wymiary są tożsame? A co z maściami? Na piastę pod tarczę coś dać? Jakieś czyszczenie i malowanie zacisków?

zaciski oczywiscie sa lewe i prawe, odwrotnie raczej nie zalozysz

na klockach czasem jest oznaczenie

masz caly zestaw wiec stare pa-pa i zakladasz nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie ten drugi zestaw

ale to chyba coś nie ta cena. Same dsy pod 288 kosztuja około 400zl:whistling: Droższe niż pod 320:bag: chcesz w ogole wujek bo już przyszly?:naughty:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie porównanie :

1. tarcze Brembo + klocki Brembo P85085

2.tarcze Otto Zimmermann + klocki Ferodo DS Performance

które ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jarzma, klocki, tarcze tez sie znajda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki odezwę się po wakacjach.

A orientacyjny koszt kompletu- jarzma tarcze klocki :).

Ewentualnie też na tył ale tam mam ori A4 B6 1,9 Tdi AWX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie odezwiesz po wakacjach to Ci powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cytat



Ja z kolei przymierzam się do słapa (1.6, ADP) ze standardowych 280/13 na 288/28. Mam używane tarcze z kompletnymi zaciskami Ate i klockami Jurida (9275 79).

Tylko zaciski w całości, razem z klockami zostały zdjęte z tarcz i nie wiem którą tarczę do którego kompletu dopasować. Tarcze albo zaciski mają jakieś oznaczenia co do strony montażu?

Poza tym nie ma jakichś problemów przy takim słapie, jaki planuję? Tzn. przykręcam tarczę do piasty, zakładam i dokręcam zacisk z klockami, dokręcam przewód elastyczny, zalewam, odpowietrzam i już?

Wszystkie wymiary są tożsame? A co z maściami? Na piastę pod tarczę coś dać? Jakieś czyszczenie i malowanie zacisków?

zaciski oczywiscie sa lewe i prawe, odwrotnie raczej nie zalozysz

na klockach czasem jest oznaczenie

masz caly zestaw wiec stare pa-pa i zakladasz nowe

OK, tyle że nie wiem która tarcza pracowała z którym zaciskiem, bo chcę zostawić te klocki, które siedzą w zaciskach, ale tarcze nie są dedykowane na konkretną stronę, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...