Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Może i są z tyłu 245 mm , nie mam pojęcia :eusathink:

To co mam w końcu założyć żeby grało na ten tył TARCZA Zimmermann + klocki Ferodo premier i da radę taki zestaw ???

Przód mam jeszcze dobry ale tył już SZUMI ..

A tarcze ZIMMERMANA to jest kilka rodzaji/modeli czy jeden model ???

Edytowane przez tomekk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dev chyba nie handluje nowym akcesorium :wink:

Sam ostatnio brałem na tył zestaw tarcza OZ + klocek Ferodo Premier.

Tak masz kilka półek cenowych w Otto Zimmermanie..tarcze są Made in Germany, klocki Ferodo Made in Italy.

http://otto-zimmermann.pl/5,tarcze-sportowe.html

Na forum chyba panuję ogólna opinia że idealne połączenie to tarcza Otto Zimmermann Sport + klocek Ferodo DS :decayed:

Panowie jestem po wymianie tyłu, czasem troszkę popiskuje ale to pewnie dla tego, że się "dociera" ?

Powoli rozglądam się także za przodem.. kolega z forum zrobił mi wycenę

Tarcze Otto Zimmermann -> 270zł/kpl

Tarcze Ferodo -> 155zł/kpl

Klocki Ferodo -> 95zł/kpl

Klocki JURID -> 185zł/kpl

I tu pytanie... czy jest sens inwestować ponad "stówę" więcej w tarcze OZ ?

Czy jest sens płacenia drugie tyle za klocki JURID ?

Jaki zestaw z tego sobie wybrać ?

Pozdrawiam,

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze Mateusz OZ + klocki ferodo i będzie miód, przy takiej różnicy między juridem a resztą - nie ma sensu dopłacanie.

Pozdrówki

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Koledzy pomóżcie mi zidentyfikować rozmiar moich hebli, szykuje się wymiana tyłu :-(. Na razie same klocki, w przyszłości cały komplet, Etka poniżej.

Po przeczytaniu całego wątku stwierdzam że Ferodo to najpoważniejszy kandydat a raczej jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej w swoim b6 miałem na przodzie tarcze ATE 40 tysi przebiegu + klocki Bosch i powiem szczerze ze to wogóle nie hamowało a co gorsza tarcze biły i to dość mocna a klocki boscha to całkowita porażka, piszczą praktycznie w każdych warunkach.... Przyszła pora wymiany przodu, dosyć mocno napaliłem sie na DSy ale dzieki zaporowej cenie tych klocków ostatecznie dałem sie namówić na komplet Ferodo. Na początku jak usłyszałem cene tego kompletu byłem sceptycznie nastawiony i twierdziłem ze to bubel, ale po paru słowach od deva dałem sie namówić i powiem szczerze ze w porównaniu do tego co było jest duzo duzo lepiej.

Jesli używasz auta do normalnej jazdy to szczerze polecam komplet Ferodo bo za smieszne pieniądze mozna kupić dobry zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin1406 masz podane na naklejce pod kanapa ;)

Wysłano z Galaxy S5

http://www.amigo-autoteile.de/resources/Image/pr-nummer.jpg

Wysłano z Galaxy S5

1 strzalka rozmiar tyl a 2 rozmiar przod

Wysłano z Galaxy S5

HINTEN:

1KD ist ne 245er

1KP ne 255er

1KW ne 288er

VORNE:

1LZ ne 280er

1LC ne 320er

1LF/1LT ne 312er

1LB/1LE ne 288er

Wysłano z Galaxy S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmiot 89 WIELKIE dzięki :good: , brakowało mi tego w tym wątku.

Zatem mam u siebie 312/255, teraz pozostaje dobrać jakiś dobry klocek FERODO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmiot 89 WIELKIE dzięki :good: , brakowało mi tego w tym wątku.

Zatem mam u siebie 312/255, teraz pozostaje dobrać jakiś dobry klocek FERODO.

czyli mam takie same heble :) a tez szukałem rozmiarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Dev moze u mnie przyczyna wyebania tarcz znowu..... sa klocki ori audi do tarczy 345 oz? nie byly one jakos specjalnie drogie ale juz sam nie wiem , jakbym zalozyl ate lub ferodo bylo by lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Dev moze u mnie przyczyna wyebania tarcz znowu..... sa klocki ori audi do tarczy 345 oz? nie byly one jakos specjalnie drogie ale juz sam nie wiem , jakbym zalozyl ate lub ferodo bylo by lepiej?

Tarcz ferodo 345mm nie dostaniesz. Klocki natomiast tak. jak chcesz to wal :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą cenę na asortyment Zimmermanna dostaniecie tutaj

http://a4-klub.pl/index.php?/user/76658-adam-lewian/

Jesteśmy pierwszym i głównym dystrybutorem Zimmermanna na PL także mogę zaoferować ten towar w najlepszych cenach.

Myślę że taniej nie znajdziecie, można się delikatnie potargować...

Jak szukacie tarcz czy też klocków OZ to walcie tam.

tomekk30,

Widzę, że jesteś tu nowy więc Cię poinstruuję.

Dev na forum jest bardziej od usług/serwisu.

Kolega Wandej ma hamulce w dobrej cenie, on sprzedaję asortyment :wink:

Najlepiej przed kupnem pytaj nasze forumowe sklepikarstwo, kto da lepszą cenę.. tam bierz

http://a4-klub.pl/index.php?/forum/155-sprzedam-ogloszenia-komercyjne/

+ tak jak pisałem wyżej... kolega Adam Lewian ma dobre ceny na hamulce a najbardziej na produkty Otto Zimmermanna.

:hi:

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem komplet czyli tarcze i klocki, przód oraz tył za jednym zmachem. Udało się dostać wszystko z Ate i polecam, skuteczność hamwania jak najbardziej ok, nie hałasują, nie piszczą, nie pylą okropnie itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecacie moze zestaw ATE powerdisc + klocki ate ceramiczne? mam zamiar kupic zestaw na przod, i zastanawiam sie jakie. podkresle ze taki zestaw bedzie kosztowal mnie 201€...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Dev moze u mnie przyczyna wyebania tarcz znowu..... sa klocki ori audi do tarczy 345 oz? nie byly one jakos specjalnie drogie ale juz sam nie wiem , jakbym zalozyl ate lub ferodo bylo by lepiej?

Tarcz ferodo 345mm nie dostaniesz. Klocki natomiast tak. jak chcesz to wal :hi:

nie chodzi mi o tarcze ferodo Endrju ..... tarcze mam nowki oz 345 .... tylko mialem do nich zalozone ori klocki audi .....hamulce docieralem ......przez jakis czas bylo ok i teraz zaczyna mi bic przy hamowaniu coraz gorzej znowu , i zastanawiam sie czy przez te klocki mi tarcz nie wyebalo ....teraz tak ciekawy jestem czy jakbym przetoczyl te tarcze (bo nie chce co 4 miesiace zmieniac tarcz ) i zalozyl do nich klocki ferodo lub ate byla by poprawa czy za jakis czas nie bedzie tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecacie moze zestaw ATE powerdisc + klocki ate ceramiczne? mam zamiar kupic zestaw na przod, i zastanawiam sie jakie. podkresle ze taki zestaw bedzie kosztowal mnie 201€...

ATE wydało oficjalne oświadczenie że klocków ATE ceramic nie można łączyć z nacinanymi lub nawiercanymi tarczami :hi:

Masz 312mm? za te 200e możesz mieć OZ sport + klocki Ferodo premier :wink:

Tomek jak założysz ate to możesz liczyć na poprawę bicia jedynie :decayed: Ale szczerze mówiąc nie sądze żeby oryginalne klocki były przyczyną bicia. pRzecie to galfer albo Ferodo z oznaczeniami OOOO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...