Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

W hamowaniu kilka razy lepsza.

Ja jezdze tylko na FDSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czyli ferodo tarcza i fds klocuch ?, mam nadzieję że ten klocek nie będzie zbyt twardy dla tych tarczek bo skubaniec robi robotę(pamiętam jak katował moje sporty :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ferodo tarcza i fds klocuch ?, mam nadzieję że ten klocek nie będzie zbyt twardy dla tych tarczek bo skubaniec robi robotę(pamiętam jak katował moje sporty :))

To już użytkownik niech się wypowie :wink: Ale sądze że daje rade zestaw bo już by mi głowe suszył :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszecie o twardosci klocka to krew mnie zalewa :facepalm:

Tutaj chodzi o zdolność do samooczyszczania sie klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisuja, spisuja. Powiem tak miedzy klockami ds a premier przy tarczy 320. Roznica taka jak miedzy seria 288 a 312... to tylko moja opinia... ale sa rewelacyjne. O trwalosci tarcz wypowiem sie pozniej bo zestaw nowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, bo po przeleceniu tematu trochę się pogubiłem. Od wielu lat siedzę w BMW i tam jest mi trochę prościej znaleźć/dobrać części, a do Audi jest noob.

Pacjent to B7 2.0T w Q, więc wychodzi mi 320/288. Przyszedł czas zmienić tarcze i klocki na przodzie. Co jest w tej chwili w miarę sensowne cenowo/jakościowo? Gładki Otto + FDSP? DSa przelatałem kilka kompletów w bejcy, hamowanie jest fajne pod warunkiem wsadzenia dobrej tarczy, ale zużywały mi się szybko. Przy zabawce latającej tylko nocami 10k km jest ok, ale w codziennej furze taki przebieg to wymiana klocków 2x w sezonie. Jakie są Wasze przebiegi na FDSP?

BTW jakby ktoś chciał mi coś wycenić to zapraszam na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FDSP zużywa się tak samo jak Premier.

Na tych klockach robie srednio 40-45tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FDSP zużywa się tak samo jak Premier.

Na tych klockach robie srednio 40-45tkm.

To całkowicie normalny przebieg. Wycenisz mi zestaw + płyn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy każda B6 miała klocki z czujnikiem? Jaki muszę mieć kod wyposażenia, żeby sprawdzić, czy mam taką opcję? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie potrzebuje wymienic tarcze na nowe bo strasznie biją przy hamowaniu. Były toczone (bo jest z czego toczyć), ale to nie dało rezultatu. Jakiej średnicy mam u siebie tarcze-b7 avant 2006r 2.0tdi silnik BRD. I czy klocki tez wymienic??? Są prawie nowe. Tylko sie zastanawiam czy mogą być też przyczyną bicia? Jakiej firmy polecacie jedno i drugie. Czy wymienić na jakieś większe? Ewentualnie moge prosic o namiar na kogoś kto jest załatwić taniej tarcze i klocki?

Edytowane przez ...radek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcz się nie toczy ;P To nie te czasy, jaki w tym sens skoro i tak nigdy nie da Ci to oczekiwanego a już na pewno długotrwałego efektu ?

Do nowych tarcz zawsze nowe klocki.

Jaki jest powód ich bicia ? Próbowałeś coś ustalać w tej kwestii ? Ile miały przebiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...