Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety to nie ja ale mam cos wspólnego z tym Panem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam mnóstwo dostawców którzy bez problemu jeszcze textarem handlują. Trudno jednak za Wami nadążyć ;)

W IC już nie długo można będzie kupić textara. Powodem jest to że IC każe sobie płacić za to że towar danej firmy jest u nich na półce :facepalm: I to nie są małe sumy.

Dlatego textar ma w pupie IC i już go nie będą tam sprzedawać. Z powodzeniem natomiast textarem handluje Auto partner czy np Hart. Sporo kiedyś miała go fota ale cienko teraz przędą :kwasny:

Tomek nie wiedziałem że w ATE siedziałeś :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W IC już nie długo można będzie kupić textara. Powodem jest to że IC każe sobie płacić za to że towar danej firmy jest u nich na półce I to nie są małe sumy.
Dlatego textar ma w pupie IC i już go nie będą tam sprzedawać. Z powodzeniem natomiast textarem handluje Auto partner czy np Hart. Sporo kiedyś miała go fota ale cienko teraz przędą
Tomek nie wiedziałem że w ATE siedziałeś

dziękuję za informacje ;) wiem jak to działa. Textara miałbym w mega cenach ale jakoś narazie nie mam do nich przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od zeszłego roku mam klocki Textara na przodzie.Pylą w normie,nie piszczą,ogólnie ok.

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedzcie prosze jaki rozmiar tarcz i jakie klocki do b7 3.0 quattro kupic? Nie moge znalezc na forum. Zastanawiam sie czy wogole musze wymieniac tarcze. jaka grubosc musi byc zeby moc wymienic same klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj VIN

do tego porzebujesz VIN ?

do tego auta szedł tylko jeden zestaw tarcz i klocków - 320/288 mm

klocki przód FDB1629, tył FDB1636

tarcze przód 320/30/46.6mm - 100.1249.20

tarcze tył 288/12/36.2mm - 100.3310.20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev jak siedzisz tylko w tej marce to nie analizujesz tylko lecisz z pamięci. Ja nie zaprzątam sobie głowy żeby to z pamięci wyciągać bo dobieram takich kompletów średnio 50 dziennie, doświadczenie mnie nauczyło żeby bez VINu nawet nie podchodzić do tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie doswiadczenie nauczyło jednego, w d... mam VIN

zakładam to co zdjałem a nie to co masz w katalogu

błedy sie zdarzają a i owszem ale nie masz żadnej pewnosci czy ktos przed tobą

nie grzebał w hamulcach i nic nie zmieniał na własną modłę

ja nie lece z pamieci jednej marki, znam dokładnie katalog OZ w materii tarcz

klocków nie staram sie nawet zapamietac bo sa do d.... no wiesz do czego

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem jak robi się samemu wymianę to jest jak mówisz ale my akurat wymieniamy jedynie odsetek tego co sprzedajemy a przy sprzedaży internetowej to jedynie VIN daje Ci wiarygodne info ;)

Oczywiście jak auto miało jakieś przeszczepy a właściciel o tym nie wie no to potem są wymiany itd ale to jednak bardzo rzadkie sytuacje ;)

No jeśli chodzi o tarcze OZ to również katalog już prawie w głowie jest, przez te 20 lat trochę się tych numerów przewinęło więc utkwiły w pamięci.

Jeśli chodzi o klocki w Zimmermannie no to masz numery WVA czyli operując nimi wiesz wszystko ;P

A co do ich jakości no to spierał się nie będę ale jestem zupełnie innego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznica miedzy nami jest taka że Ty je tylko sprzedajesz

a ja to montuję, kontroluję eksploatacje i zdejmuje a co za tym idzie sporo wiecej wiem na ten temat

poza ceną nie widze zadnych pozytywów, przed Zimmermannem jeszcze dluga droga w tej materii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby nie my to Zimmermann nie był by dziś w Polsce tak znany jak jest, w 1995 roku to my zaczęliśmy import i do dziś jesteśmy głównym dystrybutorem na PL stąd i cenami nie bardzo ma ktoś z nami możliwość konkurować.

Montażem również się zajmujemy i co do ilości obsługiwanych aut myślę, że byłbyś zdziwiony ;)

A co do klocków no to nie uważam żeby klocki Ferodo, których zwolennikiem jesteś były jakimś cudownym produktem, który można by określić lepszym od Zimmermanna, ja te klocki stawiam na jednej półce pod względem jakości a jednak większość klientów po wypróbowaniu obu stwierdza, że Zimmermann jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co palą Twoi klienci ale jak tez to chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to już trzeba by klientów zapytać ;)

A swoją drogą to napisz pod jakim względem Ferodo wyróżnia się tak bardzo spośród innych dobrych klocków ? ;>

Oczywiście nie mówimy tu o DSach no bo to inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo to podstawowy OEM na wiekszości producentów od ponad 50 lat

tak samo jak Galfer, Pagid i swietej pamięci Textar

ma swoją markę która pielegnuje, dba o jakosc i jest przystepna cenowo

w swojej bogatej karierze :wink: testowałem i testuję wszystko co pojawia sie na rynku

i zawsze promuje to co ma jakosc i cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...