Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie alu 16 z ET48 wejdzie mi na 312 ? Czy ewentualnie potrzebny byłby dystans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komplet Ferodo i nie jestem...

a wszyscy je tak chwalą ....

ogólnie będę pewnie jakoś w przyszłe wakacje wymieniał , ale chyba od razu całe zaciski . Mam już drugi komplet tarcz w ciągu dwóch lat i każdy po jakimś czasie zaczyna bić. Mam wrażenie, że mam coś z zaciskami i to one wyginają mi tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sprawdzić czy tarcze są proste ? Na czuję na kierownicy by mi było ale wolę to sprawdzić teraz przy wymianie klocków .

Zużycie tarczy to wiadomo zmierzę sobie grubość i będę wiedział ile jej zostało.

Wesołych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sprawdzić czy tarcze są proste ? Na czuję na kierownicy by mi było ale wolę to sprawdzić teraz przy wymianie klocków .

Zużycie tarczy to wiadomo zmierzę sobie grubość i będę wiedział ile jej zostało.

Wesołych :)

Mój mechanik ma jakiś czujnik , który przyczepia się do tarczy , ale o co dokładnie chodzi to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do tarczy tylko do zwrotnicy.

Jak nic nie bije to nie ma co cudowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do tarczy tylko do zwrotnicy.

Jak nic nie bije to nie ma co cudowac

Dev Ty na hamulcach dobrze się znasz. Wiesz od czego mogą sie giąć notorycznie tarcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta krzywa albo brudna, od wadliwie dzialajacych zacisków też się pokrzywią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta krzywa albo brudna, od wadliwie dzialajacych zacisków też się pokrzywią

Piastę miałem czyszczoną przed założeniem nowego kompletu. A da się to sprawdzić ? Jeśli zaciski krzywe to myślałem, by zamontować pod większe heble od razu, ale jak piasta to troche gorzej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczone były smarem ???

Co Ty wypisujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczone były smarem ???

Co Ty wypisujesz ?

Mechanik to robił. Wypolerowana i wyczyszczona, ale problem był już przed tym zabiegiem. Wcześniej myślałem, że po prostu efekt tanich tarcz albo wygięcia przez kałużę albo, ale gdy nowy komplet po chwili miał to samo uznałem , że przyczyna leży gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pomierzyć piasty

Ogólnie jestem po długiej trasie ( z Gdyni do Zakopanego ) . I zauważyłem , ze powyżej 120-140 mam przez cały czas bardzo lekkie drgania na kierownicy ( nie ściąga i jest to inny rodzaj drgań niż przy nie dowożonych kołach ) , ale przy hamowaniu nie biły zbyt mocno hamulce . Jednak kiedy przekroczyłem 180-200 i pare razy wyhamowywalem z tych prędkości to zaczęło strasznie mocno bić i wyrywać dosłownie kierownice z rak przy wciśnięciu hamulca . I tak do końca tarasy ... mówi ci to coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pomierzyć piasty

Ogólnie jestem po długiej trasie ( z Gdyni do Zakopanego ) . I zauważyłem , ze powyżej 120-140 mam przez cały czas bardzo lekkie drgania na kierownicy ( nie ściąga i jest to inny rodzaj drgań niż przy nie dowożonych kołach ) , ale przy hamowaniu nie biły zbyt mocno hamulce . Jednak kiedy przekroczyłem 180-200 i pare razy wyhamowywalem z tych prędkości to zaczęło strasznie mocno bić i wyrywać dosłownie kierownice z rak przy wciśnięciu hamulca . I tak do końca tarasy ... mówi ci to coś?

Taaak. ... mówi

Socjalizm jest zayebisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...