Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzeby nie ma przy tym zestawie. Choć niektórzy zakładają. 
 

Edytowane przez lysy-wr400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tą wymianą tarcz i klocków bywa różnie. Jednego razu w aucie innej marki wziąłem się za wymianę pod blokiem :-) ale pech chciał że zauważyłem pęknięcie gumy. Dla mnie to nic trudnego, jedynie auto postało 1 dzień na pustakach :-P

Teraz przy swapie zrobiłem przód w godzinę może półtorej bo herbata była obok ( -8*C).

Wejdź na YouTube i obejrzyj sobie filmik z wymianą. Przy pracy bez komplikacji zajmuje pół godziny na stronę.

Narzędzia? Do wymiany tarcz i klocków potrzebujesz: klucz do kół, lewarek, szczotka druciana, pilnik mały, śrubokręt płaski i krzyżak i klucz 10/13.

Praca niezbyt skomplikowana.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej, strach ma wielkie oczy.

Z tyłem troszkę więcej zabawy byśmiał  bo musisz mieć zestaw do cofania tłoczków hamulcowych. I na 90% z tyłu będą gumy/harmonijki do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O które gumy chodzi bo zaciski i jarzma sapo kompletnej regeneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jeździ ktoś z was na klockach JURID WHITE czy możecie powiedzieć coś o tej firmie i o klockach ceramicznych ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gab73 napisał:

Witam czy jeździ ktoś z was na klockach JURID WHITE czy możecie powiedzieć coś o tej firmie i o klockach ceramicznych ?

 

Odpuść sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi sobie to chwali ale jak tak piszesz to pewnie jakieś nacinane tarcze na przód założe i może klocki Breck Polskie znajomy ma taki układ i chamulce super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z deszczu pod rynne ;P

 

Załóż dobre gładkie tarcze i normalne klocki, nie kombinuj z jakimś nacinanym dziadostwem i drewnianymi klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej A4 miałem nacinane ATE i gdyby były tańsze to bym się nawet nie zastanawiał i kupił jeszcze raz takie jeżeli ktoś na takich nie jeździł to może powiedzieć że głośne ale auto stawało w miejscu przy chamowaniu z więkrzych predkości po prostu bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taki set zrobił na Tobie wrażenie to gdybyś przetestował Zimmermann Sport + Ferodo DS to mógłbyś tego nie przeżyć :D

 

A tak poważnie to zdecydowanie lepiej zrobisz zakładając gładkie tarcze Zimmermann z klockami Ferodo Premier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieruj się opiniami z neta to sprzedasz auto i przerzucisz się na tramwaje ;)

 

Złe nie są ale raczej sprawdzą się do jazdy miejskiej dla kogoś z delikatną nogą, ogromny plus to czyste felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło agresywnie jadę tylko jak się mi spieszy pytałem bo wiadomo czasami wydaży się sytuacja awaryjna i trzeba depnąć na chamulec i żeby nie było lipy 80% czasu autem jeźdxi żona raczej emerycki styl jazdy ,pisałem o ATE PowerDisc miałem takie i pewnego rasu jadąc ponad 200 km/h na autostradzie Litwin nie patrząc w lusterka zajechał mi drogę wychamowały prędkoś super choć na codzień głośne i pyliły niemiłosiernie felgi po 2-3 dniach jazdy czarne przez to robię swap aby podnieść sprawność chamulców i szukałem jakiś klocków niepylących Jurid są najtańsze z firmowych znalazłem po 245 zł na przód i 130 na tył to jest alternatywa ,a po drugie to na każdy produkt na necie znajdą się złe opinie znajomemu założyli w warsztacie do BMW nacinane i nawiercane i miały bicie reklamował nie uznali reklamacji też mówił nigdy w życiu ATE pojechał do innego warsztatu i okazało się że poprzednicy założyli tarcze niechlujnie ni wyczyścili najpierw piast i założyli na rdze teraz się boksuje z poprzednim mechanikiem ale powiedział że ATE już w życiu nie kupi choć to była wina mechanika nie tarcz podobnie jest z innymi wyrobami  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz swap by mieć bezpieczniejsze auto to po jaką cholere dajesz najtańsze g..?

Równie dobrze mógłbyś kupić porządny pakiet Zimmerow i ferodo klocki i hamulce seryjne będą hamować jak Twój tani i trochę żenujący zestaw po swapie.

Kup se dobra tarcze zimera przód i tył, klocki ferodo i miej człowieku zrobione coś jak trzeba a nie pitolenie że robię swap by było bezpiecznie a kupuje najtańsze g.

Typowe Polskie myślenie sztuka dla sztuki :-(

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o taki połączeniu na przód ?

http://allegro.pl/zimmermann-sport-tarcze-klocki-p-audi-a4-b7-312mm-i6485959775.html

Będzie ok? czy brać osobno tarcze i kloce ferodo?

chyba spasuje mam na wlepce 1KP oraz 1LT  chyba że poprzedni właściciel coś już kombinował z tarczami ..:facepalm:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Karasik2 napisał:

co sądzicie o taki połączeniu na przód ?

http://allegro.pl/zimmermann-sport-tarcze-klocki-p-audi-a4-b7-312mm-i6485959775.html

Będzie ok? czy brać osobno tarcze i kloce ferodo?

chyba spasuje mam na wlepce 1KP oraz 1LT  chyba że poprzedni właściciel coś już kombinował z tarczami ..:facepalm:

 

 

 

Wrzuć fotkę zacisków, a najlepiej ściągnij koło i zmierz średnicę tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cysiek18 napisał:

Wrzuć fotkę zacisków, a najlepiej ściągnij koło i zmierz średnicę tarczy

przez felge cos sie wyjaśni?

przesyłam foto poniżej bo buca wiem tylko cze to mam przód czy tył ja cos to przeedytuje

1 to napewno przód na 18" z lata

 

WP_20161007_11_58_47_Pro.jpg

WP_20170128_15_28_09_Pro.jpg

WP_20170128_15_28_23_Pro.jpg

WP_20170128_15_28_45_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Adam-Lewian napisał:

VIN podaj ;)

WAUZZZ8E08A075849

A4 B7 2007r 2.0TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...