Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B7 1.8t Avant 2xSline Multitronik


RogalTsT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Po ponad rocznych poszukiwaniach mogę wreszcie zaprezentować moje A4.

Autka szukałem może i dość długo ale nie chciałem kupować na wariata, starałem podejść do tego na spokojnie bez ciśnienia, jako że miałem czym jeździć jakoś łatwiej mi było o zimna krew przy zakupie.

Tak więc 10-tego października 2019 udało się upolować egzemplarz wg mnie( i jak się okazuje nie tylko mnie) w bardzo dobrym stanie ze sprawdzona historią serwisową pokrywającą się praktycznie w 100% z tym co mówił sprzedający.

A4 pochodzenia szwajcarskiego :) zakupiona w Szwajcarii z hałasującym łańcuchem przez człowieka który dorabia do mundurowej emerytury handlem autami z wadami/usterkami. Usterka została usunięta ( wymieniony łańcuch i napinacz oraz rozrząd) do wglądu była faktura a że po weryfikacji przez mojego mechanika czy faktycznie jest tak jak mówi sprzedający idt. itp. auto wróciło ze mną.

Kilka fotek:

 

IMG_20191202_082356.jpg

IMG_20191202_082553.jpg

IMG_20191202_082625.jpg

IMG_20191202_082641.jpg

IMG_20191202_082739.jpg

IMG_20191202_082526.jpg

 

Wyposażenie:

 

Silnik: 1.8T BFB 163 kM

Napęd:  ośka

Skrzynia: Multitronik

Rok produkcji: 2006 

Najechane 203tyś km w dniu zakupu ( wielce prawdopodobne że realny przebieg) 

Wersja 2x S-line 

Radio RNS-E

Zawieszenie: 1BE

DRL+Comming/Living home

Automatyczne światła bixenon

4xElektryczne szyby

Fotele S-line Speed

Elektrycznie regulowany odcinek lędźwiowy

Wysuwany odcinek przednich foteli pod uda/kolana

Trójramienna skórzana kierownica z multi

Lusterko wewnętrzne fotochromatyczne

Otwieranie i domykanie szyb z pilota

Tempomat

Subwoofer fabryczny

Climatronic dwustrefowy

Czujnik zmierzchu i deszczu

Podświetlany podłokietnik, schowek, popielniczka, panel oświetlenia w podsufitce

Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka

ABS, ESP, Passenger Air Bag ON/OFF

Spryskiwacze reflektorów

Alarm, centralny zamek, 8x Airbag

Roleta bagażnika + wejście na zapaliczkę

Podłokietnik z tyłu

Isofix 

I pewnie wiele rzeczy o których nie wspomniałem :tonguemad:

 

 

Co do moich planów odnośnie auta.

Na pewno nie będzie ono modzone pod kontem  osiągów itp.. w zupełności wystarczy mi to co jest, auto kupione do codziennej przyjemnej jazdy.

Z pakietu startowego zrobione co trzeba. Rozrząd będzie wymieniony raz jeszcze na wszelki wypadek ale to za jakieś 15tyś może( jak pisałem wcześniej wymieniony przez sprzedającego zweryfikowane info w tej chwili nie pamiętam na jakich częściach, mechanik stwierdził ze nie na najtańszych)

 

 

Z rzeczy zrobionych na chwilę obecną:

- Przez wlew oleju jak i olej na bagnecie wyglądał całkiem ładnie co potwierdziło że silnik w całkiem ładnie  utrzymany, lecz by spać spokojnie miska poleciała w dół, załączam foto  miski i smoka przed i po czyszczeniu.

- Wymieniony oczywiście olej na nowy: RAVENOL VST 5W40 + komplet filtrów ( po prawie 2 tyś stan oleju bez zmian) 

- Wymieniony olej w skrzyni z pełną diagnostyką u naszego eksperta Bart-a :) ( skrzynia według niego w stanie idealnym na dzień dzisiejszy)

- Założona instalacja podtlenku LPG Stag Qbox+( foto dodane)

Reduktor: AC RO1 do 250KM

Wtryski : AC W031

Wlew pełny pod klapką 

Itd..

- Wymienione świece na NGK V-line PFR6Q

- Wymienione cewki zapłonowe na BERU ZSE043 ( niestety 3 okazały się wadliwe i na LPG wypadanie zapłonu się pojawiło i trwa walka na reklamacji która zapewne będzie przegrana)

Wszystko zawszę kupuję w InterCars.

- Założone zimówki 205/50 r 16 Kleber krisalp hp3 z 2018r (zostały z poprzedniego auta)

- Felgi 17 s-line z b6 które mega mi się podobają w swojej prostocie oddane do malowania

- Wymieniony płyn chłodniczy G12

 

 

To chyba tyle jak na chwilę obecną.

Plany na przyszłość jakieś tam są ale bez fajerwerków :)

 tj:

- upgrade softu radia wraz z PL menu i kamera cofania do tego,

- wymiana żarówek w drl,

- przycienienie szyb,

- zakup opon na lato( najprawdopodobniej Debica UHP2 215/50 ) itd. 

Postaram się na bieżąco pisać o zmianach oraz uporządkować może tego posta gdyż sam nie wiem jak on wyjdzie :doh:

 

 

Zapraszam do opiniowania komentowania i dyskutowania.

 

 

 

 

IMG_20191024_144650_3.jpg

IMG_20191024_144642_3.jpg

IMG_20191024_150908_1.jpg

IMG_20191202_083010.jpg

Edytowane przez RogalTsT
.
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lewiatan1989 napisał:

No ładna sztuka :thumbup1:

Jakie plany? 

Jak wyżej kolego wiele tego nie będzie, chodź znając życie apetyt urośnie w miarę jedzenia :grin:

Lecz jako że do 40-tki mi już bliżej niż dalej :hi: to jak wspomniałem fajerwerków nie będzie zapewne. 

Ma być sprawnie, komfortowo i przyjemnie B)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RogalTsT napisał:

Jak wyżej kolego wiele tego nie będzie, chodź znając życie apetyt urośnie w miarę jedzenia :grin:

Lecz jako że do 40-tki mi już bliżej niż dalej :hi: to jak wspomniałem fajerwerków nie będzie zapewne. 

Ma być sprawnie, komfortowo i przyjemnie B)

Pozdro

Przecież to siła wieku i druga młodość ?

Tu każdy pisze, że delikatnie, że modzić nie będzie... No ale cóż wychodzi jak wychodzi - widać po tematach ?

Bezawaryjności!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super autko:oklasky:

Może kiedyś uda się zobaczyć na żywo. Pozdrawiam i bezawaryjności życzę:hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka ?

1 godzinę temu, Adam87 napisał:

Super autko:oklasky:

Może kiedyś uda się zobaczyć na żywo. Pozdrawiam i bezawaryjności życzę:hi:

Dokładnie, bo kolega ze świetokrzyskiego też ?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę jak scyzoryki ?

Szerokości i powodzenia w modach ?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

✌️Dzięki panowie. I na wzajem oczywiście. ✌️✌️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 11:12, RogalTsT napisał:

Jak wyżej kolego wiele tego nie będzie, chodź znając życie apetyt urośnie w miarę jedzenia :grin:

Lecz jako że do 40-tki mi już bliżej niż dalej :hi: to jak wspomniałem fajerwerków nie będzie zapewne. 

Ma być sprawnie, komfortowo i przyjemnie B)

Pozdro

Tak jak wspomnieli koledzy wyżej, każdy tu mówi że niewiele będzie robiła  potem niewiele zostaje z serii :D

A wiek nie ma nic do prac przy aucie ;)

Super autko :thumbup1: Czekamy na updejtyy tematu ;)

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc pora na update. 

Niestety ale nie taki jak bym sobie życzył ?

Od jakichś 2 tygodni tocze jak narazie przegraną walkę z wypadającym zapłonem tylko i wyłącznie na jałowych obrotach ?. Na LPG praktycznie zawsze się to pojawia a na Pb sporadycznie. Głównie na 2 cylinderze chodź to nie reguła bo bywa że i skacze po innych cylindrach. Cewki I świece zmieniane miejscami, bez efektu pozytywnego. 

Cewki nowe

Świece nowe 

Odma wyczyszczna

Zaworek odpowietrzajacy zmieniony na nowy z serwisu. 

Wg. Gazownika jest wszystkie cacy?chodź zauważyłem dziwna prawidłowość tj. Od pewnego czasu która zbiegła się z regulacją gazu nie mogę się połączyć vscs-em z autem na uruchomionym silniku? Na zapłonie się połącze i na Pb mogę robić co chce a jak auto się przełącz na LPG to wywala mi vcdsa i jest ściana nie da się połączyć ? błędów brak no poza wypadanie zapłonu. 

Ciśnienie na cylindrach 1,3,4 po 11 a na 2-9. Najprostsze rozwiązanie wydaje się ściągać głowice 

I tu ma dylemat szukać czy czasem Gazownik nie podłączył się gdzieś gdzie nie powinien czy faktycznie ściągać czapkę. 

Chodź mam naprawdę mega wrażenie że to jakaś drobnostka(I obym miał rację) tyle że jej nie mogę znaleźć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard jak sterownik gazu czyta coś z obd, to Ty nie będziesz mógł się bawić w tym czasie vcds... 

Jakie masz korekty 032 i 033 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci nie sypne tymi korektami ale sprawdzę. No i oczywiście tylko na Pb i dam znac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrętka szczelna na drugim garze? Nie jest zapocone gniazdo wtryskiwacza benzynowego?

Spora różnica w kompresji, która z resztą nie powala, i tu będzie raczej problem.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2019 o 13:43, przem8 napisał:

Wkrętka szczelna na drugim garze? Nie jest zapocone gniazdo wtryskiwacza benzynowego?

Spora różnica w kompresji, która z resztą nie powala, i tu będzie raczej problem.

Co do kompresji zdaje sobie sprawę że szału nie ma i prędzej czy później się to ogarnie chodź ja mam jakieś nieodparte wrażenie że to coś z osprzętu robi robote?

Co do wtrysku to przeszło mi przez myśl że może wtrysk benzynowy puszcza i podlewa w czasie pracy plg. 

Co prawda z braku czasu jeszcze tego nie sprawdzałem czy sucho koło niego itd.. 

A czy mogę wtrysk zamienić miejscami bez problemu czy każdy z osobna jest adaptowany w swoim obecnym miejscu? 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedna rzecz. Tj auto na jałowym miewa różne obroty w tych samych warunkach obciążenia(klima radio światła itd.) 

Raz jest 760-780 a raz 820-860.

Po świętach się za to na poważniej trzeba wziąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co głowić. Przy takiej różnicy w kompresji czapka i tak jest do zdjęcia. W ogóle kompresja dość średnia (nie tragiczna, prócz drugiego gara) jak na przebieg. Albo jest nierealny albo ktoś dobijał motor słabą oliwą itp choć miska wyglądała bdb na zdjęciu. Ja mam teraz realne 294tys i kompresje po 11-11,5 na wszystkich garach.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w momencie zdjęcia miski nie byłem w stanie uwierzyć moim oczom.. Wątpię żeby ktoś ją wyczyścić tym bardziej że nie było widać śladów takiej akcji. Tzn dokręcania itp. 

To że czapka poleci w górę to jest pewne? kwestia jak szybko to zrobię i co przy okazji jeszcze się zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze możesz zamieniać miejscami i nie chodziło mi o to, że puszcza wtrysk pb podczas pracy na lpg, bo to niemożliwe, poza przypadkiem uszkodzonego sterownika ale to przypadek 1 na milion :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przem8 napisał:

Wtryskiwacze możesz zamieniać miejscami i nie chodziło mi o to, że puszcza wtrysk pb podczas pracy na lpg, bo to niemożliwe, poza przypadkiem uszkodzonego sterownika ale to przypadek 1 na milion :P

 

Uwierz mi ze jak coś ma kogoś zaskoczyć to zazwyczaj mam w tym jakiś udział taki mój fart. I wcale by mnie to nie zdziwiło jak by tak bylo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego żałuję to że nie zrobiłem płukanki po tym jak mnie miska zaskoczyła. A teraz to bez sensu to robić bo tylko 250pln w plecy a czapka jak poleci to i oliwa nowa.. 

Pozdro i wesołych świąt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...