Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9

piieczar

50 minut temu, Andrzejx napisał:

W tym temacie nie o to chodzi.

Chodzi o skrzynie 0ck, a tu w filmie gość ładnie opisuje co w niej jest nie tak więc chyba warto zobaczyć? Chyba że nie warto to sorry za offtop.

W dniu 22.10.2021 o 22:38, MaTeo85 napisał:

Ci co maja otwarte głowy zapewne obejrzą a już szczególnie powinni właściciele nowoczesnego automatu 0CK, s tronic II generacji.

Temat ciekawy zwłaszcza odnośnie filtrów, które nie są wymieniane nawet przez ASO ???, czyli czekamy aż trzeba będzie wymienić sprzęgło za 1250 ojro.

Gościu Piter ZróbToSam pokazuje wszystko jak na dłoni, oglądałem w czerwcu tego roku.

W dniu 26.09.2021 o 21:58, Dev napisał:

800, za daleko masz

Wszystko tylko za 800 zł ???  To ja zapłaciłem dziś 1500zł :(  Czy to dużo? Mam nadzieje że chociaż zrobił dobrze. Auto zostawiłem rano i po 7 godzinach było zrobione. Gość pokazał mi 3 wymienione filtry i mówił że zalał jakiś bardzo dobry kanadyjski olej (nazwy nie pamiętam) , nie dopytałem czy wymieniał w dwóch sekcjach czy tylko sprzęgła :/  W okolicy ma dobre opinie, robi tylko automaty, sprawiał wrażenie że wie co mówi więc mam nadzieje że zrobił OK :)

Zdziwiło mnie tylko że jak się wcześniej umawiałem na wymianę nie chciał VIN'u żeby zamówić części , wystarczyła mu tylko informacje że to A4 s-tronik 2017r.

Edytowane przez MiruK

15 godzin temu, MiruK napisał:

... i mówił że zalał jakiś bardzo dobry kanadyjski olej (nazwy nie pamiętam) ,

Petro - Canada DuraDrive DCT MV Synthetic Transmission Fluid.

A ile zalali wiesz ?.

Filtry do 0CK to koszt  ok. 300-400zł.

Edytowane przez KINIAM

Czy ktoś mógłby pomóc w doborze zestawu do wymiany oleju w skrzyni po VINie? Byłby zobowiązany

Godzinę temu, kendy napisał:

Wal pw:hi:

41 minut temu, Grzesiek2211 napisał:

Hej, dalej nie ma zamiennika dla G 052 549 A2 ?

nie spotkałem

Wg "automatyczni lisie kąty" do części z choinką można zalać olej przekładniowy 75w90. Podkreślają także, że lepiej nalać ponad stan bo skrzynia w tej części jest niedosmarowana (pompka potrzebuje do 5 minut aby rozprowadzić olej).

Witam serdecznie Klubowiczów,

mam prośbę o weryfikację zestawu olejowego dla: WAUZZZF48HA079478

Obdzwoniłem kilka ASO i otrzymałem 3 różne odpowiedzi:

1. Olej wymienia się po 360tyś (sic!) km

2. Interwał wymiany 60tyś, tylko olej, bez filtrów (podobno nie da się ich wyciągnąc bez rozbierania mechatroniki)

3. Interwał wymiany 60tyś, z filtrami.

Dziękuję,

Tomek

3 godziny temu, mjrKowalsky napisał:

Witam serdecznie Klubowiczów,

mam prośbę o weryfikację zestawu olejowego dla: WAUZZZF48HA079478

Obdzwoniłem kilka ASO i otrzymałem 3 różne odpowiedzi:

1. Olej wymienia się po 360tyś (sic!) km

3. Interwał wymiany 60tyś, z filtrami.

Dziękuję,

Tomek

W ASO udzielają tylko odpowiedzi nr 2 i tak też robią.

Witam,

Kolego Dev mogę prosić o pomoc z zestawem olejów i filtrów do skrzyni?

VIN: WAUZZZF42JA178349

Dzięki :hi:

W ostatni piątek zabrałem się samemu za wymianę oleju i filtrów w 0CK i muszę przyznać że nie było to niebotycznie trudne(jak na pierwszy raz). Fakt, może warunki w jakich pracowałem nie były zbyt przyjemne (na kobyłkach) ale do zrobienia. Najbardziej mnie zaskoczyło to, że nie miałem klucza m14 i m12 do odkręcenia tej czarnej ramy. Szybka rundka do sklepu i dokupiłem. Jak już będzie cieplej zrobię sobie kanał w garażu ;-)

IMG_20211112_170610.jpg

• Pomoc techniczna 1

• Przy jakim przebiegu wymieniałeś filtry?Pytam poniewaz u mnie jest 150 tys nalatane ostatni serwis był na 123 tys  km oczywiscie w ksiażce serwisowej nic nie ma mowy o wymianie filtrów,( ostatnio lubi szarpnąć ktoś pisał ze moze być to wina przypchanych filtrów ,ktoś wymienił podobno odrazu inna skrzynia)  i zastanawiam sie czy nie zrobic full serwisu skrzyni łaćznie z wymianą oleju w kołach zębatych ( czy tam też  jest to konieczne )? Wesolych  świąt :)

W dniu 24.12.2021 o 14:14, firefighter79 napisał:

wymieniasz olej w dwóch sekcjach,

1. sprzęgła i mechatronika

2. koła zebate

Zmieniłem filtry przy 160 tys km. Faktycznie lepiej zmienia biegi. Wcześniej miałem takie jakby opóźnienie przy ich zmianie, takie uczucie jakby ciężko było nabijane ciśnienie. Po zmianie filtrów problem znikł. Muszę kogoś znaleźć po nowym roku co by mi zrobił kalibrację sprzęgła bo trochę zbyt ostro zmienia biegi na M lub S(skrzynia się chyba zresetowała bo robiłem wymianę na odłączonym akumulatorze żeby się pompa w skrzyni nie spaliła). Nie ślizga się i idzie samochód do przodu jak należy. Na D nie lubię jeździć bo samochód trzyma zbyt niskie obroty. Może zna ktoś kogoś z okolic Szczecina co się tym zajmuje?

V-tech Szczecin Motorsport na Golisza. Arek poprawia soft skrzyni. Znajdziesz go na fb.

Edytowane przez widur84

W dniu 17.11.2021 o 13:12, Grzesiek2211 napisał:

IMG_20211112_170610.jpg

Odkrecałeś dolne tylne wahacze od tej ramy czarnej? Też muszę się za to zabrać bo moczy mi się miska a w sumie olej niedawno był wymieniany i znowu trzeba grzebać.

To i ja się pochwalę samodzielną wymianą, mam kanał, więc fajny dostęp. Przebieg przy wymianie 66000km, graty z ASO. Następna wymiana o ile auto będzie jeszcze u mnie, to obowiązkowo komplet uszczelek między mechatroniką a resztą, tym razem nie zmieniałem. Kilka fotek:

20211014_175848.jpg

20211014_175856.jpg

20211014_180950.jpg

20211014_180954.jpg

20211014_181241.jpg

20211014_181257.jpg

i jak oceniasz czystość filtrów?

Auto jezdzi po miescie czy raczej trasy?