Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w A4 B9


piieczar

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przymierzam się do wymiana oleju w skrzyni i ten olej G 055 529 A2 w serwisie kosztuje 215zł, a na allegro widziałem go nawet w cenie 130zł.

Kupował ktoś może na allegro i może coś napisać o nim ? 

Tak naprawdę to tylko ten olej jest tańszy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryciusz bo to zapewne olej, który nie trafił tam gdzie miał trafić 😉 Na OLX też widziałem oferty prywatne z olejem. Zestaw z filtrem do S-tronic można było kupić za mniej niż 500zł. Teraz widzę po 95zł/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2023 o 09:27, patryciusz napisał(a):

Hej, przymierzam się do wymiana oleju w skrzyni i ten olej G 055 529 A2 w serwisie kosztuje 215zł, a na allegro widziałem go nawet w cenie 130zł.

Kupował ktoś może na allegro i może coś napisać o nim ? 

Tak naprawdę to tylko ten olej jest tańszy.  

Kradzione albo podróba, czy warto na sobie sprawdzać ? Często się tego nie wymienia.

Ja brałem z tego ASO, trochę taniej niż to co podałeś.

https://allegro.pl/oferta/aso-vw-olej-do-skrzyni-biegow-audi-vw-g055529a2-13984052052

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też w końcu wymieniłem olej w skrzyni z filtrami.

image.png.e0e5b4bdc4e3a496c0ba3b6f1ee915ae.png

Ceny części w ASO jak by kogoś interesowały:

image.thumb.png.f8a69aace61b89eac25cbb22dbd940a9.png

 Olej nie był jakoś strasznie ciemny, jak wymieniałem w części mechanicznej to wyglądał dużo gorzej.

Filtry mimo że miały już przejechane 170tyś też jakoś tragicznie nie wyglądały. 

Ogólnie po zmianie duży plus, jak wcześniej zmiana biegów była wyczuwalna w szczególności na  zimnym silniku. 

To teraz nic nie czuć kiedy zmienia biegi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś polecić dobry warsztat (dobrego fachowca) w okolicach Puław, Lublina , Radomia do wymiany oleju wraz z filtrami w 0CL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zwracam się z pytaniem dotyczącym dziwnych odgłosów które wydaje prawdopodobnie skrzynia s tronic napęd na przednią ośkę. Mianowicie w czasie jazdy w ciasnym łuku, w prawo lub w  lewo, niskie biegi i wyższe obroty słychać dziwne buczenie, wycie. W czasie jazdy na wprost takich dźwięków nie ma. Przeszukuje w necie różne fora ale niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy sugerują wymianę oleju w części mechanicznej skrzyni. Przebieg to 110 tyś. Audi A4 B9 2016. Może ktoś z was spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez czasami buczy olej w skrzyni wymieniałem ,ale w cześci mechanicznej nie wiec moze cos w tym prawdy być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2023 o 22:40, Zienciu77 napisał(a):

Witam. Zwracam się z pytaniem dotyczącym dziwnych odgłosów które wydaje prawdopodobnie skrzynia s tronic napęd na przednią ośkę. Mianowicie w czasie jazdy w ciasnym łuku, w prawo lub w  lewo, niskie biegi i wyższe obroty słychać dziwne buczenie, wycie. W czasie jazdy na wprost takich dźwięków nie ma. Przeszukuje w necie różne fora ale niestety nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy sugerują wymianę oleju w części mechanicznej skrzyni. Przebieg to 110 tyś. Audi A4 B9 2016. Może ktoś z was spotkał się z takim problemem?

Może Ci łożyska kół buczą.🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To dziwne buczenie ( coś jak łuu łuu) słychać przy jeździe w prawo i lewo na mocno skręconych kołach. Bez zwiększania prędkości jest cisza ale wystarczy  lekko przyspieszyć i się zaczyna.  Najbardziej jest to słyszalne przy zawracaniu. Nie stwierdziłem tego przy cofaniu Jadąc prosto bądź na lekkich łukach nie ma tego buczenia. Zastanawiałem się na łożyskami ale brak jest typowych objawów ich zużycia i aby dwa naraz wydawały takie same dźwięki jest mało prawdopodobne ale nie niemożliwe. Z tego co się orientuję to s tronic to zwykły manuał sterowany poprzez zawory hydrauliczne ( poprawcie mnie jeżeli się mylę) Odnalazłem na forum chyba a3 informacje o podobnych objawach w manualu i tam pomagała, nie zawsze, wymiana oleju. Nic poza  dziwnym dźwiękiem, ale bardzo  irytującym, ze skrzynią nic się nie dzieje. Byłem w warsztacie który specjalizuje się tylko w samochodach grupy VAG i podejrzenie padło na mechanizm różnicowy ale tylko przypuszczenie. Nie mieli takiego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zienciu77 napisał(a):

Napęd na przód.

Zmień info o napędzie w profilu na FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
60tys za chwilę w mojej A4 B9 1.4 TFSI, '18r, ośka i czas na wymianę oleju i filtrów w skrzyni. Rozumiem, że to 0CK VIN:WAUZZZF48JA005919 ? Podrzuciłem zapytanie o koszty w najbliższym  serwisie i powiedziano, że 3200zł a w części manualnej nie wymieniają chyba, że na własne życzenie +1200 zł. Normalne że tylko w części się wymienia ? Może ktoś podrzucić ile oleju i jaki do poszczególnych części + filtry ? Ew. jakiś namiar na sprawdzony serwis DSG okolice Warszawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

W prawdzie nie A4, ale chyba skrzynie są bliźniacze...Posiadam A6C7 2017r 2.0tfsi 252km w Q. Auto ma skrzynię 0b5 - z tego, co sie dowiedziałem. 

Olej był wymieniany przez poprzedniego właścicela w miarę regularnie ( ale nie mam na to faktur, więc różnie mogło być ). Najechane 156kkm i chciałbym zabarć się za to. Jak wygląda sprawa wymiany i co powinienem ruszyć? Wstępnie doczytałem, że filtry są dwa i je rónież można wymienić. Do tego dochodzi uszczelka michy i śruby też? Jak wygląda sprawa oleju, może ktoś potwierdzić że Castrol Transmax = oem z aso?

Kwestia przewodów od mechatroniki, też gdzieś czytałem że powinno się profilaktycznie wymienić, gdyż fabryczne się luzują - jak wygląda ta kwestia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev moglbym prosić o części do tego modelu?

Vin: WAUZZZF47GA104191

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danko23 napisał(a):

@Dev moglbym prosić o części do tego modelu?

Vin: WAUZZZF47GA104191

 

G 055 529 A2 - sprzegła

G 055 549 A2 - koła zebate

0CK 325 149 D - filtr

0CK 325 121 D - filtr

0CK 325 421 A - filtr

0CK 321 371 A - uszczelka miski

G 055 190 A2 - 1 litr - tylny most

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Mam pytanie,

Czy do wymiany oleju w 6 biegowej skrzyni manualnej (A4 B9 1.4 TFSI CVNA) potrzeba czegoś oprócz oleju ? (WAUZZZF41JA222678)

Tzn jakieś filtry uszczelki ?

Otrzymałem info że olej to G052549A2 oraz że wjedzie go niecałe 2 litry.

Zastanawiam się nad ASO Audi ale mam dość daleko a w innym serwisie wolałbym mieć komplet materiałów.

Z tego co widzę temat głównie interesuje właścicieli automatycznych skrzyń ale może myślę że w manualu też warto.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej rozkodujcie proszę jakie części i olej kupic WAUZZZF48JA147106

Dzięki 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

@Dev mógłbym prosić o sprawdzenie jakie części i olej do : wauzzzf46ja035534

 

Edytowane przez muzaobid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DevWitam czy byłbyś w stanie podać mi numery olei oraz filtrów z góry dziękuje 

 

VIN: WAUZZZF47JA176709 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...