Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oryginalny termometr w liczniku


demoralizator

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też się udało. Wymieniałem całe zegary uk-nsi na vdo i był już wnich termometr. Zasilanie, masę i reg. podświetlania brałem z kostek przy zegarach a sygnał z klimatronika. Od pierwszego zadziałało.:wink:

Tylko mam inny problem. Po jakimś czasie zapala się kontrolka płynu chłodniczego. Na poprzednich tego nie ma a numery fabryczne te same.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

termometr zakupiony, osadzony i podłączony (zasilenie i masa z radia, sygnał temperatury oczywiście z klimatronika). Zadziałał od "kopa" :) Ale mam jeden problem. W ciągu dnia cyfry podświetlone są bardzo słabo. Wieczorem jest ok, ale...

Mam takie wrażenie, jakby wyświetlacz pamiętał starą moc podświetlenia z innego samochodu, gdzie był podłączony. Ale z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że ma taką w sobie pamięć. A chcę zaznaczyć, że nie posiadam w swojej audi regulacji podświetlania kokpitu (co mnie z resztą bardzo dziwi), więc nie mam jak "podkręcić"...

Czy ktoś się z tym spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, jak pamięć podświetlenia w tym wyświetlaczu. On sobie świeci po prostu tak, jak fabryka go skonstruowała - najprawdopodobniej na maksa, ale może się mylę. Jak nie masz regulacji, to będzie Ci tak świecił. W dzień będzie słabiej widać, bo jest jaśniej i wydaje się, że słabiej świeci. W nocy jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie już działa, ale wystąpiły 3 niespodzianki.

1. Urządzonko ma 1 wyświetlacz i 10 pinów. Do tego oczywiście klima. Wszystko podłączyłem wg powyższych opisów (sygnał z klimy a zasilanie, masę i podświetlenie z kostki radia). Niestey masę zapiąłem na 6 pin wyświetlacza a nie 5, jak pisali koledzy. Na 5 pinie wyświetlacz dosłownie lekko się "tlił"- ledwo co było widać a po minucie wyświetlił +50 czy 70st i inne głupoty

2. Różnica wskazań między nowym wyświetlaczem a climatronikiem wynosi od 0,5st(wiadomo dlaczego) do 1st. Da się z tym żyć.

3. Świeci jasno jak zęby po wybielaniu :wink: A na serio to bez włączonych świateł natężenie światła wyświetlacza term. jest identyczne jak kilometrów na prędkościomierzu. Wszystko ładnie i gitara, aż zapalę światła. Całe oświetlenie standardowo przygasa a ta cholera mała zaświeca się jaśniej. Sciemnianie działa bez zarzutów i wyświetlacz ściemnia się razem z zegarami, ale i tak zawsze świeci mocniej niż cała reszta. Dodam tylko, że podświetlenie podłączyłem jak wszyscy- 4pin term.=6pin kostki radia. Próbowałem też bez tego połączenia, ale dalej świeci mocniej.

Z tym też da się zyć, ale może ktoś ma pomysł co zrobić, żeby to wyglądało jak zegary w Audi a nie jak transmiter z Allegro...:facepalm:Może coś spaprałem albo elektryka u mnie w aucia zeszpeniana, ale podłączenia pinów sprawdzałem ze 3x i na bank gra, oprócz tej masy:whistling:...

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ciągnąć kabli aż do radia.:facepalm:

Wszystkie potrzebne przewody są przy zegarach. (Nie licząc tego od czujnika temp.)

U mnie działa reg. podświetlania i przygasa po włączeniu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Warszawy założył by mi wyświetlacz ?:)

http://s7.postimg.org/ghf24xz7r/1463880_758320350851837_2020590329_n.jpg

Ale z czym dokładnie masz problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ciągnąć kabli aż do radia.:facepalm:

Wszystkie potrzebne przewody są przy zegarach. (Nie licząc tego od czujnika temp.)

U mnie działa reg. podświetlania i przygasa po włączeniu świateł.

Zapisałeś może gdzie są które sygnały w zegarach? Tańce z miernikiem i wyciągniętym licznikiem, pod blokiem nie jest przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zakupilem termometr 10 pinowy z oryginalną wtyczką i nie zgadza mi się układ pinów. Tzn. na 1 podany jest + po stacyjce a we wtyczce to miejsce jest puste, masa na 5 i też jest puste. Jak się odnieść do tego?? wpiąć się w puste miejsca i podpąć według opisu??

---------- Post dopisany 11-01-2014 at 08:54 ---------- Poprzedni post napisany 10-01-2014 at 18:23 ----------

poradziłęm sobie z problemem:wink: przepiąłem piny tak jak pisze 1 plus po stacyjce, 6 masa ( w oryginalnej kostce 6 pod 1 ) i 10 sygnał z czujnika.

Wszystko śmiga idealnie:banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem wyświetlacz temperatury zewnętrznej na 10 pin

http://imageshack.com/a/img30/4399/bwuu.jpg

mam mały problem z podłączeniem tego wyświetlacza.

mam 4 kable w kostce :http://imageshack.com/a/img822/7160/0mqz.jpg

czarno czerwony to + idzie na pin 1

brązowy masa idzie na pin 6

brązowo żółty sygnał czujnika temp idzie na pin 3

na stole wyswietlacz tak podpięty świeci i pokazuje temp.

ale mam jeszcze kabel szaro żółty i pod jaki pin go podpiąć ??

czy może ktoś z was próbował wpiąć się tym wyświetlaczem w kostki od licznika ?http://imageshack.com/a/img191/8732/hvbv.jpg jezeli tak to niech rozpisze co i jak.

---------- Post dopisany 14-02-2014 at 11:55 ---------- Poprzedni post napisany 08-02-2014 at 13:29 ----------

czy ktoś pomoże ?? podłączyłem wyświetacz tak :

pin pierwszy kabel czarno czerwony (+) podłączyłem pod kostke niebieska licznika pod tego samego koloru kabel. pod radio też podpinałem i działał

pin 6 masa kabel brazowy (-) podpiąłem pod rame konsoli. jest taki ostór na srubke i tam przykeciłem masa pod radio tez podpinałęm i działa

pin 10 kabel brazowo żółty sygnał czujnika podpialem pod kostke b pin 1 klimatronika

natomiast oswietlenie podpialem takze pod kostke niebieska i tego samego koloru kabel lecz cos nie dzialao.to podpialem pod radio u mnie kabel szaro niebieski i sciamnianie działa. mino to i tak wyswietlacz swieci troche mocniej. gdy to ogarnałem ok wyswietlacz swieci pokazuje temperature ale jest mały problem. gdy odpale auto i dam gazu to wyswietlacz temperatury przygasa. gdy obroty zejda na 1 tys to spowrotem świeci ok. co może byc przyczyną tego stanu ?? nagrałem filmik jak by ktos chciał zobaczyc .

---------- Post dopisany 23-02-2014 at 23:30 ---------- Poprzedni post napisany 14-02-2014 at 11:55 ----------

Nikt nie pomoze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak sie wpiac pod 8 pinowa kostke?

Mam 4 kable z oryginalnej tej małej kosteczki

[IMAG0381_zpsac3469a3.jpg

Jak to podpiac bo mnie juz cos bierze^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam inaczej mam ori termometr w liczniku i do kostki 10 pinowej idzie 5 przewodów - te same co pisze krzysztof ale u mnie dodatkowo jest biało- niesbieski czy jakoś tak. Montuje fis i potrzebuje z tego wziąć sygnał temperatury - czy to będzie przewód brązowo-żółty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam inaczej mam ori termometr w liczniku i do kostki 10 pinowej idzie 5 przewodów - te same co pisze krzysztof ale u mnie dodatkowo jest biało- niesbieski czy jakoś tak. Montuje fis i potrzebuje z tego wziąć sygnał temperatury - czy to będzie przewód brązowo-żółty?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów.

posiadam licznik, jeger półfis bez sterowania i niestety nie wyświetla temperatury zewnętrznej, wyjołem go i znalazłem wolne nie podłączone gniazdo, jest to małe 4-ro pinowe gniazdo na dole licznika, obstawiam że od termometru ale niestety nie mam we wiązce żadnej kostki żeby go podpiąć.

I tu moja prośba o pomoc, skąd wziąć wiązkę, lub jak podłączyć żeby działało?cc276ad6b86e2f16gen.png

Edytowane przez Misial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...