Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8 T Quattro Sedan 2006 rok by pelonek1


pelonek1

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Dev napisał:

Do B8 można toto zakupić ?

Komuś tutaj się żaróweczka zaświeciła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pytałem na forum, bez skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dev napisał:

Już kiedyś pytałem na forum, bez skutku

Zawsze możesz byc 1szy ktory to sprawdzi ....myslę że wlascicielom b8 nie brakuje na ta chwikę techniki jak tym z b7...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dev napisał:

Do B8 można toto zakupić ?

Od tego producenta tylko do B6/B7. Ale może ktoś inny robi, chociaż nie spotkałem się.

W B8 możesz sobie vcdsem włączyć lap timer, temp. oleju i wskaźnik doładowania, gdzie w 3,0 TFSI powinien działać i pokazywać na pasku doładowanie, w C6 3.0 TDI nie działa ten wskaźnik np. i świeci się cały na czerwono, reszta działa.

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doładowania, reszta jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem tego VFIZa. Owinąłem go w piankę żeby nie stukał i dałem z prawej strony, kabelek USB wypuściłem tam gdzie bezpieczniki. Licznik ciężko było wcisnąć bo jakiś kabelek wadził ale jakoś się udało. Na początek obsługa mało intuicyjna i trzeba trochę czasu żeby to wszystko ogarnąć.

@Rob@k @Patryk14 nie za bardzo mogę znaleźć wszystkie parametry które by mi się przydały tzn. lambda, wskazania przepływomierza, doładowanie itp. Potrzebna aktualizacja softu czy słabo szukam? 

IMG_20211216_185821.thumb.jpg.93cc59a1d05cecde527bac85789053b7.jpgIMG_20211216_211130.thumb.jpg.e9ba81ce8ec7e47182a865f4e3c6fc90.jpg

 

 

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 @Rob@k już znalazłem wszystkie potrzebne mi parametry. Diagnostyka i wsio czyta jak w vcdsie, można tylko po jednej grupie logować ale mi to wystarczy. Do zapisów i logowania kilku grup na raz mam VCDSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, że się wszystko udało :thumbup1:. Bardzo przydatny gadżet. Tylko ja mam ustawione ikony jakoś bardziej mi odpowiada. No ale wiadomo jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli ogarnę wszystko :P

Wszystko można poustawiać na ekranach jednak, nie trzeba w bloki pomiarowe wchodzić :banan:

IMG_20211216_224924.thumb.jpg.36704effd1c0163eb6f4bcad922bc903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rob@kzdarzyło Ci się "SAFE" tam gdzie przebieg po montażu tego? Ja już raz widziałem i znikło po chwili:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAFE to sygnał że Immo blokuje , że kluczyk nierozpoznany  - jak zniknęło to wszystko ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Banan napisał:

SAFE to sygnał że Immo blokuje , że kluczyk nierozpoznany  - jak zniknęło to wszystko ok 

A ten cienki kabelek z tyłu licznika u góry z płaską wtyczką od czego jest? Wypadł jakimś cudem i jeszcze raz wyciągałem zegary i poprawiałem. Może tu był problem z napisem SAFE? 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Banan napisał:

jaki cienki kabelek 

Edytowałem wcześniejszy post :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pelonek1też czasem zapala mi się napis safe. A ten cienki kabel nie jest przypadkiem od czujnika zegara radiowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rob@k napisał:

@pelonek1też czasem zapala mi się napis safe. A ten cienki kabel nie jest przypadkiem od czujnika zegara radiowego? 

Jest od czujnika, tylko czy od czegoś jeszcze? Wpiąłem go wczoraj przed północą bo zegary out były i do dziś nie mam zegara radiowego. Wcześniej szybciej łapał fale.

EDIT: po 12 godzinach dopiero zadziałał zegar radiowy.

IMG-20211217-WA0001.thumb.jpeg.047c5f990cdfde410faa8017ea797305.jpeg

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jes tylko od zegara. To przez vfiza ten safe się zapala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VFIZ miewa swoje humorki z SAFE, nawet czasem w trakcie jazdy :grin:

Nie ma się co martwić.

 

Edytowane przez rosati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kable od pętli immo idą przez przelotki od vfiz i dlatego pewno świruje  - są jakieś błędy w liczniku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Banan napisał:

Po prostu kable od pętli immo idą przez przelotki od vfiz i dlatego pewno świruje  - są jakieś błędy w liczniku? 

Żadnych błędów nie ma nigdzie. Ja to widziałem dopiero raz, także nie wnikam już zbytnio jak koledzy piszą że to przez VFIZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...