Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie średnio w mieście 12,5-13 LPG, trasa raczej spokojnie ok. 10LPG, czyli około 2,5 wiecej niż pokazuje mi fis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.6 ze średniej 3kkm pali średnio 10,2 litra. Jeżdżę tylko po mieście i nie żałuje sobie obrotów. Raz tylko poleciałem na "trasę" 100km to przy stałej V 140km/h ok 8-9 litrów wychodzi. Jakbym jeździł spokojnie to urwałbym jeszcze z litr czy półtora, ale to kompletnie bez sensu. Jednak ten silnik może być oszczędny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje b6 pali mi różnie :P

Np. trasa Gdańsk Kołbaskowo średnio 9 litrów przy czym but cały czas na gazie (raz jechałem spokojnie i spalił 8,5 xD). A na autostradzie przy prędkości 140-160km/h pali 11,3 średnio. Więc myśle, że nie dużo ;)

A swoją drogą mam pytanko czy ktoś może zauważył różnice w jakości gazu polskiego i niemieckiego? Według mnie polski 10000 razy lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje b6 pali mi różnie :P

Np. trasa Gdańsk Kołbaskowo średnio 9 litrów przy czym but cały czas na gazie (raz jechałem spokojnie i spalił 8,5 xD). A na autostradzie przy prędkości 140-160km/h pali 11,3 średnio. Więc myśle, że nie dużo ;)

A swoją drogą mam pytanko czy ktoś może zauważył różnice w jakości gazu polskiego i niemieckiego? Według mnie polski 10000 razy lepszy.

Jakbyś uzupełnił profil wiedzielibyśmy jaki masz silnik a tak:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia trasa do Krakowa i na zad - 13l. Do Krakowa 140-150 większość czasu, z powrotem - 110-120. 2.8Q+tip. Taki wynik mnie satysfakcjonuje;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia trasa do Krakowa i na zad - 13l. Do Krakowa 140-150 większość czasu, z powrotem - 110-120. 2.8Q+tip. Taki wynik mnie satysfakcjonuje;]

trasa lódz -> radomsko 110 ->radomsko-> siewierz a1 do swierklan ~200 - popsuty termostat ok 75'C 16,2lpg/100 =ok 270km

2.8 q+tip avant 225/40/18

jutro robie ten termostat i gaz do regulacji i zimowki wkoncu zakladam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zależy przede wszystkich od ciężkości nogi, niełatwo wyliczyć średnią arytmetyczną. Miasto ok. 12l, tryb mieszany 10l, natomiast ostatnio udało mi się osiągnąć 8,8l. Z tym, że chyba wszystkie znaki respektowałem i była to raczej turystyczna jazda ;)

BTW. wcześniej wyniki był znacznie gorsze, z powodu nieszczelnościach na opaskach zaciskowych, loctite wykrył usterki, opaski wymienione i kilka groszy w portfelu zostało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja avj leje za ok 100zl i jeżdżę na tym 320-350km. Na rezerwie zrobię śmiało z 30 do 50 km:) Jestem zadowolony choć zbiornik przydałby się większy :( Średnio wychodzi 11l.

11 Litrów to wychodzi chyba w cyklu mieszany - moja w mieście pali 13 w trasie ok 10

Ja Mogę się podłączyć z tym wynikiem 10 trasa 13 miasto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 1.6 w mieście 14l/100km :( ale na trasie przy 120-140km/h schodzi do 7l/100km :o naprawdę zastanawia mnie ten fakt ;p

Na trasie mało ci pali ale w mieście jeszcze raz tyle:shock3:masz kolego ciężką noge?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje 1.6 w mieście 14l/100km :( ale na trasie przy 120-140km/h schodzi do 7l/100km :o naprawdę zastanawia mnie ten fakt ;p

Na trasie mało ci pali ale w mieście jeszcze raz tyle:shock3:masz kolego ciężką noge?:wink:

Jak pali 14 litrów to musisz go pałować ostro... No chyba, że coś z gazem jest źle ustawione. Zresztą, w trasie 7 litrów tez coś za mało. 7 litrów to mogłoby być ale przy 80 czy 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sam jestem w szoku... powiem tak zazwyczaj mam ciezka noge ale raz zalalem sobie na full i specjalnie jezdzilem ekonomicznie i wyszlo to samo... no lecialem ostatnio 700km i wyszlo mi spalanie 7l/100... w miescie jest strasznie kiepsko... byłem u gazownika i mi regulował instalacje... wiec juz nie pali 17l tylko 14... wgl mam jeszcze taki maly problem a mianowicie wskazówka od temp silnika w tych mrozach nigdy jeszcze nie doszła do 90 stopni... jak juz to zatrzymuje sie na 60... silnik musi byc juz cieply bo przejade powiedzmy 15km w srodku mam cieplutko a wskazowka nadal nic... co to moze byc ? cos z czujnikiem temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sam jestem w szoku... powiem tak zazwyczaj mam ciezka noge ale raz zalalem sobie na full i specjalnie jezdzilem ekonomicznie i wyszlo to samo... no lecialem ostatnio 700km i wyszlo mi spalanie 7l/100... w miescie jest strasznie kiepsko... byłem u gazownika i mi regulował instalacje... wiec juz nie pali 17l tylko 14... wgl mam jeszcze taki maly problem a mianowicie wskazówka od temp silnika w tych mrozach nigdy jeszcze nie doszła do 90 stopni... jak juz to zatrzymuje sie na 60... silnik musi byc juz cieply bo przejade powiedzmy 15km w srodku mam cieplutko a wskazowka nadal nic... co to moze byc ? cos z czujnikiem temp?

Termostat :wink:

A ADP to najekonomiczniejszy silnik z dostępnych w tamtych latach w A4 więc nie ma się co dziwić, zadbany pali mało - niektórym ciężko się z tym pogodzić ale to już ich problem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ADP pali po miescie średni 11-12 litrow i nie uwazam zeby to było znacznie duzo.przełużcie sobie masę auta na silnik.auto dosc ciężkie. Nie mam sekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ADP pali po miescie średni 11-12 litrow i nie uwazam zeby to było znacznie duzo.przełużcie sobie masę auta na silnik.auto dosc ciężkie. Nie mam sekwencji.

No i przy braku sekwencji takie spalanie po mieście jest w porządku :good: Niektórym pali 2 litry więcej, niektórym 2 litry mniej. Wszystko zależy od kondycji silnika, od tego jakie to miasto, jak jeździmy, na jakich kołach, jakie odcinki, na jakim gazie itp itd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ADP jest oszczędne, ale coś za duża rozbieżność jest. Jak kolega pisał 120-140 to nie jest najekonomiczniejsza prędkość, 7 litrów przy 90 owszem. A katalogowo trasa to 6 litrów benzyny, tylko, że przy mniejszej prędkości, a tu doliczyć trzeba LPG jeszcze bo go więcej się spala. Może nie mam ADP, ale pokrewną AHL więc jest dość podobnie. Ja jak jechałem 140 to wychodziło 8-9 litrów. Zresztą na autocentrum są raporty, mniej więcej dają obraz spalania realnego. Więc ktoś tu musi się oszukiwać :) Albo wina leży po stronie termostatu i źle wyregulowanej instalacji. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sam jestem w szoku... powiem tak zazwyczaj mam ciezka noge ale raz zalalem sobie na full i specjalnie jezdzilem ekonomicznie i wyszlo to samo... no lecialem ostatnio 700km i wyszlo mi spalanie 7l/100... w miescie jest strasznie kiepsko... byłem u gazownika i mi regulował instalacje... wiec juz nie pali 17l tylko 14... wgl mam jeszcze taki maly problem a mianowicie wskazówka od temp silnika w tych mrozach nigdy jeszcze nie doszła do 90 stopni... jak juz to zatrzymuje sie na 60... silnik musi byc juz cieply bo przejade powiedzmy 15km w srodku mam cieplutko a wskazowka nadal nic... co to moze byc ? cos z czujnikiem temp?

Kolego pewnie termostat mi jak się przełącza na lpg chwila i temp już jest na 90'C czy trasza czy miasto na pb wiadomo trwa to dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...