Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi sprzedane


Gość peter19854

Rekomendowane odpowiedzi

Gość peter19854

witam

dzis sprzedalem mojego audi za 14000zl mam na oku juz 3 autka 1.audi a3 1.6-97r , 2.VW Passat 1,9 tdi -97 rok albo astra 1.6 2001 rok co bedzie to sie okaze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzis sprzedalem mojego audi za 14000zl mam na oku juz 3 autka 1.audi a3 1.6-97r , 2.VW Passat 1,9 tdi -97 rok albo astra 1.6 2001 rok co bedzie to sie okaze

pozdrawiam

Passat ma mieszane opinie..

Opel to opel..

No więc.. Audi? ;)

może dołóż jeden do liczby albo podwój liczbe - A4 lub A6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peter19854
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Verkauf nur Gewerblich auch export!

Niśt szprechen german. Translejszyn bite na polski. Danke. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, to jest to coś w stylu: Sprzedaż tylko na eksport. Świadczy to o wypadkowej przeszłości auta, w Niemczech jest przepis, że auto po uszkodzniu więcej niż 5% bodaj przodu nie może jeździć już po drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadczy to o wypadkowej przeszłości auta, w Niemczech jest przepis, że auto po uszkodzniu więcej niż 5% bodaj przodu nie może jeździć już po drogach.

ale gdzie tam ! oczywiście w tym co piszesz jest dużo prawdy, ale ja bym raczej do Twojej wypowiedzi dołożył słowo "może".... (mam na myśli tę wypadkową przeszłość)

Verkauf nur Gewerblich auch export! = sprzedaż tylko na firmę albo na eksport

Bardzo często takie sformułowanie się pojawia, równie często jest to :

Zwischenverkauf und Irrtümer vorbehalten! = że nie bierze odpowiedzialności (sprzedawca) za problemy w aucie oraz że auto może zostać sprzedane gdzie indziej (no tak mniej więcej to znaczy)

Yelo, zwróć uwagę na to słowo firma, czyli auto może jeździć dalej po Niemczech,

w tym przypadku chodzi na pewno o podatek.... Auto było zarejestrowane na firmę pewno.

To drugie jest dużo gorsze właśnie, może o czymś świadczyć. Ale równie dobrze, mogą dorzucać takie zdanie do każdej oferty...

tak bedzie ok auto bedzie na firme zameldowane :)

no i git, ja właśnie też tak auto kupowałem, na osobę z działalnością w Niemczech. Jest w ten sposób dużo łatwiej znaleźć auto.

[ Dodano: 28-03-2007, 17:45 ]

Irrtümer vorbehalten = albo to znaczy, że mogą się pojawić błędy w ofercie...

nie wiem już sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na to słowo firma

Gdybym to ja wiedział, że to słowo to firma :rotfl: moja znajomość niemieckiego jest śladowa, ale wystarczająca, żeby szukając ofert na mobile odrzucać natychmiast wszystkie z uwagą 'nur fur Export'.

Nur fur Export w 90% przypadków, albo i więcej świadczy o dzwonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nur fur Export w 90% przypadków, albo i więcej świadczy o dzwonie.

Nie, świadczy o tym że chcą auto wypchnąć z Niemiec, a według mnie wniosek "auto po dzwonie" jest zbyt daleko wysunięty. W grę wchodzą sprawy podatkowe, ubezpieczeniowe i pewno inne jeszcze (również historia wypadkowa).

peter19854, a orientowałeś się ile wyszło by Cię ubezpieczenie takiego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verkauf nur Gewerblich auch export!

oznacza że auto było tam kupione na firmę więc może je kupić tylko firma lub może zostać sprzedane poza grenice DE.

wiem bo śmigam czasami po auta... i tak udało mi się kupić golfika dla kuzynki :lol:

[ Dodano: 28-03-2007, 18:09 ]

o ja ten niebieski środek... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peter19854

Verkauf nur Gewerblich auch export tak tez sprzedaja komisy bo jezlei auto mialo by byc dla niemca komis musi mu wystawic gwarancje a tak idzie poza granice DE ,nie bedzie wieksz\ych problemow z kupnem a po drugie nie musi auto byc po dzwonie ,siostra ma firme i tez wlasnie w taki sposob sprzedaje auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verkauf nur Gewerblich auch export tak tez sprzedaja komisy bo jezlei auto mialo by byc dla niemca komis musi mu wystawic gwarancje a tak idzie poza granice DE ,nie bedzie wieksz\ych problemow z kupnem

dokladnie tak a nie inaczej. nie chodzi o zaden podatek tylko o gwarancje. zaden sanol czy komis w niemczech nie da ci gwarancji na samochod ktory ma natrzaskane ponad 100tkm albo jest starszy niz 4-5 lat i nie wazne w jak super stanie jest auto. taka jest regula. a jeszcze dokladnie wyjasniajac "Gewerblich" to nie chodzi o to ze sprzedaj tylko na firme lecz innemy handlarzowi. nie oznacza to jednak ze nie mozna miec gwarancji na autko. podjezdza sie takiem samochodzikiem nr do DEKRA i onie go badaja i jesli bedzie ok daja gwarancje. oczywiscie to kosztuje pare eurasow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31
dzis sprzedalem mojego audi

nie wiem czy to jest dobry pomysł, chwalić się tym na forum :bicz:

no że sprzedał to nic ale że wymawia na tym forum słowo "OPEL" :eek: i myśli nad kupnem go, no to jest nie dopuszczalne. :exclaim: powienien napisać tak: sprzedałem swoją AUDI A4 i chcę kupić nowszą wersje tego pięknego i niepowtarzalnego modelu jakim jest :a4fan:

edit....................................

na przyszłość jak ktoś ziewnie tu na forum ze chce kupic sobie jakiegoś opla czy forda albo innego buraka to od razu dać mu BANA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forda albo innego buraka

Ja mam w domu opla a wcześniej tato miał forda jedno i drugie kupione w salonie. Mam te twoje wypociny brać do siebie? Czasem warto się zastanowić co się mówi.

Chwale sobie astre kombi, bo może nie ma cudownego wykończenia, ale jest praktyczny i często się przydaje. Fordem chwile pomykałem, i nawet to śmigało :twisted: .

Kup A4 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej słuchajcie, mam kumpla, chwali mi się ze ściągnie sobie wypasioną A4 w super stanie z roku 98 albo 99 i mówi że da za nią 18tys zł... tak sobie patrzyłem na ceny tych aut no i fakt, nawet teraz może sobie ściągnąć ale w kombi i bez jakichś wypasów... jak myslicie, czy ceny po wakacjach tych roczników pozwolą na ściągnięcie auta (sedana) w bardzo dobrym stanie z alusami, lakierem metalic za taką kasę? (znaczy za te 18 tys?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...