Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szwedzkie 1.8T AVJ quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
9 godzin temu, Remilo7 napisał:

Wpadło kolejne kilka prac detailingowych:

  • Dokładne mycie, dekontaminacja, deironizacja
  • Korekta lakieru, polerowanie listw chromowanych, felg, lamp tylnych, końcówek tłumików
  • Zabezpieczenie elementów plastikowych preparatem Owatrol Polytrol
  • Ceramika Aqua Coating One
  • Dressing na opony

IMG_1173.jpeg

:notworthy:

Szacun.

Dbasz o nią jak by to była osiemnastoletnia kochanka :D

Jak z siedem latek pojeździsz to będzie zabytek w niezłym stanie :)

Opublikowano
15 godzin temu, Remilo7 napisał:

Wpadło kolejne kilka prac detailingowych:

  • Zabezpieczenie elementów plastikowych preparatem Owatrol Polytrol

Masz jakieś zdjęcia przed i po? Ciekawi mnie jak on siada i zmienia wygląd plastików w a4 bo wbrew pozorom to a4 ma dość wredne plastiki żeby ładnie wyglądały na zewnątrz.

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, piotrsob1 napisał:

:notworthy:

Szacun.

Dbasz o nią jak by to była osiemnastoletnia kochanka :D

Jak z siedem latek pojeździsz to będzie zabytek w niezłym stanie :)

Taki czas, że tylko się siedzi w domu i myśli co by tu jeszcze zrobić :P

Ale sam tego nie robiłem, żeby nie było. Mam zdolnego kolegę detailera ;)

Opublikowano
  • Autor
W dniu 7.11.2020 o 11:53, Patryk14 napisał:

Masz jakieś zdjęcia przed i po? Ciekawi mnie jak on siada i zmienia wygląd plastików w a4 bo wbrew pozorom to a4 ma dość wredne plastiki żeby ładnie wyglądały na zewnątrz.

Za wiele zdjęć niestety nigdy nie robiłem, takie mam jeszcze sprzed paru miesięcy, na którym coś widać:

IMG_0537.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

Tu mi kolega podczas prac wysłał foty, żeby pokazać jaki będzie efekt:

123465385_273077254110213_420724091340880858_n.jpg

 

 

 

 

 

 

123499508_793026584884196_7638954875016343334_n.jpg

 

 

 

 

 

 

Jutro postaram się kilka zdjęć zrobić jak się ogólnie auto prezentuje po tych zabiegach.

Edytowane przez Remilo7

Opublikowano
  • Autor

Tak to wygląda @Patryk14

2.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

1.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

3.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie ma raczej jakiejś powalającej różnicy z tymi plastikami, ale kolor, który wcześniej mógł się wydawać wyblakły, odzyskał głębię i minimalnie się błyszczy.

Edytowane przez Remilo7

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wpadło nowe zawieszenie. Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii zdecydowałem się na komplet wahaczy z Regum oraz nowe drążki i łączniki stabilizatorów z Lema. 

Kilka fotek starego ;)

Zdjęcie 23.11.2020, 10 45 35.jpg

 

 

 

Zdjęcie 23.11.2020, 17 12 43.jpg

 

 

 

 

 

Zdjęcie 23.11.2020, 17 12 59.jpg

 

 

 

 

 


I nowe:

Zdjęcie 13.11.2020, 12 56 00.jpg

 

 

 

 

 

Po ściągnięciu nadkoli okazało się również, że ocynk już zdecydowanie nie ten co dawniej i jest trochę rudej, więc przy okazji została zrobiona konserwacja:

Zdjęcie 23.11.2020, 10 45 30.jpg

 

 

 


A jako, że poprzednie zimówki były już mocno wiekowe i się ich pozbyłem, a letnim oponom został około jeden sezon, wpadły wielosezonówki Hankook Kinergy 4S2 235/45/17. Jeżdżę na takich w innym samochodzie już od wiosny i jestem bardzo zadowolony, więc zdecydowałem się na takie także do Audi.

Zdjęcie 29.09.2020, 17 21 14.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Remilo7

Opublikowano

Rzeczywiście to twoje zawiecho wyglądało słabo. Dwa tygodnie temu wymieniałem u siebie Ori zawias po 310 kkm też na regum.

Ale w moim przypadku gumy tulei wyglądały o wiele lepiej. Nie były takie zparciałe jak u Ciebie. Ale to najwyraźniej efekt małych przebiegów auta. Więcej stało jak jeździło

Opublikowano
  • Autor

Wpadł klasyczny już mod, czyli tempomat + odblokowanie pełnego FISu.

IMG_1282.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Remilo7

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Kilka dni temu zaistniała konieczność wymiany aku na nowy. Zdecydowałem się na Exide Premium Carbon Boost 2.0. Podobno dzięki dodatkom węglowym ma się szybciej ładować i przez to lepiej sprawdzać kiedy samochód jeździ dużo na krótkich trasach albo w ogóle mało jeździ. Zobaczymy. 

Dzisiaj zamontowałem natomiast spryskiwacze mgiełkowe. Działają na pewno lepiej niż poprzednie dwupunktowe, ale daleko im do efektu z tego filmiku: Link. Opryskiwany obszar jest dosyć wąski. Nie wiem jaka jest przyczyna, może OEM VW to jednak nie to samo co OEM Audi (bo takie dostałem z allegro)?8BB4669E-A0A1-4B10-9FBE-A79E5A6AE91F_1_201_a.jpeg

 

Opublikowano

Ładna sztuka akumulator exide myślę, że jest ok kupiłem auta z tym akumulatorem jest z 15r jeżdżę 7km rano i po południu codziennie nie licząc niedzieli i co drugą sobotę i się sprawdza ładowałem może ze 2 razy tylko dlatego, że bawiłem się radiem czy coś podobnego :) A co do spryskiwaczy sam myślę nad mgiełkowymi ale jakoś zawsze nie po drodze :) 

Opublikowano

W spryskiwaczach są dysze, które możesz regulować/ustawiać według własnych potrzeb tzn igłę wtykasz w dysze i przesuwasz... :wink:

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, BartoszSoldier napisał:

W spryskiwaczach są dysze, które możesz regulować/ustawiać według własnych potrzeb tzn igłę wtykasz w dysze i przesuwasz... :wink:

Mowa o mgiełkowych. Jest śrubka do regulacji góra-dół, ale nic więcej się tu raczej nie zrobi. 

437919417_212200-Montaspryskiwaczymgiekowych-1.jpg.ea4103a44566394e479fd5f5c0c459cd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Niestety teraz znalazłem w temacie o montażu tych spryskiwaczy, że śrubka regulacyjna na śrubokręt minus oznacza podróbki, a taką właśnie mam..

Edytowane przez Remilo7

Opublikowano
8 minut temu, Remilo7 napisał:

Mowa o mgiełkowych. Jest śrubka do regulacji góra-dół, ale nic więcej się tu raczej nie zrobi. 

437919417_212200-Montaspryskiwaczymgiekowych-1.jpg.ea4103a44566394e479fd5f5c0c459cd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Niestety teraz znalazłem w temacie o montażu tych spryskiwaczy, że śrubka regulacyjna na śrubokręt minus oznacza podróbki, a taką właśnie mam..

Przepraszam, mój błąd. :good:

Teraz patrzę to ori są na torxa. 

Spryskiwacz (podgrzewany) 5M0 955 986 C lub spryskiwacze nie podgrzewane 5M0 955 985 C

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zmieniłem spryski jeszcze raz, tym razem kupione bezpośrednio w Audi. Efekt zdecydowanie inny niż w przypadku tych chińczyków. Musiałem też je podpiłować. 

Filmik nie wyszedł idealnie, bo jest trochę za jasno, ale załączam:

 

 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

376B7438-1E87-4BE1-87E3-798AC990D3A2.jpeg

Próbowałem ostatnio przerobić ori lampy na bi-halogen. Niestety nie wyszedł mi do końca ten mod i nie udało się po poskładaniu dobrze wyregulować strumienia światła. Problem zapewne leży w ustawieniu soczewki, ale jest też coś nie tak z samą regulacją na śrubach, ponieważ nawet po ustawieniu, lewa soczewka opada w dół po trzaśnięciu maską. 

W związku tym wpadły nowe DEPO, a w oryginalnych lampach planują niespiesznie rozklejenie, wyczyszczenie, pomalowanie, wypolerowanie kloszy i na koniec wysłanie do @kamil-vag, żeby wszystko dobrze poustawiał. 

B0934798-33A6-42F9-9B94-58C4F5395ECD_1_201_a.jpeg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Wleciała instalacja LPG, montowana w Silesia Cars:

  • Reduktor Magic III Power
  • Wtryski STAG AC-W031 BFC
  • Sterownik KME JET eco
  • Zbiornik 67L
  • Pełnowymiarowy wlew pod klapką

Póki co wszystko chodzi idealnie. Zgodnie z życzeniem - pod maską nic nie widać, a przełącznik został umieszczony w schowku pod przełącznikiem świateł.

Niestety pomimo zapewnień, że butla 67L nie naruszy w żaden sposób umiejscowienia wykładziny w bagażniku (w przeciwnym razie prosiłem o montaż mniejszego zbiornika), tak się oczywiście nie stało i podłoga odstaje. Muszę teraz pokombinować jak to estetycznie rozwiązać. 

8E6141F2-B467-4320-AA24-B4AFA7FE69F8.jpeg

45EC8812-85F0-4232-A9C9-D9374CEAD814.jpeg

D30A5687-9EE6-4515-B2B3-B9E1B0EE556F_1_201_a.jpeg

E12DCC6E-51B2-4EDD-A850-946CA367D084_1_201_a.jpeg

 

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

Z wymiany pękniętej z tyłu sprężyny i regeneracji maglownicy wyszedł kompletny serwis tylnego zawieszenia z wymianą wszystkich tuleji, wymiana oprócz samych sprężyn także amortyzatorów na nowe, gdyż jeden niestety się wylał, konserwacja tylnej części nadwozia i przy okazji wpadł też jakiś czas temu już zakupiony SWAP hamulców 320/288. Poniżej kilka fotek.

 E0D984BD-D87B-4494-99F6-AA00288EEA14_1_201_a.jpeg

IMG_20210107_121208.jpg.f4e79ddb67b2f3ca1a410af598b7660f.jpg

53DF2672-4B80-4B4D-93BD-320253177697_1_201_a.jpeg

33E360FF-2A1A-42D0-81E7-BD4C4E847100_1_201_a.jpeg

83C6A54B-3CE0-4241-B851-2D45A3A72133_1_201_a.jpeg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Deszczowa majówka w Świeradowie

IMG_1894.jpg

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Wleciały zawiasy do automatycznego otwierania klapy bagażnika od kolegi @Bilder

 

 

Opublikowano
Godzinę temu, Remilo7 napisał:

Wleciały zawiasy do automatycznego otwierania klapy bagażnika od kolegi @Bilder

 

IMG_4127.MOV 17 MB · 1 pobranie  

 

:thumbup1:

Jakie sprężyny gazowe dałeś bo u mnie się powoli kończą i czas się rozejrzeć?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.