Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vscan VAG5053C ITS


hapa999

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy. Te linki od loaderów już nie działają. Nie mam jak uruchomić VCDSa. Może ktoś posiada jeszcze jakąś aktualną wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hapa999 napisał:

Panowie pomocy. Te linki od loaderów już nie działają. Nie mam jak uruchomić VCDSa. Może ktoś posiada jeszcze jakąś aktualną wersję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Marginesie:  Ja osobiście korzystam z takiego skanera jak w pierwszym poście i szczerze powiem że jestem bardzo z niego zadowolony, robię nim wszystko to samo co na lapku z vcds-em, adaptacje,kodowania i co lepsze że wyciągnąłem nim pin do immo ale z ecu nie z licznika, tak że ja osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam, nawet aktualizacje są co jakiś czas do oprogramowania skanera:) Jedyny minus w porównaniu do vcds-a że nie ma w chmurce podpowiedzi w kodowaniach trzeba posiłkować się forum albo ross-tech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, YoGi1984 napisał:

Na Marginesie:  Ja osobiście korzystam z takiego skanera jak w pierwszym poście i szczerze powiem że jestem bardzo z niego zadowolony, robię nim wszystko to samo co na lapku z vcds-em, adaptacje,kodowania i co lepsze że wyciągnąłem nim pin do immo ale z ecu nie z licznika, tak że ja osobiście jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam, nawet aktualizacje są co jakiś czas do oprogramowania skanera:) Jedyny minus w porównaniu do vcds-a że nie ma w chmurce podpowiedzi w kodowaniach trzeba posiłkować się forum albo ross-tech

Ja mam odmienne zdanie, nie będę się powtarzał. W skrócie jest dobry do prostych czynności, nawet logów nim nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pelonek1 napisał:

Ja mam odmienne zdanie, nie będę się powtarzał. W skrócie jest dobry do prostych czynności, nawet logów nim nie zrobisz.

No właśnie zdania są podzielone. Nie widzi mi się wywalenie 350ziko na sprzęt który nie będzie wszystkiego ogarniał. Ale z tego co widzę będę do tego zmuszony niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, hapa999 napisał:

No właśnie zdania są podzielone. Nie widzi mi się wywalenie 350ziko na sprzęt który nie będzie wszystkiego ogarniał. Ale z tego co widzę będę do tego zmuszony niestety.

Za około 200zł kupisz nowy klon kabla z oprogramowaniem i będzie działać. Nie kupuj tego gów.., no chyba że tak jak pisałem jako dodatkowy którym na szybko połączysz się z autem i odczytasz błędy. Kiedyś chciałem nim skasować inspekcję serwisową - dało się tylko trochę czasu zajęło. W przeszłości na jednym z forum (nie tytaj) wrzuciłem zdjęcia z błędami z tego skanera to ktoś do mnie napisał, cytuję "odłącz to chińskie gówno od samochodu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem kolego @pelonek1 jaki masz dryg manualny ale ja tym robię wszystko, poza tym do kasowania inspekcji i nie tylko masz specjalne funkcje, jedno-dwa kliknięcia i masz porobocie  jedyny minus to fakt że logów nie zrobisz tzn.nie zapiszesz, aczkolwiek we wszystkie bloki pomiarowe masz wgląd w czasie rzeczywistym, tak czy owak osobiście jestem zadowolony z tego ustrojstwa i używam go już ładnych parę lat, kupowałem jak był za niecałe 250zl. tek że też bez dramatu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i zwięźle. To jest zabawka a nie narzędzie diagnostyczne. Jak będzięsz miał szczęście to pokaże Ci co najwyżej kod błędu i nic więcej. Aby poprawnie zdiagnozować usterkę potrzebne są dodatkowe informacje, które zapisane są w sterowniku w momencie zapisania błędu. Dla porównania o czym mowa wrzucam 2 zdjęcia, pierwsze z tego urządzenia z błędem zapisanym w sterowniku silnika a drugie błąd w sterowniku ABS odczytany VCDSem. Porównaj sobie. 

20210105_140829.jpg

20210105_140955.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, YoGi1984 napisał:

to nie wiem kolego @pelonek1 jaki masz dryg manualny ale ja tym robię wszystko, poza tym do kasowania inspekcji i nie tylko masz specjalne funkcje, jedno-dwa kliknięcia i masz porobocie  jedyny minus to fakt że logów nie zrobisz tzn.nie zapiszesz, aczkolwiek we wszystkie bloki pomiarowe masz wgląd w czasie rzeczywistym, tak czy owak osobiście jestem zadowolony z tego ustrojstwa i używam go już ładnych parę lat, kupowałem jak był za niecałe 250zl. tek że też bez dramatu:)

Może widzisz mam widocznie słaby "dryg manualny" według Ciebie, jednak VCDSa ogarniam bez problemu a przy tej zabawce już nie było tak łatwo. Co dadzą CI te odczyty w czasie rzeczywistym jak ich nie zapiszesz? Można coś tam nim odczytać, dużo rzeczy zrobić, jednak to tak jak kolega @Muskel1napisał że to taka zabawka która z tego co pamiętam nawet nie da rady zeskanować całego pojazdu tylko trzeba wszystkie sterowniki skanować oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tuż to i tu jest ta właśnie różnica - dość spora.

A poza tym autor kabel ma, więc tylko kwestia programu i po bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o dodatkowych funkcjach VCDS  jak vScope czy zapisywanie map adaptacji sterowników (admap) oraz wykonywanych kodowań (w folderze Debug) nie wsponę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi ze kabelek posiadam. Program też mi tu podeslali ale nie lata. Nie działa link jak przypuszczam z crackiem. Program zainstalowałem bez problemu i wyskakuje że nie aktualna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, hapa999 napisał:

Właśnie o to chodzi ze kabelek posiadam. Program też mi tu podeslali ale nie lata. Nie działa link jak przypuszczam z crackiem. Program zainstalowałem bez problemu i wyskakuje że nie aktualna wersja.

Masz dokładnie to, co z tematu który podesłałem? Mnie normalnie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Langista napisał:

Masz dokładnie to, co z tematu który podesłałem? Mnie normalnie działa. 

No mi  pokazuje że link już nie działa. Program tak a ckrack nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hapa999 napisał:

No mi  pokazuje że link już nie działa. Program tak a ckrack nie

Wysłałem Ci PW z linkiem do loadera. Instalujesz program, kopiujesz loadera tam gdzie masz zainstalowany program i uruchamiasz z loadera, powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pelonek1 napisał:

Wysłałem Ci PW z linkiem do loadera. Instalujesz program, kopiujesz loadera tam gdzie masz zainstalowany program i uruchamiasz z loadera, powinno działać.

spoko dzięi wilelkie. Wieczorkiem ogarnę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie lata niestety. Zrobiłem tak jak pisałeś i pokazuje mi komunikat że nie widzi vcds.exe

dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hapa999 napisał:

Witam. Nie lata niestety. Zrobiłem tak jak pisałeś i pokazuje mi komunikat że nie widzi vcds.exe

dziwne

Uruchamiasz VCDSa loaderem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...