Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BlAcK ArRoW | 3.0 TDI V6 245kM | S-line | S-tronic | Quattro | Brakes 356/330 | Limousine by Grem


Gremlin0209

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Rob@k napisał:

Kurde szkoda bo felga fajna

No właśnie mega, jeszcze jak koleś zapewniał, że wejdą, bo on je miał na C7 to już je widziałem u siebie. Lecą na sprzedaż. Jak by ktoś był zainteresowany to pisać! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła udało się sprzedać i jeszcze na nich zyskać ?

Jedna dobra wiadomość, bo niestety zaraz po nowym roku auto opadło na pneumatyce. Cały przód był dosłownie, nie wiem 3cm od ziemi... ??

Auto odprowadziłem do mechanika z nadzieją, że to jakiś czujnik lub coś podobnego. Liczyłem na to, gdyż nie raz wyskakiwała kontrolka od zawieszenia i gasła (było to zwykle podczas dni deszczowych). Auto stało ponad DWA I PÓŁ TYGODNIA. Mechanicy rozkręcili całą pneumatykę i weryfikowali wszystko (amorki, miechy, kompresor, czujniki itp.). Jak na złość nic nie znajdywali, a ja telefonując co drugi dzień słyszałem tylko "diagnozujemy"... ? 

Po około dwóch tygodniach dostaje telefon, że wszystkie amortyzatory i miechy są sprawne, a winowajcą okazał się blok zaworowy ? nie pompowało tyle ciśnienia ile trzeba po stronie tylnej prawej...

I tak oto stałem się lżejszy o 500 zł + robociznę (która kosztowała więcej niż część ?).

Obecnie auto śmiga dalej, jak należy ? oraz szukam kół 19/20" na lato, gdy ktoś coś miał to dawać znaka ? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biednemu wiatr zawsze wieje w oczy ?

Długo się nie cieszyłem pneumatyką, a tu po paru dniach kolejne problemy... ? Zapaliła się choinka żółtych ikon, wszystko padło mimo, że można było jeździć... Po błędach wyszło, że to czujnik ABS w lewym przednim kole. Mechanicy rozbierali i sprawdzali, ale podobno wszystko było ok, więc skasowali błędy i jazda... Po 3 dniach znów to samo, ale tym razem kazałem im już wymienić owy czujnik! ? Dzisiaj auto odebrałem i się okaże, jeśli się uspokoi to było to!

Z lepszych wiadomości zakupiłem letnie koła 19", ORI pompei 8.5J ET43. Odnowione profesjonalnie w kolorze shadow chrome ?? Zostały mi dystanse 13mm z poprzednich kół, więc wlecą i one. Szukałem kół dosyć długo, bo od grudnia i ciągle coś nie pasowało, a jak były super 20" to szły dosłownie w dzień. Trafiły się te 19", więc szybko telefon i jazda.

Ładniejsze i lepsze foty wstawię w weekend, tutaj takie na szybko ?

IMG20220205175927.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć teraz ładne kółka to wyzwanie i nie wyrzucić miliona monet :lol:

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeden dzień 9.5J Ori i niestety, ale pojawił się na tygodniu i znikł tak szybko, jak szybko się pojawił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gremlin0209 napisał:

Był jeden dzień 9.5J Ori i niestety, ale pojawił się na tygodniu i znikł tak szybko, jak szybko się pojawił ?

Mogłeś pisać ,coś by się ogarnęło :wink:

Szkoda ze Pompei nie w rozmiarze 20 bo do c7 moim zdaniem 19 cali trochę małe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekA6C7 napisał:

Mogłeś pisać ,coś by się ogarnęło :wink:

Szkoda ze Pompei nie w rozmiarze 20 bo do c7 moim zdaniem 19 cali trochę małe. 

Szukałem długo 20" i nic... Budżet też był ograniczony, nie chciałem miliona monet wydawać na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gremlin0209 napisał:

Szukałem długo 20" i nic... Budżet też był ograniczony, nie chciałem miliona monet wydawać na koła.

Koło ważna sprawa w aucie :decayed:

Look+ 10:grin:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony z 2016 roku, rewelacji nie ma, ale jeden sezon na pewno wytrzymają, może dwa, jak się nie zetrą szybko ?

IMG20220212123120.jpg

IMG20220212123154.jpg

IMG20220212123210.jpg

IMG20220212123306.jpg

IMG20220212123330.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,felga srednia do tej ""dużej budy""C7 to już nadwozie bardziej nowoczesne,ta felga robi robotę ale w b6,B7, no ale rozumiem budżetu się nie przeskoczy,furka na plus ,też powoli zaczynam się rozglądać za taką.. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pralinen napisał:

Siema,felga srednia do tej ""dużej budy""C7 to już nadwozie bardziej nowoczesne,ta felga robi robotę ale w b6,B7, no ale rozumiem budżetu się nie przeskoczy,furka na plus ,też powoli zaczynam się rozglądać za taką.. pozdr

No niestety, przeglądałem koła grubo ponad 2 miesiące i te wydały się najbardziej odpowiednie w tym budżecie. Tym bardziej mnie przekonały tym, że są po renowacji i opony być może na dwa sezony starczą ?

Były inne wzory, ale co z tego? Nie dość, że ponad budżet, to jeszcze albo felgi do renowacji albo opony szrot, czyli kolejne min 1000 zł do wydania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam u siebie problemy żeby znależć wymarzone koła :D Ja u siebie jeszcze musze pokombinować z opuszczaniem zawieszenia i zobacze na ile moge sobie pozwolic ;)

Sztos furka!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :hi:

Po perypetiach związanych z pneumatyką i czujnikiem ABS przyszedł czas się trochę odprężyć w kanale garażu ?

Wczoraj przyszła pora na kolejną wymianę oleju i filtrów. Auto przejechało 12 tys km od wymiany, więc akurat. Silnik pracował już inaczej na zużytym oleju. Po wymianie od razu, jakby lepsza i cichsza praca ? Obecny przebieg to 261 tys km.

IMG20220402133155.thumb.jpg.5f2a7278a445ee82f04c9cbfda573f66.jpg

W tamtym tygodniu też wpadły już letnie kapcie na autko. Nie powiem, ale mimo posiadania Q to w ten weekend ciężko było z samego rana. Opony letnie miałem wrażenie, że nie mają w ogóle bieżnika. Trzeba było się pilnować i to bardzo, można było przestrzelić kilka krzyżówek. 

IMG20220328145826.thumb.jpg.81b8291ebd70d9346780c8ccf1900045.jpgIMG20220328145838.thumb.jpg.c8716f06c3b0b3f40af1f0f082ab61b7.jpg

Póki co tyle. Aha... Uzupełniłem drugi post z datami i przebiegiem auto co zostało do tej pory wymienione lub naprawione.

See You! ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :hi:

Od jakiegoś czasu borykałem się z bardzo dziwnym dźwiękiem pod maską. Szuranie, jakby coś się chciało zablokować, ale szło dalej. Auto oddałem w tamtym tygodniu do mechanika, bo dźwięk się tak nasilił, że strach było tego już słuchać. Myślałem, że zaraz się coś rozleci. ?

Jedni stawiali na rozrząd (mało prawdopodobne, bo był wymieniony 30 tys. temu), drudzy na rozlatującą się głowice Xd ? Podziękowałem tym Panom mechanikom i poczekałem na termin, gdzie indziej.

Więc przy przebiegu 266 tys. km zostały wymieniony 3 małe rolki, podobno wydawały dziwne dźwięki kręcąc ręką, ale... Głównym winowajcą okazał się być ALTERNATOR, który był już w stanie agonalnym. Został zregenerowany cały i teraz pod maską cisza, aż chce się słuchać, jak V6 chodzi ??

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam87 napisał:

Sprzęgiełko się rozsypało???

Nie dopytywałem się, Erwin zlecił kompletną regenerację i ma być dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gremlin0209 napisał:

Nie dopytywałem się, Erwin zlecił kompletną regenerację i ma być dobrze ?

I będzie dobrze:paker:

Najważniejsze, że problem znaleziony i zlikwidowany:thumbup:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, zrób dokładne zdjęcie kierownicy i wrzuć mi na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...