Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BlAcK ArRoW | 3.0 TDI V6 245kM | S-line | S-tronic | Quattro | Brakes 356/330 | Limousine by Grem


Gremlin0209

Rekomendowane odpowiedzi

Takie duże i stare chłopy a tłumaczyć trzeba :) 

W żadnym przypadku nie miałem zamiaru porównywać b7 do c7 to jak porównać koze z koniem... 

Pytałem tylko o odczucia po przesiadce :whistling: 

Nie temat na porównania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furka fajna ale wjedź  na warsztat zobacz kostkę sterującą na skrzyni biegów  co jest bo audi ma w tym roczniku poprowadzone odpływy z podszybia na skrzynie i lubi zalewać kostkę. Wyposażenie fajne na lato jakąś  20 i będzie ladnie;)?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, raaf napisał:

Takie duże i stare chłopy a tłumaczyć trzeba :) 

Nie starzy a doświadczeni:wink::decayed: Mężczyźni nie starzeją się tylko zdobywają doświadczenie:decayed:

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz na plus dla B7 1,8T oczywiście jeśli jest na LPG tzn. koszty paliwa mniejsze niż dla C6 3,0 TDI. Na benzynie jadąc prędkościami autostradowymi taniej jest w C6 bo te silniki palą wg mnie mało jeżdżąc szybko. Robiąc trasę np do Danii jadąc w PL na ekspresowych i autostradach około 150, w DE 180-200 tam gdzie można oczywiście, w DK 120 w porywach do 130 to C6 spali niecałe 9 litrów ON na 100km, podejrzewam że w A4 B7 1,8 T wyszłoby na pewno nie mniej niż 12 litrów benzyny a gazu z 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna!!!:)

też mi się taka marzy to jest już porządna  limuzyna!!!:) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelonek1 napisał:

Jest jedna rzecz na plus dla B7 1,8T oczywiście jeśli jest na LPG tzn. koszty paliwa mniejsze niż dla C6 3,0 TDI. Na benzynie jadąc prędkościami autostradowymi taniej jest w C6 bo te silniki palą wg mnie mało jeżdżąc szybko. Robiąc trasę np do Danii jadąc w PL na ekspresowych i autostradach około 150, w DE 180-200 tam gdzie można oczywiście, w DK 120 w porywach do 130 to C6 spali niecałe 9 litrów ON na 100km, podejrzewam że w A4 B7 1,8 T wyszłoby na pewno nie mniej niż 12 litrów benzyny a gazu z 15.

Wyższa sprawność silnika daje o sobie znać. ;) 

Na krótkich odcinkach 1,8 T wyjdzie korzystnie w całokształcie paliwo + utrzymanie. Przy kręceniu się wokół komina 9+ jest realne w 3,0 TDI i zwłaszcza C6, które jest ciężkie.

Z ostatniego tankowania wyszło 9,4 l /100 km w tym trochę miasta, reszta krajówka z licznymi zabudowaniami (maksymalna prędkość to 120 km/h na S6 i S7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dodam info o moim przejeździe. Zrobione już pełne tankowanie - trasa z Koszalina i do pracy dwa razy spalanie wyszło 7,5l On na 100km mierzone z dystrubutora. Według kompa wyszło 6,3 ?

I to by było na tyle. Dyskusje proszę przenieść na PW, bo to nie topic o spalaniu ? 

Wszystkie sugestie i porady co do auta mile widziane ? a nawet konieczne ?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Gremlin0209 napisał:

Według kompa wyszło 6,3 ?

Wskazania licznika możesz sobie zwiększyć do max 115%, wtedy będzie się w miarę pokrywać, ale to pewnie wiesz. 

Super C7 :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gremlin0209 napisał:

No to dodam info o moim przejeździe. Zrobione już pełne tankowanie - trasa z Koszalina i do pracy dwa razy spalanie wyszło 7,5l On na 100km mierzone z dystrubutora. Według kompa wyszło 6,3 ?

Diabeł nie taki straszny jak go malują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, instruktor83 napisał:

Gratulacje A6-steczki:hi:jakie koło na lato będzie?

Dostałem 19" z praktycznie nowymi oponami 2019 rok, ale wzór mi się nie podoba, więc wszystko zależy czy uda mi sie je sprzedać ? Mam jeszcze 19" RS4, ale do odnowy.

 

20210104_132843_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 19 na aucie nie wyglądają źle, znajomy w sedanie ma takie i jest ok, wiadomo są ciekawsze wzory nie powiem ale ten zły nie jest, zanim ogarniesz ładną 20 takie wystarczą 

Edytowane przez marcin_o23
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marcin_o23 napisał:

te 19 na aucie nie wyglądają źle, znajomy w sedanie ma takie i jest ok, wiadomo są ciekawsze wzory nie powiem ale ten zły nie jest, anim ogarniesz ładną 20 takie wystarczą 

@Gremlin0209 czyli już wiesz jaki rozmiar zakładać:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co 19" zostaje, trochę komfortu musi być. Do pracy nie mam gładkiej drogi, a nie chcę się też męczyć podczas jazdy. Zresztą teraz nawet nie myślę o zmianie kół, bo wydatki nie pozwolą na tą chwilę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się w końcu wymienić olej w silniku przy ~219k km? oraz oczywiście filtry ? Zalany został LM Top Tec 5W30 na próbę... Zaś w poniedziałek oddaje autko na wymianę oleju w skrzyni i filtrów, tak żeby wszystko było już cacy ?

20210116_114534.jpg

Od momentu kupna zrobiłem nią już 2000 km i jazda to sama przyjemność przy pneumatyce ? wyprzedzanie przy takiej wadze auta też nie stanowi problemu. Na chwilę obecną tyle ?

Pozdrawiam!

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 14:53, Gremlin0209 napisał:

wyprzedzanie przy takiej wadze auta też nie stanowi problemu. Na chwilę obecną tyle ?

Ponad 500 Nm robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wspominałem w poprzednim poście, dzisiaj został wymieniony olej w skrzyni biegów oraz dwa filtry ? Oddałem autko to zakładu, który zajmuje się TYLKO skrzyniami automatycznymi, żeby później problemów nie było... Jak już robić to porządnie i kolejna wymiana za 60k km. Mechanicy stwierdzili, że skrzynia jest w dobrym stanie (mam nadzieję ?). Być może faktycznie wpisy w książce pokrywają się z rzeczywistością, czyli olej był zmieniany regularnie ?

Od siebie jeszcze dodam jeden dodatek do wyposażenia o którym nie wspomniałem/zapomniałem. A mianowicie poprzedni właściciel postanowił zmienić zwykle kierunkowskazy z tyłu na dynamiczne ? Jakiś filmik nagram może w weekend i pokażę ?

Pozdro!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...