Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zielone menu MMI3G+


Gapinski

Rekomendowane odpowiedzi

02984 - Połączenie między transformat. impedancji 2 a anteną w szybie - tak jak pisałem wyżej, albo wzmacniacz antenowy prawy padł albo połączenie z anteną (szybą)

03276 - Sprawdzanie układu zarządzania wersją oprogramowania- błąd pojawia się pow wryqaniu map (oprogramowania) poza ASO. Poszukaj na forum bo jest opisane jak się go pozbyć. Samo skasowanie nie wystarczy.

02168, 02169 - Mikrofon z przodu po prawej stronie (R141) 011 - Przerwa w obwodzie- mikrofony znajdują się w przedniej lampce w podsufitce. Musisz sprawdzić czy okablowanie jest ok. Jeżeli okablowanie jest ok, to raczej mikrofon do wymiany.

03623 - Nieprawidłowy kod dostępu / odblokowania-  błąd po wgrywaniu map poza ASO. Poszukaj na forum skryptu, potrzebnego do usunięcia błędu.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Pytanie do Pasjonata Muskel1. Czy może Pan pomóc w przywróceniu funkcji w zielonym menu w moim Q7 mmi 3GPlus aktywne? Oczywiście mogę podesłać zrzuty.

Edytowane przez Azymut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

W CAR: nieaktywne air suspension.

Car/ustawienia samochodu: nieaktywne: oświetlenie zew. centralny zamek, blokada podczas jazdy.

Car/asystent kierowcy: nieaktywny czujnik deszczu

Car/klimatyzacja: nieaktywne ustaw. dla tylnej części kabiny, synchronizacja

Car/serwis i kontrola: nieaktywne zawieszenie pneumatyczne - zmiana koła, zmienne położenie wycieraczek, poziom oleju (ale nie wiem czy tym Q7 można to uaktywnić).

Oczywiście piszę z wielką prośbą bo pomógł Pan koledze Gapinski. Proszę o odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ingerencja własna. Przywróciłem wyświetlanie czujników cofania ale przy okazji zepsułem w/w.   

Może mogę wrzucić zdjęcia i zerknie Pan co i jak namieszałem?

 

Edytowane przez Azymut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego potrzebuje pomocy . wczoraj postawiłem auto i było wszystko ok dziś uruchamiam auto a tu choinka błędów .zaczęła mrugać lampka podgrzewania świec, zapalił się żółty napis TPMS I lampka spadku ciśnienia w kołach na chwilke można ją wyłączyć w menu car ustawiając nową wartość ciśnienia w oponach , ale tylko na chwilę, przeskanowałem vcdsem  i pokazało mi błędy 4699,4698,01314,464384,5170, nigdy tylu błędów nie złapał przy tym silnik uruchamia ale pracuje na trybie awaryjnym brak mocy. pomóż nie wiem co robić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Mam pytanie do Muskel1 dotyczące Zielonego Menu

W moim aucie wymieniłem jednostkę główną na MMI 3GP. Usunąłem ochronę komponentu wszystko zakodowałem poustawiałem, błędów nie mam.

Jednak  w systemach samochodu w zakładce Klimatyzacja mam wiele nieaktywnych pozycji widać je na zdjęciu.

Nie mam na wyposażeniu ani 3 strefowej klimatyzacji ani dachu słonecznego ani ogrzewanej szyby przedniej itd

Jak przeglądałem większość samochodów ma w tej zakładce tylko nagrzewnice tak jak na drugim zdjęciu

Chciałbym je w większości wykasować i próbowałem wiele ustawień w Green Menu. Nawet w cardevicelist w ogóle odznaczyłem Air condition

Bardzo proszę o poradę jak mam ustawić Air condition w cardevicelist, w carbusassignment i w carmenuoperation aby znikły niepotrzebne pozycje.

Może coś trzeba zmienić w innych miejscach?

Dodam że w carextdevicelist nie mam oznaczonego sliding roof.

Pozdrawiam Andrzej

 

Klima.jpg

Klima'.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 21:52, Muskel1 napisał(a):

Bo konfiguracja w zielonym menu jest pod dany pojazd zależnie od jego wyposażenia. 

Dzień dobry

Mam pytanie do Muskel1 dotyczące Zielonego Menu

W moim aucie wymieniłem jednostkę główną na MMI 3GP. Usunąłem ochronę komponentu wszystko zakodowałem poustawiałem, błędów nie mam.

Jednak  w systemach samochodu w zakładce Klimatyzacja mam wiele nieaktywnych pozycji widać je na zdjęciu.

Nie mam na wyposażeniu ani 3 strefowej klimatyzacji ani dachu słonecznego ani ogrzewanej szyby przedniej itd

Jak przeglądałem większość samochodów ma w tej zakładce tylko nagrzewnice tak jak na drugim zdjęciu

Chciałbym je w większości wykasować i próbowałem wiele ustawień w Green Menu. Nawet w cardevicelist w ogóle odznaczyłem Air condition

Bardzo proszę o poradę jak mam ustawić Air condition w cardevicelist, w carbusassignment i w carmenuoperation aby znikły niepotrzebne pozycje.

Może coś trzeba zmienić w innych miejscach?

Dodam że w carextdevicelist nie mam oznaczonego sliding roof.

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.  Andrzej

Klima.jpg

Klima'.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Wstaw zdjęcia z wszystkich ustawień w  car w zielonym menu.

To zdjęcia z Green Menu.

Jest na nich AirCondition zaznaczone w cardevicelist a w carbusassigmetn jest [Daschboard] próbowałem tez [Komfort]

MMI kupiłem przez Allegro, z CP nie było problemu i wszystko hula jak trzeba, nie ma błędów ani w 5F ani w innych modułach 

Tylko w zakładce klimy mam te wszystkie pozycje wyświetlone na szaro :(((

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

91.jpg

92.jpg

93.jpg

94.jpg

95.jpg

96.jpg

97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze muszę się przyznać do tego 

Auto to Audi Q3 z 2016 roku ale MMI 3GP jest takie samo a Green Menu to też <EM 1.0t>

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem o tym żeby ustawić na 9 

Jak przeglądałem różne ustawienia to część było na 9 a część na 5

Jutro przestawię tak jak napisałeś i dam znać czy się udało

Dziękuje za pomoc i poradę. 

Mam jeszcze przed sobą wymianę Gateway aby uruchomić ASA który niestety potrzebuje Extended CAN

Wszystko już zamontowane tylko trzeba wymienić Gateway zdjąć CP i wszystko zakodować. 

Jutro spróbuje z tą klimą i napiszę co wyszło

Dziękuję jeszcze raz. :)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże ale bez gwarancji. 

Zakupiłeś odpowiedni Gateway z CAN Extended?

Jaki ma numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam taki:

Adres 19: CAN Gateway (J533)       Plik etykiet: 8X0-907-468.clb
   Oznaczenie elementu SW: 8U0 907 468 AQ    HW: 8U0 907 468 G
   Komponent: GAT 4CAN 1L M H13 0090  
   Weryfikacja: 1P140041    Numer seryjny: 4141P15C210352
   Kodowanie: FBCF1A5A000108610253
   Kod serwisu: WSC 09148 003 1048576
   VCID: 117FB559616A845310D-8044

Zakupiłem MODUŁ STEROWNIK GATEWAY 8U0907468AA

ale wgrałem mu na stole ostatni soft BA

Kodowanie przepisałem dokładnie to samo ze starego i przyjął dopiero po zmianie softu

AA nie chciał zaakceptować w jednym miejscu i dlatego wgrałem BA

 

Mam teraz taki:

Adres 19: CAN Gateway (J533)       Plik etykiet: 8X0-907-468.clb
   Oznaczenie elementu SW: 8U0 907 468 BA    HW: 8U0 907 468 L
   Komponent: GAT 5CAN 2L M H13 0090  
   Weryfikacja: 1U170037    Numer seryjny: 3741U134098032
   Kodowanie: FBCF1A5A000108610253
   Kod serwisu: WSC 00046 000 00000
   VCID: 025D8A15340CEFCB997-8056

Zanim go założę to chciałem wszystko po porządkować co do tej pory zrobiłem. 

Takie to "buty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ustawiłem Air Condition na [Komfort] i 7 i nic to nie zmieniło dalej widnieją wszystkie pozycje i żadna z nich nie jest aktywna. :((((

Ale błędów tez nie ma. Puki co. 

Wygląda jakby MMI miało zakodowaną bardzo zaawansowaną klimatyzację. 

Być może trzeba coś zmienić w Adaptacjach.

Jakby Muskel1 miał jakiś pomysł to proszę dać znać

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...