[B5 AFN] Oznaki zużytej poduszki silnika

Pretor

Witam.

Po czym poznać że poduszka jest do wymiany? Pytam bo czasami na postoju lekko drży mi drążek zmiany biegów i są lekko odczuwalne drgania nadwozia, a jak lekko dodam gazu to od razu przestaje. Ostatnio sprawdzałem poduszki skrzyni w wydają się być w porządku, jednak lewa poduszka silnika ma popękaną gumę z góry (chodzi o lewą poduszkę), prawej nie sprawdzałem bo jest osłonięta. Ponoć są to poduszki olejowe, czy w związku z tym jeśli nie ma wycieku z tej poduszki to mimo pęknięć gumy może być dobra? Dodam, że czasami mi biegi haczą.

Pozdrawiam.

Zajmij się najpierw drążkiem zmiany biegów, a jak będzie problem, to wtedy do poduszki się można przyczepić.

A co? mam go wymienić :kox: Te drgania mogą być przenoszone właśnie przez tą poduszkę na nadwozie, a jak drży silnik to i skrzynia biegów, a jak skrzynia to i drążek. Więc pytam bo nie wiem czy zawracać sobie głowę tą poduszką, czy szukać w innym miejscu.

u mnie też lata na jałowym

diagnoza

rozwulkanizowane wieszaki układu wydechowego

jutro wymiana

a tak wogole to można jakoś krzyżaki od zmiany biegów dokręćić żeby nie latały :mysli:

przyczyn może być wiele:

-poduchy silnika

-poduszki skrzyni biegów

-plecionka

-wieszaki układu wydechowego

-dwumas

Sprawdz czy podczas hamowania i przyśpieszania drążek się nie przesuwa w przód albo w tył.

Co do poduszki ti jeśli jej nie wymienisz to się nie przekonasz.U mnie było podobnie i okazało się że dwumas :confused4: zacznij od najtańszuch rzeczi i tak w góre. Powodzenia :kox:

u mnie latał drążek okazało się że to właśnie poduchy wymieniłem na ori nówki i jak ręką odjął a już myślałem że któryś z wtrysków ale na szczęście nie

A co może być przyczyną jak drążek zmiany biegów podczas przyśpieszania i hamowania porusza sie góra- dół?

bezwladnosc :cool1:

jezeli masz problemy z wlaczaniem biegow, przyjrzyj sie lacznikom metalowo gumowym przenoszacym sterowanie zmiana biegow

co prawda tam dotyczy to B6 ale zasada jest ta sama http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_zamarzniete_biegi-t22193.30.html

A jeżeli biegi wchodzą bez problemu i lekko drążek chodzi przód-tył, to co ? :kox:

tak jak pisalem skutek bezwladnosci i momentu obrotoweg. jak dodajesz gazu, to moment obrotowy z jednej strony przenoszony jest na kola, ale taka sama sila stara sie obrocic zespolem napedowym co postrzegasz jako ruchy drazka zmiany biegow.

wymieniłem sobie dzisiaj wieszaki pod cały układ wydechowy i nie wiele poprawiło :confused4:

w przyszłym tygodniu wymieniam złacze elastyczne zobaczymy co dalej

złacze bede spawał migomatem bo gazowo palinikiem można za bardzo rozgrzać i uszkodzić plecionke

w sumie to nie są drgania tylko mocniejsze mrowienie na lewarku i podłodze zero przenoszenia sie na górne czesci karoseri

w przyszłym tygodniu wymieniam złacze elastyczne zobaczymy co dalej

Mam podobne problemy też wymieniłem wszystkie wieszaki a efekt był jeszcze gorszy jak na starych pomimo zastosowania oryginalnych części :(. Założyłem ponownie stare i zauważyłem, że jak ścisnę te dwa gumowe wieszaki w połowie to wszystko się uspokaja i jest w stanie idealnym. Jak na razie pościskałem je opaskami elektrycznymi ale jest to półśrodek, dzisiaj się w moich stronach oziębiło i wydech drga ponownie i pomimo niechęci czeka mnie jako następna plecionka.

ja po przejechaniu kilkudziesieciu km na nowych wieszakach ( aso) stwierdziłem ze jest gorzej niz na starych już wysłuzonych

plecionka do wymiany

Ja mam podobne oznaki :wallbash: ;(

Na zimnym silniku wszytko OK! cicho i równo pracuje

Ale jak jak auto się rozgrzeje do 80-90stC to zaczyna nierówno pracować , wpada w wibracje lewarek i kierownica!

Bardzo dziwi mnie fakt, że tak się dzieje na rozgrzanym silniku - na zimnym cisza i spokój.

P.S.

Dwumas wymieniany! :hi:

dzisaj wymieniłem plecionke na producenta niemieckiego i w miejsce kata w spawali mi rurke srednicy układu wydechowego

wrazenia z jazdy

cisza i spokój zero drgań i efektu poloneza

skasowali jak za zboże ale warto było

wymieniłem również wszystkie wieszaki

przynajmniej nauczyłem gościa jak odkreca sie plastyki w aucie i wyciaga wtyczki bo głąb chciał srubokretem coś wyginać :wallbash:[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2009, 12:42_________________________________________________i rok gwarancji :polew:

U mnie też lewerek porusza sie przód - tył. Ostatnio zauważyłem przy wymianie oleju że jak popchnę samochód lekko do tyłu (jest na biegu ) to silnik unosi sie do góry i bardzo słychać lewą poduszkę silnika (chlupotanie oleju ) mam pytanie jaki zamiennik zastosować