Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S-Tronic wymiana oleju po zakupie


Maciej84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem a4 B9 2.0TDI 190 km quattro. Rok 07.2017 Auto kupiłem z programu Audi Select z przebiegiem 127kkm. Czy po vinie jesteście w stanie mi powiedzieć kiedy ostatnio był wymieniany olej w skrzyni biegów. Nie mam dostępu do książki elektronicznej. A nie chciał bym mieć jakiejś przykrej niespodzianki. Z góry dziękuje za odpowiedź ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie pod temat jak kolega powyżej.Auto na 120 tys miało pełny przegląd poinformował mnie sprzedawca nie mam tylko na to dokumentu  do 90 tys mam pełną dokumentacje, obecnie 142 tys  w niemczech raczej sie nie patyczkują,no ale dobrze wiedzieć czy faktycznie tak było :)

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana co 60 tys, przy 120 powinna być już druga zrobiona wymiana plus filtry

zadzwońcie do serwisu to powinni powiedzieć po VIN czy konieczna wymiana

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać nie pytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 23:48, Dev napisał:

Wymieniać nie pytac

Kolego ile życzysz sobie za wymianę w stronicu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzejx napisał:

Mając kanał w garażu, da radę to zrobić samemu? Musi do tego być jakiś specjalny sprzęt?

da rade, musisz miec tylko strzykawke do wlania oleju

ALLEGRO.PL

Kup taniej OLEJNICA ODSYSARKA OLEJU STRZYKAWKA SZPRYCA 1,5L z Białystok na Allegro.pl, za 88 zł w kategorii Narzędzia i sprzęt warsztatowy - Obsługa olejów, paliw i smarów. Opinie i recenzje czy...

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dev napisał:

da rade, musisz miec tylko strzykawke do wlania oleju

Albo kawałek dłuższego wężyka i mały kuchenny lejek i też da radę, koszt około 5 zł i dla własnego użytku jak znalazł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pelonek1 napisał:

Albo kawałek dłuższego wężyka i mały kuchenny lejek i też da radę, koszt około 5 zł i dla własnego użytku jak znalazł :wink:

nie tak bardzo, poza tym strzykawka zrobisz to moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

nie tak bardzo, poza tym strzykawka zrobisz to moment

Ja tak zmieniam od zawsze w dyfrach, skrzyniach manualnych, tipach. Daje radę, nie spieszy mi się bo wszystko robię tylko dla siebie. Nawet ten gęstszy olej od Ciebie też tak ostatnio poleciał grawitacyjnie do dyfra, fakt że leciał jak "krew z nosa" ale zalałem.

Fakt, strzykawką będzie szybciej, jednak jak ja to robię średnio raz w roku albo i rzadziej to przeboleję jakoś ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, piotrsob1 napisał:

S-tronic to nie jest bułka z masełkiem...:decayed:

Pooglądajcie sobie najpierw:

 

Normalna procedura, s-tronic czy tiptronic olej zalewa się podobnie. Nie ma tu nic skomplikowanego a nie mając dwóch lewych rąk każdy sobie poradzi i na pewno olej będzie wymieniony bo czasem w serwisach bywa z tym różnie. W filmiku nie dodano bardzo ważnej rzeczy tzn. żeby nie zgasić auta przed zakręceniem korka wlewu oleju (dotyczy tiptronic i s-tronic) bo wtedy minimum litr potrzebnego oleju nam wyleci ze skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pelonek1 napisał:

Normalna procedura, s-tronic czy tiptronic olej zalewa się podobnie. Nie ma tu nic skomplikowanego a nie mając dwóch lewych rąk każdy sobie poradzi i na pewno olej będzie wymieniony bo czasem w serwisach bywa z tym różnie. W filmiku nie dodano bardzo ważnej rzeczy tzn. żeby nie zgasić auta przed zakręceniem korka wlewu oleju (dotyczy tiptronic i s-tronic) bo wtedy minimum litr potrzebnego oleju nam wyleci ze skrzyni.

Normalna procedura dla Ciebie , dla mnie i wszystkich którzy mają trochę pojęcia o temacie .

Dla tych co przyszli tutaj się zapytać o wymianę oliwy to samo pisanie o pompkach i strzykawkach to trochę za mało by temat ogarnąć bez szkody dla S-tronica ....:P

Filmik Piotrka ogarnia temat w stopniu wystarczającym by zrobić to dobrze, albo jak się oceni że nie da się rady to zawczasu zlecić wymianę fachowcowi..

I chyba nie trzeba mieć IQ 180 by się domyśleć że po zgaszeniu silnika przez nie zakręcony wlew oleju wyleci to co weszło do skrzyni i sprzęgieł po jego uruchomieniu :):whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcipnisie:). Dzisiaj na kanale obejrzałem spód auta i zastanawiam się czy warto to robić we własnym zakresie. Trochę zagmatwane, myślę że umówię się z Dev na wymianę :decayed:. Mam do Ciebie 150km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Andrzejx napisał:

Dowcipnisie:). Dzisiaj na kanale obejrzałem spód auta i zastanawiam się czy warto to robić we własnym zakresie. Trochę zagmatwane, myślę że umówię się z Dev na wymianę :decayed:. Mam do Ciebie 150km.

za 4 tygodnie moge Ci ogarnąć, wczesniej nie dam rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piotrsob1 napisał:

I chyba nie trzeba mieć IQ 180 by się domyśleć że po zgaszeniu silnika przez nie zakręcony wlew oleju wyleci to co weszło do skrzyni i sprzęgieł po jego uruchomieniu :):whistling:

Aż tyle IQ to nie trzeba mieć to fakt, jednak robiąc to pierwszy raz można o tym zapomnieć. Napisałem to bo sam o tym zapomniałem robiąc to pierwszy raz i niestety musiałem dokupić litr oleju :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pelonek1 napisał:

Aż tyle IQ to nie trzeba mieć to fakt, jednak robiąc to pierwszy raz można o tym zapomnieć. Napisałem to bo sam o tym zapomniałem robiąc to pierwszy raz i niestety musiałem dokupić litr oleju :facepalm: 

:polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej i filtry potrzebował bym do swojego auta? Jakiś podobny zestaw do zapodanego wcześniej filmiku:wink:

VIN   WAUZZZF43HA122236

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Andrzejx napisał:

A jaki olej i filtry potrzebował bym do swojego auta? Jakiś podobny zestaw do zapodanego wcześniej filmiku:wink:

VIN   WAUZZZF43HA122236

wystarczy sam olej, zeby wygrzebac 3 filtry trzeba wywalac całą mechatronike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dev napisał:

:polew: :polew: :polew: :polew:

Się nie śmiej, nauka kosztuje. Na przyszłość zostanie w głowie na pewno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...