Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Android Auto w A4 B9


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam i ja. Android auto działa zrobiłem koniec końców na porcie usb z golfa,Passata itd 5Q0035726E.

Nie podnosiłem wersji softu,wgrałem samego miba 3.5.0 trochę rzeźby i jest jak z fabryki. Zaadaptowałem ten port w miejsce fabrycznego. 

Krótka instrukcja

Pobieramy plik z patchami że strony

MIBSOLUTION.ONE

mib pobrałem że strony github

Kopiujemy miba na sformatowana kartę fat32

Do folderu patches na naszej karcie pamięci wrzucamy patch z odpowiednim numerem softu

Instalujemy przez czerwone menu

Pozniej wchodzimy w zielone menu robimy backup,przechodzimy do patch ifs root aio i patc**jemy. Na koniec usuwamy błąd,jak to zrobić pisał autor tematu i muskel. 

 

 

20230421_142306.jpg

20230421_142405.jpg

20230421_142534.jpg

20230421_144801.jpg

20230421_144802.jpg

20230421_151806.jpg

20230421_132329.jpg

Edytowane przez jok21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozwólcie, że i ja dorzucę coś od siebie. Generalnie wszystkie informacje o tym jak aktywować CarPlay znajdują się w tym wątku i wystarczy tylko poszukać. Posiłkowałem się również wpisami z niemieckiego forum link. Kroki:

 

1. Zacząłem od zaktualizowania wersji oprogramowania. W samochodzie miałem wersję softu 3241 i zaktualizowałem do wersji 3344. Nie robiłem update do wersji 3346. Z informacji z forum wynika, że różnice między wersjami są marginalne a każda aktualizacja niesie ze sobą niewielkie ryzyko. Z potwierdzonych informacji z niemieckiego forum wynika, że Carplay uruchomi się nawet na wersji 2161.

 

2. W kolejny kroku wgrałem M.I.B. wersja 3.5.0. plus patch odpowiedni dla mojego softu. Miałem drobne obawy, czy warto korzystać z tej wersji bo była wypuszczona dosłownie 4 dni wcześniej ale bezzasadne. Wgranie M.I.B, backup + patch przebiegły bez zakłóceń, na koniec puściłem jeszcze SVM fix. Według informacji z forum, błąd można usunąć za pomocą VCDSa i przeliczania na kalkulatorze szesnastkowym ale po co się męczyć :) BTW. Kody aktywują się niezależnie od posiadania gniazda USB z transferem danych. 

 

3. Dla sportu wgrałem również najnowsze mapy (linki do znalezienia w wątku). Zawartość przekracza już 32 gb, więc trzeba posłużyć się kartą 64 gb. Prawdopodobnie można wyrzucić jakiś kraje, których nie chce się aktualizować (przykładowo Rosja waży 6 gb) ale nie chciało mi się sprawdzać czy tak jest rzeczywiście a karta kosztowała 25 zł. 

 

4. Bardzo ważne! Do każdej z wymienionych wyżej czynności należy bezwzględnie podpiąć prostownik. Aktualizacja map trwała ponad 40 minut i pod koniec prostownik podawał ponad 6 A a napięcie wahało się między 12.3 - 12.4 V. Na niemieckim forum widziałem info, że do aktualizacji softu oraz M.I.B. z patchem nie powinno włączać się silnika. Nie wiem czy to prawda, wolałem nie sprawdzać. Jedynie aktualizację map można przeprowadzić nawet w czasie jazdy.

 

5. W samochodzie posiadam jedynie gniazdo do ładowania. Przez chwile rozważałem instalację podwójnego gniazda w podłokietniku ale niemałe koszty plus potrzeba rozkręcenia tylu elementów jakoś nie zachęcały. Całe szczęście ktoś, chyba na 3 stronie wątku, wrzucił info plus filmik o możliwości montażu gniazda z VW. Poniżej wklejam link do oferty z Aliexpress. Za komplet gniazdo + przewód zapłaciłem 170 zł a przesyłka przyszła w 10 dni. 

 

 

 

6. Prowizorycznie gniazdo trzymałem w schowku ale wyglądało na straszne druciarstwo. Postanowiłem zamontować gniazdo w podłokietniku korzystając z porad pana z Włoch. Ale i to ostatecznie sobie odpuściłem, zamontowałem gniazdo w półce przed tunelem środkowym. Na allegro kupiłem za 80 zł półkę z otworem pod USB (8W1 864 131 C) a sam montaż to już żaden problem. Demontaż schowka i tunelu środkowego, godzina pracy.

 

 

 

7. W ostatnim kroku kupiłem Carlinkit 4.0. Pomimo różnych opinii w necie, ja nie zauważyłem żadnych problemów przy korzystaniu. Żadnych lagów ani zawieszania. W tej samej chwili włączam Spotify, Yanosika oraz Google Maps i nie widzę żadnych opóźnień.

 

8. Koszty instalacji wyniosły 250 zł, Carlinkit nie liczę ponieważ nie jest niezbędny do działania Carplay.

 

IMG-6903.jpg

IMG-6905.jpg

IMG-6906.jpg

IMG-7046.jpg

Edytowane przez olekj32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo miałem Carlinkit 4 i u mnie nie działał. Kupiłem AAWireless i wszystko działa tylko mam strasznie denerwujący problem z rozłączaniem AA. Co jakiś czas po prostu wywala mi połączenie na kilka-kilkanaście sekund. Zmieniałem już kable i jest bez różnicy, czasem potrafi nie rozłączyć przez kilka godzin, a czasem rozłącza co kilka minut. Próbowałem już różnych wersji AA i przeróżnych ustawień, ale nie pomogło :( Bardzo często potrafi rozłączyć podczas przychodzącego połączenia telefonicznego i wtedy nawet nie idzie odebrać telefonu przez kilkanaście sekund do puki znów się nie połączy.

W ogóle AA jest moim zdaniem spaprany bo nie wiedzieć dlaczego strasznie obciąża telefon, grzeje się niemiłosiernie i możliwe że dlatego jest niestabilny.

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odnieść się do współpracy Android Auto + Carlinkit. Oboje z żoną korzystamy z Apple, nie sprawdzałem działania AA nawet na kablu. W necie bardzo chwalony za szybkość działania jest CarlinKit T-BOX. Ale sprzęt w najtańszej ofercie kosztuje 900 zł czyli niemało jak na gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MiruK napisał(a):

To ciekawe bo miałem Carlinkit 4 i u mnie nie działał. Kupiłem AAWireless i wszystko działa tylko mam strasznie denerwujący problem z rozłączaniem AA. Co jakiś czas po prostu wywala mi połączenie na kilka-kilkanaście sekund. Zmieniałem już kable i jest bez różnicy, czasem potrafi nie rozłączyć przez kilka godzin, a czasem rozłącza co kilka minut. Próbowałem już różnych wersji AA i przeróżnych ustawień, ale nie pomogło :( Bardzo często potrafi rozłączyć podczas przychodzącego połączenia telefonicznego i wtedy nawet nie idzie odebrać telefonu przez kilkanaście sekund do puki znów się nie połączy.

W ogóle AA jest moim zdaniem spaprany bo nie wiedzieć dlaczego strasznie obciąża telefon, grzeje się niemiłosiernie i możliwe że dlatego jest niestabilny.

Jaki model telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2023 o 22:13, olekj32 napisał(a):

6. Prowizorycznie gniazdo trzymałem w schowku ale wyglądało na straszne druciarstwo. Postanowiłem zamontować gniazdo w podłokietniku korzystając z porad pana z Włoch. Ale i to ostatecznie sobie odpuściłem, zamontowałem gniazdo w półce przed tunelem środkowym. Na allegro kupiłem za 80 zł półkę z otworem pod USB (8W1 864 131 C) a sam montaż to już żaden problem. Demontaż schowka i tunelu środkowego, godzina pracy.

Fajnie że potwierdziłeś moje przypuszczenia, że ten port USB z VW Golfa pasuje do gniazda w półce praktycznie plug&play. Zastanawiam się jeszcze czy zrobić USB w półce i korzystać z AC/AA po kablu czy jednak schować gdzieś gniazdo USB z Carlinkit (w schowku lub w podłokietniku z małą przeróbką obecnego modułu z USB) i mieć bezprzewodowo. Wiem że można zrobić jak u ciebie ale nie chce pozostawiać na widoku Carlinkita, a podłączanie go za każdym razem po wejściu do auta mija się trochę z funkcjonalnością tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak jeździsz, mi po mieście osobiście przeszkadza trochę brak bezprzewodowości, ale jak gdzieś tylko trochę dalej to telefon przy korzystaniu z CP/AA i tak trzeba ładować więc... 

 

Jak by ktoś chciał przerabiać tak jak na filmiku z kablem od golfa to kabel z vw jest za krótki żeby starczyć do podłokietnika audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MiruK napisał(a):

To ciekawe bo miałem Carlinkit 4 i u mnie nie działał. Kupiłem AAWireless i wszystko działa tylko mam strasznie denerwujący problem z rozłączaniem AA. Co jakiś czas po prostu wywala mi połączenie na kilka-kilkanaście sekund. Zmieniałem już kable i jest bez różnicy, czasem potrafi nie rozłączyć przez kilka godzin, a czasem rozłącza co kilka minut. Próbowałem już różnych wersji AA i przeróżnych ustawień, ale nie pomogło :( Bardzo często potrafi rozłączyć podczas przychodzącego połączenia telefonicznego i wtedy nawet nie idzie odebrać telefonu przez kilkanaście sekund do puki znów się nie połączy.

W ogóle AA jest moim zdaniem spaprany bo nie wiedzieć dlaczego strasznie obciąża telefon, grzeje się niemiłosiernie i możliwe że dlatego jest niestabilny.

Mam podobnie,galaxy s10. Zamówiłem nowy kabelek na allegro i zobaczę. Dodatkowo wydaje mi się że rozdzielczość aa w porównaniu do menu które jest fabryczne w mmi nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jok21 napisał(a):

Mam podobnie,galaxy s10. Zamówiłem nowy kabelek na allegro i zobaczę. Dodatkowo wydaje mi się że rozdzielczość aa w porównaniu do menu które jest fabryczne w mmi nie powala.


Możesz próbować z innymi rozdzielczościami w trybie deweloperskim AA w telefonie ale nie ma gwarancji, ze MMI je przyjmie.

Wymiana kabla nic nie da. Gdyby kabel był wadliwy to byłyby błędy przy zgrywaniu danych na PC.

 

99% problemów z AA to soft telefonu i jego moduły oraz implementacja AA w fabrycznym systemie w samochodzie. Rzadkie aktualizacje sortu samochodowego+cudaczne aktualizacje androida w telefonie, zależne od marki urządzenia i wynikiem są cyrki z AA.

Mam nowego Oneplusa11 i do tej pory nie hula AA z Golfem Mk8 mimo kwietniowej aktualizacji poprawiającej kompatybilność AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wuPiotrek napisał(a):

Zależy jak jeździsz, mi po mieście osobiście przeszkadza trochę brak bezprzewodowości, ale jak gdzieś tylko trochę dalej to telefon przy korzystaniu z CP/AA i tak trzeba ładować więc... 

 

Jak by ktoś chciał przerabiać tak jak na filmiku z kablem od golfa to kabel z vw jest za krótki żeby starczyć do podłokietnika audi.

Kabel, który dostałem z Aliexpress ma trochę ponad 2 metry i wystarcza z zapasem, żeby podłączyć USB w podłokietniku. Sprawdzone empirycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2023 o 14:42, olekj32 napisał(a):

Kabel, który dostałem z Aliexpress ma trochę ponad 2 metry i wystarcza z zapasem, żeby podłączyć USB w podłokietniku. Sprawdzone empirycznie.

Ja kupowałem używany ori z golfa i tam był krótki kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2023 o 07:22, CLAU napisał(a):

Jaki model telefonu?

Jeśli chodzi o Carlinkit4 to nie działał z żadnym telefonem , próbowałem Xiaomi , Realme, Samsunga a nawet iPhona, zawsze po podłączeniu w MMI wyskakiwał pierwszy ekran połączenia, jak dałem dalej to już miałem czarny ekran, jakby był problem z rozdzielczością, zmieniałem różne rozdzielczości ale bez różnicy.

Co do rozłączania na AAWireless to nie nie jeździłem na innych telefonach, tylko Xiaomi który dość często rozłącza na kilka sekund i popołączeniu strasznie się grzeje.

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MiruK napisał(a):

Jeśli chodzi o Carlinkit4 to nie działał z żadnym telefonem , próbowałem Xiaomi , Realme, Samsunga a nawet iPhona, zawsze po podłączeniu w MMI wyskakiwał pierwszy ekran połączenia, jak dałem dalej to już miałem czarny ekran, jakby był problem z rozdzielczością, zmieniałem różne rozdzielczości ale bez różnicy.

Co do rozłączania na AAWireless to nie nie jeździłem na innych telefonach, tylko Xiaomi który dość często rozłącza na kilka sekund i popołączeniu strasznie się grzeje.

T trochę d.... , a już miałem to kupować do iphona. Widzę jednak, że kabel to kabel i lepsza stary iphone 7 po kablu pozostawiony na stałe w aucie niż jakieś bezprzewodowe wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie, a może to jest rozwiązanie - zostawić na stałe w aucie starego iphone. 

 

jak połączę się carplay usb to będę mógł rozmawiać bluetooth z drugiego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

o właśnie, a może to jest rozwiązanie - zostawić na stałe w aucie starego iphone. 

 

jak połączę się carplay usb to będę mógł rozmawiać bluetooth z drugiego telefonu?

Piotrek wydaje mi się, że tak, bo do auta masz podłączony jeden i tutaj jest jako telefon główny, a do carplay stary iphone i z niego są pobierane dane do carplay. No nic trzeba będzie jutro wypróbować.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak trudne do wykonania było by złamanie mmi i dorobienie swojej zakładki multimedia z emulatorem androida gdzie były by mapy i youtube .. przeciez mmi to na jakimś linuksie chodzi.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wuPiotrek napisał(a):

ciekawe jak trudne do wykonania było by złamanie mmi i dorobienie swojej zakładki multimedia z emulatorem androida gdzie były by mapy i youtube .. przeciez mmi to na jakimś linuksie chodzi.. 

Nie wiem. Na linux to mam tuner satelitarny i na tym się znam a reszta to beeeee ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem wczoraj kilka godzin z telefonem w uchwycie magnetycznym na kratce powietrza z włączoną klimą i nie rozłączył ani razu. Myślę że rozłącza jak telefon trzymam w kieszeni i się mocno zagrzeje. Przy nawiewie jest cały czas chłodzony i pewnie dlatego nie wariuje.

Edytowane przez MiruK
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wgrałem najnowszy dostępny patch (najpierw mib z github) dla mojej jednostki i od razu uruchomiło mi Android Auto natomiast nie mogę zaktualizować map, mam te same kody FEC. 

Wie ktoś może czy jest jeszcze jakiś dodatkowy patch na aktywacje map do ktoregoś roku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...