Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT TUNING


piotrekZch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie czy ktos próbował w jakiś sensowny sposób podnosić moc w tym silniku sa jakieś sposoby?? W sumie jest 130km u mnie 17cali koła wcześniej było 15 cali czuć leka różnicę. To silnik wolno ssacy wiec jest jakiś sens? Chip tuningu ? Czy jakieś inne sposoby ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o przeróbce tego który jest w aucie :) ale tak poza konkursem który silnik naj lepiej było by wybrać na swap ?? I naj łatwiej dało by się zadaptowac itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to i jeśli chcesz coś modzić mocowo to kup 1.8t, ew. 2,0tdi i wtedy myśl o tjuningowaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodatkowego zbiornika na olej? ALT i tak już pożrea olej, z turbiną będzie jak w dwusuwie, takowanie benzyny i oleju równocześnie:decayed:

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym olejem nie demonjzujmy u nie co prawda jest drugi silnik 1 miał pęknięty blok ten który mam włożony jest od anglika, przed zamontowaniem wszystko co trzeba w nim było zrobione w chwili montażu miał ok 170tys kkm olej troszkę bierze średnio co kilka tys km trzeba trochę doalc ale te typy tak maja. Zastanawiało mnie czy graty z 1.8t by podpasowaly pod alt turbo kolektory itp w sumie one chyba sa podobne z budowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co z pieniędzmi robic czy co? Wsadzisz 10tys w złoma dla kilku KM?  Kup sobie coś mocniejszego i odpuść jakiekolwiek próby myślenia i turbo w alt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, przem8 napisał:

Nie masz co z pieniędzmi robic czy co? Wsadzisz 10tys w złoma dla kilku KM?  Kup sobie coś mocniejszego i odpuść jakiekolwiek próby myślenia i turbo w alt 

Dość dosadnie powiedziane :decayed: ale taka jest prawda. Szkoda zachodu i pieniędzy. Wsadź pieniądze w inne ulepszenia i naprawy tego auta. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podniesienia mocy to bardziej takie luźne rozmyślania:) i proszę nie obrażać mojego auta (stary grat ) :) Ma co prawda swoje lata ale od strony mechanicznej został doprowadzony do stanu prawie idealnego:). A co do turbo itp to fakt to trochę słaby pomysl bo naklad kasy i pracy ogromny, poza tym bał bym się spaskudzenia silnika który naprawde dobrze chodzi i nie sprawa problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzij tym co masz bo w tym silniku więcej nie uzyskasz.  Tylko zmiana auta z innym motorem rozwiązuje problem. :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć balast z samochodu, tzn zbędne fotele, plastiki, wygłoszenia itd, tanim kosztem podniesiesz osiągi auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tass napisał:

Wyrzuć balast z samochodu, tzn zbędne fotele, plastiki, wygłoszenia itd, tanim kosztem podniesiesz osiągi auta.

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DarekS4 napisał:

:lol:

Jak by nie patrzeć bardziej rozwojowy niż ten co ma:drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem tak. :) 

Ostatnio im bardziej mam styczność z EMU i alkoholem tym jeszcze mocniej wypieram TDi :no4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piotrekZch napisał:

Diesel odpada :) pprędzej skłonił bym się do 1.8t albo do 2.4 v6 ale to raczej juz a6.

2.4 V6 to taki sam muł jak ALT. Tym na pewno nie polepszysz. Już pomijając sam fakt, że całkiem inna generacja IMMO i ze zgraniem tego nie lada problem by był. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 50km wiecej :) chodzi też o to ze mam prawie 100km do pracy w obie strony teraz mam instalacje gazowa wiec jezdzi się tanio 18.t w a4 jest fajne bo niby dość żwawo i podatny na na podniesienie mocy. Pewnikiem jest ze następne auto to będzie audi tylko mocniejsze raczej bp + gaz tylko im młodsze auta tym gorszy gorszy wybór silników pod gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...