Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Q7 2021 S-line, 55 TFSI (340 KM)


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update do systemu homelink.

Okazało się, że co prawda mój sposób działa, ale to nowe radio ma bardzo mały zasięg w moim garażu (garaż osiedlowy, metalowa brama, dużo grubego żelbetonu). No i do tego całość jest mimo wszystko trochę problematyczna. 

Wygrzebałem na forum post @MaTeo85 (o ten: https://a4-klub.pl/topic/154263-system-homelink-otwieranie-bramy-wjazdowej-i-garażowej/page/6/?tab=comments#comment-5611340 ) i zrobiłem sobie podobne rozwiązanie: kupiłem tanie i małe radio, wlutowałem się do oryginalnego pilota z osiedla i całość zasiliłem z 12V. Homelink aktywuje radio, a ono zwiera styki w oryginalnym pilocie do garażu.

Po pierwszych testach wszystko śmiga aż miło - zasięg mam zdecydowanie lepszy, a parowanie przeszło bez problemu. Jeszcze tylko podpiąć się do jakiegoś pustego miejsca w uchwycie bezpieczników, schować "urządzenie" w jakiejś dziurze i całość będzie bezobsługowa. Żałuję, że na to rozwiązanie trafiłem dopiero teraz. Dzięki @MaTeo85 za podzielenie się rozwiązaniem!

Koszt:
- radio: 38 zł
- zapasowy pilot do garażu: 50 zł
- wtyczka zapalniczki (do testów): 10 zł

image.png

image.png

image.png

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 11:35, sowiq napisał:

Jeszcze jedna ciekawostka. 

Na przedniej szybie, patrząc pod światło, można zobaczyć takie wyróżniające się miejsce. Czy ktoś wie co to może być? Myślałem, że to może jakaś antena GSM/GPS, ale to pole nie jest do niczego podłączone.

 

image.png

image.png

image.png

I jak wiadomo co to jest ?  Mam to u Siebie w C7 i tez mnie to zastanawia ocb 

Szkło zespolone izolujące tak napisane w Etce , czy przypadkiem to nie jest redukcja promieni słonecznych  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to miejsce w którym należy zamocować urządzenie telepass. W tym miejscu przenikają fale i pozwala to na odczyt z tego urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Muskel1 napisał:

Jest to miejsce w którym należy zamocować urządzenie telepass. W tym miejscu przenikają fale i pozwala to na odczyt z tego urządzenia. 

człowiek się uczy cały czas  ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, auto baja na wypasie???

Fajnie, że wstawiłeś post auta.

Zauważyłeś pracę laserów?  Podobno w bardzo specyficznych i rzadkich warunkach się włączają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2021 o 12:20, Kodzak33 napisał:

Zauważyłeś pracę laserów?  Podobno w bardzo specyficznych i rzadkich warunkach się włączają 

Nie w takich znowu rzadkich. Prędkość powyżej 70 km/h, aktywne światła drogowe (czyli teren poza zabudowanym) i żadnych samochodów z przodu. Wbrew pozorom włączają się całkiem często, np. na autostradzie jak akurat nic nie jedzie.

Nie powiedziałbym, że jest to jakiś efekt WOW, powodujący opad szczeny. Po prostu robi się trochę jaśniej i to wszystko :)

Natomiast opcja z laserem to Matrix HD (więcej segmentów) i animacje lamp, a te opcje są po prostu fajne :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2021 o 18:01, sowiq napisał:

Konfig. Zamówienie złożone 18. lutego, auto było w salonie na początku lipca. A potem stało prawie 3 tygodnie w oczekiwaniu na rejestrację, przez urzędy pracujące na pół gwizdka.

 

Autko super, co tu dużo pisać 

a co do terminów to powiem Ci ze miałeś albo mega farta, albo ja mam mega pecha, ponieważ zamówiłem auto pod koniec grudnia 2020 i auto dopiero na dniach wjechało do importera w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojechaliśmy do Audi rozmawiać na temat nowego Q7 dla brata to stwierdzili, ze tylko produkcja (albo golasy z polskiego placu - wtedy tylko takie były ;) ).. a jak produkcja to przy analogicznym wypasie do poprzedniego (czyli mojego obecnego) rok czekania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 08:51, jedrekx napisał:

Jak pojechaliśmy do Audi rozmawiać na temat nowego Q7 dla brata to stwierdzili, ze tylko produkcja (albo golasy z polskiego placu - wtedy tylko takie były ;) ).. a jak produkcja to przy analogicznym wypasie do poprzedniego (czyli mojego obecnego) rok czekania ;)

Dlatego to właśnie jest chore, dlatego napisałem ze soviq miał farta ze auto do produkcji i prawie w terminie odebrał 

Ja mialem termin odbioru na kwiecień 2021 i co chwile przesuwali teraz nawet żadnej rekompensaty nie chcą dać za czas i „koszty” które poleciały 

takze zawsze uważałem Audi za premium auta i obsługe a teraz zdanie trochę zmieniłem .

 

Edytowane przez mydlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mydlo napisał:

Dlatego to właśnie jest chore, dlatego napisałem ze soviq miał farta ze auto do produkcji i prawie w terminie odebrał 

Ja mialem termin odbioru na kwiecień 2021 i co chwile przesuwali teraz nawet żadnej rekompensaty nie chcą dać za czas i „koszty” które poleciały 

takze zawsze uważałem Audi za premium auta i obsługe a teraz zdanie trochę zmieniłem .

 

Bo oni się teraz modlą żebyś tego nie odebrał bo cene masz po staremu a auta poszły tak w górę że dokleją do niego teraz ze 20k i się sprzeda z pocałowaniem w rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko przez to, że brakuje aut. jak wystawiłem Merca to codziennie mam 10 telefonów.. włącznie z takimi, że dopłacą mi do odstępnego żebym tylko odwołał rezerwację, którą zrobiłem przejmującemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 16:57, kamelus_ napisał:

Bo oni się teraz modlą żebyś tego nie odebrał bo cene masz po staremu a auta poszły tak w górę

W każdym zamówieniu na nowe auto jest podpunkt, że ostateczną, obowiązującą klienta ceną jest ta z dnia rejestracji auta. Ja musiałem dopłacić ponad 5k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sowiq napisał:

W każdym zamówieniu na nowe auto jest podpunkt, że ostateczną, obowiązującą klienta ceną jest ta z dnia rejestracji auta. Ja musiałem dopłacić ponad 5k. 

Pierwsze słysze o takiej praktyce. Jak ostatnio kupowałem auto (zamówienie na początku pandemi) dostałem mega rabat. Jednak finlanie przez covid czekałem prawie 9 miesięcy. W tym czasie auto podrożało lekko 10-15% a ja miałem cenę taką jak z dnia zamówienia. Jak by tego było mało przez brak komponentów za free doposażyli mi auto w fabryczną nawigację i załapałem się na auto po lifcie mimo że jak zamawiałem to był jeszcze przedlift.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamelus_ napisał:

Pierwsze słysze o takiej praktyce.

Na pierwszej stronie mojego zamówienia, tuż pod ceną za auto, widnieje taki napis: "Finalna cena będzie potwierdzona w dniu rejestracji samochodu - korzystamy z cennika z dnia rejestracji." 

Być może ma to związek ze wsparciem mHEV, na które załapało się moje auto. A może standardowa regułka, którą zawsze dodają, a nie zawsze stosują. Tak czy siak, z racji korekty cennika, musiałem dopłacić różnicę, o której pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 17:47, sowiq napisał:

Na pierwszej stronie mojego zamówienia, tuż pod ceną za auto, widnieje taki napis: "Finalna cena będzie potwierdzona w dniu rejestracji samochodu - korzystamy z cennika z dnia rejestracji." 

Być może ma to związek ze wsparciem mHEV, na które załapało się moje auto. A może standardowa regułka, którą zawsze dodają, a nie zawsze stosują. Tak czy siak, z racji korekty cennika, musiałem dopłacić różnicę, o której pisałem wyżej.

Jak ja pierwotnie zamawiałem 50 Tdi to tez mi sprzedawca powiedział ze nieoficjalnie dostanę rabat chyba jakieś 12 tys pln to była jakaś premia ekologiczna do diesla z mHEV. Do mojej benzyny nie było już takiej premi.

Co do ceny nie miałem żadnego zapisu o cenie z dnia rejestracji.

W sobotę odebrałem w końcu  swoje auto po 1 roku i 2 tygodniach oczekiwania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 19:36, mydlo napisał:

W sobotę odebrałem w końcu  swoje auto po 1 roku i 2 tygodniach oczekiwania ?

Gratulacje! Niech dobrze służy i daje dużo przyjemności z jazdy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 23:21, sowiq napisał:

Gratulacje! Niech dobrze służy i daje dużo przyjemności z jazdy! :)

Dzięki.

oj dajeee, jest petarda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek - nie ma jeszcze zamienników piór wycieraczek do tego modelu. Nikt ich jeszcze nie produkuje, a podawane np. na stronie Boscha nie pasują.

Komplet piór w ASO to koszt prawie 400 zł :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy do polifta są inne niż do przed bo do przedlifta widziałem zamienniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...